זרעי דלעת – 9 יתרונות בריאותיים

זרעי דלעת – 9 יתרונות בריאותיים

אם אתם במצב רוח לנשנוש טוב ובריא במיוחד, זרעי הדלעת צריכים להיות הבחירה שלכם. עם מגוון רחב של יתרונות בריאותיים, זרעי הדלעת הם פשוט מכרה גדול לרכיבים תזונתיים באריזה קטנה. הבאנו לכם 9 סיבות טובות להתחיל לנשנש אותם מדי פעם. 

1.מגנזיום לבריאות הלב

חצי כוס של זרעי דלעת מכילה כחצי מהכמות היומית המומלצת של מגנזיום, מינרל בעל חשיבות גדולה לתפקודים פיזיולוגיים שונים בגופנו.

המגנזיום מסייע בשמירה על לחץ הדם, במניעת התקפי לב, דום לב ושבץ, למרות חשיבות זו, למרביתנו יש מחסור במינרל החשוב הזה.

קראו בהרחבה על:

המשיכו לקרוא למטה

2.עשירים באבץ

זרעי הדלעת עשירים באבץ אשר תורם לבריאות המערכת החיסונית, לגדילת התאים וחלוקתם, מסייעים לשינה טובה, מצב הרוח, חושי הטעם והריח, לעיניים, לבריאות העור, לויסות האינסולין ולתפקוד המיני אצל גברים.

קראו על 12 סימנים למחסור באבץ ואיך לתקן את זה

3.מקור מעולה לאומגה 3 מהצומח

אגוזים וזרעים, זרעי הדלעת בתוכם, הם מקור נפלא לאומגה 3 מהצומח.

4.בריאות הפרוסטטה

זרעי דלעת נחשבים למזון מעולה לבריאות הגבר. הסיבה לכך היא תכולת האבץ, אשר חשובה לבריאות הפרוסטטה (שם נמצא הריכוז הגבוה ביותר). המחקרים מניחים כי שמן זרעי הדלעת והזרעים עצמם יכולים לתרום במיוחד לבריאות הפרוסטטה.

5.טובים נגד סוכרת

מחקרים אשר נעשו על בעלי חיים מניחים כי זרעי הדלעת עשויים לסייע בשיפור איזון האינסולין ובמניעת סיבוכים הנגרמים מסוכרת באמצעות הפחתת הלחץ החימצוני.

6.טוב לנשים לאחר גיל המעבר

שמן זרעי הדלעת עשיר בפיטואסטרוגנים טבעיים והמחקרים קובעים כי הם יכולים לשפר את הכולסטרול הטוב (HDL) ולהפחית את לחץ הדם, גלי חום, כאבי ראש, כאבי מפרקים ותסמינים אחרים של גיל המעבר.

קראו על  אכילה רגשית או אכילה חבלנית? מה ההבדל ואיך להתמודד!

7.בריאות הלב והכבד

זרעי הדלעת עשירים בשומנים בריאים, נוגדי חימצון וסיבים תזונתיים, אשר עשויים לסייע לבריאות הלב והכבד, במיוחד כאשר משלבים אותם עם זרעי פשתן.

המשיכו לקרוא למטה

8.טריפטופן לשינה טובה יותר

זרעי הדלעת עשירים ברכיב הנקרא טריפטופן, חומצת אמינו אשר גופנו ממיר לסרוטונין, אשר בהמשך התהליך מסייע בייצור המלטונין, “הורמון השינה”.

אכילת זרעי דלעת כמה שעות לפני השינה, יחד עם חתיכת פרי המכילה פחמימות, יכולה לסייע לגופנו לקבל כמות הטריפטופן הנחוצה לייצור המלטונין והסרוטונין ובכך לגרום לשינת לילה טובה.

מאמרים הקשורים לנושא:

9.השפעה אנטי-דלקתית

נמצא כי שמן זרעי הדלעת הוא בעל השפעה אנטי-דלקתית. מחקר אחד מצא שהוא יעיל כמו תרופת אינדומיטצין לטיפול בדלקות מפרקים ואפילו ללא תופעות לוואי.

5 סוגי מזון הטובים נגד דלקות ומחלות שונות

כמה קלוריות יש בזרעי דלעת?

446 קלוריות ל-100 גרם.

כמה זרעי דלעת כדאי לצרוך ביום?

1-2 כפות ליום.

השילוב המושלם של אגוגו לאכילה בריאה וירידה במשקל!📗

  • "לאכול בריא" – הוא ספר המכיל ידע מקצועי רב וטיפים על תזונה בריאה וירידה במשקל.
  • "לבשל בריא" – מכיל עשרות מתכונים בריאים שניתן לשלב בתפריט הדיאטתי היום-יומי.
לחצו לפרטים מלאים>>>
מודעה