10 סימנים שיש לכם מחסור במגנזיום

10 סימנים שיש לכם מחסור במגנזיום

האם אי פעם הרגשתם עייפים אבל לא הצלחתם לישון? האם אתם מרגישים חסרי מנוחה, חרדה או דיכאון? אילו רק חלק מהתסמינים למחסור במגנזיום.


המגנזיום מסייע לגופנו בוויסות הסידן, אשלגן ונתרן, כמו כן המינרל החשוב הזה אחראי על מעל 300 תפקידים ביוכימיים בגוף. לכן, לא משנה כמה נוגדי חימצון בריאים נאכל, הם לא יוכלו לתרום לבריאותנו ללא הסיוע של המגנזיום. לכן, יש להתייחס למחסור במגנזיום ברצינות.

מבחינה סטטיסטית, רובנו לא צורכים מספיק מגנזיום. רק 30 אחוזים מהמבוגרים צורכים את הכמות היומית המומלצת של מגנזיום.
ישנם מספר תסמינים המצביעים על מחסור במגנזיום. אם יש לכם אחד מהם, אולי זה הזמן המתאים להתייעץ עם רופא המשפחה שלכם:

  1. אובדן תיאבון
  2. נדודי שינה
  3. חרדה
  4. דיכאון
  5. חוסר מנוחה
  6. עייפות
  7. חוסר פוריות
  8. ריחות גוף לא נעימים
  9. תשוקה מוגזמת לפחמימות
  10. קשיים בריכוז

אנשים אשר בעלי סיכון גבוה יותר לסבול ממחסור במגנזיום הם: אנשים הסובלים מסוכרת סוג 2, אנשים הסובלים מבעיות במערכת העיכול, קשישים, ואלו השותים אלכוהול באופן קבוע.

מהם המאכלים הטובים ביותר לצריכת מגנזיום?

קראו בהרחבה על מזונות עשירים במגנזיום

חשוב לציין כי התסמינים לא בהכרח ולא תמיד מצביעים על מחסור במגנזיום, לכן יש להיוועץ עם רופא לפני קבלת החלטה בשינוי התזונה או לקיחת תוספים.

הירשמו לאגוגו בחינם!

ותוכלו להנות מהניוזלטר של אגוגו, מאמרים חדשים, עדכונים לגבי אירועים וכנסים, תקבלו מיד 2 מדריכים מתנה במייל! כמו כן, גם תהיה לכם אפשרות להגיב למאמרים באתר. התחברו דרך פייסבוק או גוגל בלחיצה על הכפתור.

"בריאות מהשורש" – כנס בריאות ייחודי וחד פעמי!

אגוגו והמרכז לרפואת הרמב"ם גאים להציג: כנס "בריאות מהשורש" הכנס יעסוק בשתים מבעיות הבריאות הנפוצות ביותר בחברה המערבית: עודף משקל ובעיות גב ושלד. לחצו לפרטים>>>

הרצאה: ההורמונים הסודיים המשפיעים על המשקל שלנו

מרצה: ד"ר גיל יוסף שחר (M.D), רופא בהכשרתו, בוגר הטכניון, מנהל המרכז לרפואת הרמב"ם וראש תוכנית ההכשרה למטפלים ברפואה תזונתית. לחצו לפרטים נוספים>>>

קראו על  מזונות למוח שמסייעים לריכוז טוב יותר

המדריך שיעזור לכם לשמור על משקל תקין, להיות ערניים וחיוניים יותר והרבה יותר בריאים! המדריך הזה עזר עד היום לאלפי אנשים. כתב אותו ד"ר גיל יוסף שחר (M.D), ראש המרכז לרפואת הרמב"ם.

הגיבו על המאמר..

באפשרותכם להגיב על כל מאמר באגוגו. פשוט הירשמו בקליק לאתר דרך פייסבוק או גוגל.
avatar
  קבל התראות  
קבל התראות
Click to Hide Advanced Floating Content

הירשמו לאגוגו בחינם! מעל 41 אלף כבר הצטרפו.

ותוכלו להנות מהניוזלטר של אגוגו, מאמרים חדשים, עדכונים לגבי אירועים וכנסים, תקבלו מיד 2 מדריכים מתנה במייל! כמו כן, גם תהיה לכם אפשרות להגיב למאמרים באתר.