7 חומרי מזון שעשויים להיות חסרים בתזונה שלכם

מארז התזונה והירידה במשקל של אגוגו!

7 חומרי מזון שעשויים להיות חסרים בתזונה שלכם

יש סיכוי גבוה לכך שאתם חסרים אחד או יותר מהמינרלים והויטמינים הבאים בתפריט התזונה שלכם. ניתן לתקן את הבעיה באמצעות מעקב אחר הטיפים והעצות שלנו בכל סעיף.


אשלגן

בדומה למרבית האוכלוסייה בישראל, קרוב לוודאי שגם אתם זקוקים לכמות גדולה יותר של המינרל הזה. האשלגן מועיל ללחץ הדם שלנו ועשוי להפחית את הסיכון לאבנים בכליות ולהידלדלות העצם. גם השרירים והעצבים שלכם זקוקים לאשלגן בכדי לעבוד נכון. הוא מצוי באופן טבעי בחלב, בתפוחי אדמה, בבטטות, בבננות, באבוקדו ובקטניות.

להרחבת הקריאה על 8 הסימנים למחסור באשלגן ו-12 המזונות העשירים ביותר באשלגן.

מגנזיום

התרד טוב לבריאות, אבל האם אנחנו יודעים מדוע? לצד השעועית, האפונה, הדגנים המלאים והאגוזים למיניהם, ושקדים בפרט, מדובר במקור טוב למגנזיום. אם תשימו קצת מכל אחד מאלו בצלחת שלכם, תמנעו מחלות.

המשיכו לקרוא למטה

אם אתם סובלים מבעיות קיבה או מעיים, סוכרת סוג 2, שתיית יתר ממושכת של אלכוהול, או שאתם בגיל השלישי, קרוב לוודאי שתסבלו ממחסור במגנזיום.

קראו על הסימנים למחסור של מגנזיום ו-המזונות שהכי עשירים במגנזיום.

ויטמין A

תורם לחיזוק הראיה והמערכת החיסונית, כמו גם לצמיחת הרקמות. ישנם שני סוגי ויטמין A: רטינול וקרוטנואידים, כמו בטא-קרוטן. בכדי להוסיף עוד מה-ויטמין הזה לתפריט שלכם, יש להתמקד בצריכת תפוזים, וגם פירות וירקות צהובים, כגון בטטות, גזר וקישוא חורף. ניתן לקבל ויטמין A גם מצריכת תרד וברוקולי.

קראו על ויטמין A: יתרונות, מקורות ותסמינים של מחסור

ויטמין D

העצמות שלכם, השרירים וסיבי העצבים זקוקים ל-ויטמין D. הוא גם שומר על המערכת החיסונית במיטבה.

גופכם יכול לייצר ויטמין D כאשר אתם נחשפים לאור שמש במידה מספקת. אלא שחשיפה רבה מדי לשמש איננה טובה, ולכן ניתן גם לצרוך מזונות כמו דג סלמון, מקרל ופטריות שנחשפו לאור אולטרה-סגול. כבד, גבינה וחלמוני ביצה מכילים כמות קטנה של ה-ויטמין. חלב, סוגים מסויימים של מיץ תפוזים ודגנים רבים מועשרים אף הם ב-ויטמין D.

קראו על  8 החוסרים התזונתיים הנפוצים ביותר וכיצד לטפל בהם

ראו: 12 דרכים לקבל ויטמין D בכל יום ו-הסימנים למחסור בויטמין D.

המשיכו לקרוא למטה

סידן

המינרל הזה תורם הרבה יותר מלשיניים ולעצמות בריאות. הוא גם חיוני לשרירים, לרבות הלב. בשילוב עם אשלגן ועם מגנזיום, הוא אף עשוי לתרום למניעת לחץ דם. מוצרי חלב הם מקור מצויין לסידן. מזונות אחרים המכילים סידן כוללים סלמון משומר, קייל וברוקולי. זכרו שאתם זקוקים ל-ויטמין D בכדי לספוג את הסידן.

קראו על 21 סימנים למחסור בסידן שיפתיעו אתכם

ויטמין C

האם ה-ויטמין הזה יכול לרפא הצטננות פשוטה ושכיחה? ייתכן שלא. ברם, מתוך המחקר משתמע כי ה-ויטמין יכול לגרום לכך שנחלים מהר יותר. ה-ויטמין הזה, שנמצא בפירות ובירקות רבים, מאיץ את גדילת העצמות והרקמות. ויטמין C הוא גם נוגד חמצון, ולכן הוא עשוי לעזור גם בהגנה על התאים מפני נזקים.

קראו על 31 מזונות עשירים בויטמין C לשמירה על בריאותנו

סיבים

ניתן להפיק תועלת רבה מצריכת דגנים מלאים, ירקות ופירות. תזונה עתירת סיבים יכולה להוריד את רמת הכולסטרול שלכם, ולהפחית את הסיכון למחלות לב, לסוכרת ולסוגים מסוימים של סרטן. ראו כמה סיבים צריך לאכול ביום?

תוספת סיבים טובה מאוד למי שרוצה לרדת במשקל, משום שהסיבים משביעים וגורמים לכם לאכול פחות. קראו על איך אכילת סיבים מסייעת בהורדת בטן שומנית.

המשיכו לקרוא למטה


מארז התזונה של אגוגו לירידה במשקל!

מארז התזונה של אגוגו מסייע כבר לאלפים לאכול בריא ולרדת במשקל. ועכשיו הוא מקבל שדרוג משמעותי נוסף. לחצו לפרטים מלאים>>>
מודעה