10 סימנים לכך שיש לכם יותר מדי קורטיזול בגוף
מודעה

10 סימנים לכך שיש לכם יותר מדי קורטיזול בגוף

לגוף שלנו יש מערכות טבעיות שלמות, אשר מסוגלות בין השאר להילחם בתאים סרטניים, בזיהומים ואפילו בתהליך ההזדקנות. אך מערכות אלו יכולות לעבוד ביעילות רק כאשר אנו רגועים. כאשר הגוף שלנו במתח הוא מפריש הורמון לחץ הנקרא קורטיזול המשפיע רבות על הבריאות שלנו.

אגוגופון! הצטרפו לעדכונים! 📱

ותקבלו ידע לבריאות טובה יותר ישירות לנייד. שירות חדש וחינמי לגולשי אגוגו.


מודעה

קורטיזול
הסימנים לעודף קורטיזול

אז איך אתם יכולים לדעת שאתם סובלים מעודף קורטיזול? הנה 10 סימנים.

אתם חווים כאבי גב וכאבי ראש

כאשר רמת הקורטיזול גבוהה תקופה ממושכת, בלוטת יותרת הכליה שלכם מתחילה להישחק. דבר הגורם לעלייה ברמת הפרולקטין, המגביר את רגישות גופנו לכאבים, כמו כאבי גב וכאבי שרירים. עודף הקורטיזול גורם גם לרגישות יתרה במוחנו לכאבים, כך שאפילו גירוי קטן עלול לגרום לכאבי ראש.

אתם לא ישנים מספיק

רמת הקורטיזול אמורה לרדת בשעות הלילה, לתת לגוף להירגע ולהטעין את עצמו. אך אם הקורטיזול גבוה מדי, אתם עלולים להבחין שלמרות שהייתם עייפים כל היום, אתם פתאום מרגישים ערניים לפני השינה. ואז אתם מתחילים להתהפך ולהסתובב כל הלילה – ומרגישים עייפים שוב ביום למחרת.

גם כאשר אתם ישנים טוב, אתם עדיין עייפים.

עם הזמן, רמה גבוהה של קורטיזול שוחקת את בלוטת יותרת הכליה וגורמת לעייפות כרונית. לכן, אם אתם מרגישים שאתם לא יכולים לקום מהמיטה וללכת לשום מקום, אתם כנראה בעודף של מתח.

אתם עולים במשקל

עלייה במשקל, המתבטאת במיוחד באזור הבטן, גם כאשר אתם אוכלים טוב ועוסקים בפעילות גופנית. לקורטיזול יש נטייה ל"נפח" אותנו באזור האמצעי של הגוף, גם כאשר אנו עושים הכל נכון לכאורה.

נדבקים בקלות בצינון וזיהומים

הקורטיזול מכבה את מנגנוני התיקון העצמי של הגוף, משמעו המערכת החיסונית, אשר תוכננה בשלמות על ידי הטבע לשמור עלינו בריאים, הולכת פייפן, ומשאירה אותנו פגיעים לכל חיידק קטן.

קראו על  אפרקסיה של הדיבור - כל מה שצריך לדעת

אתם משתוקקים למזונות לא בריאים

הקורטיזול מעלה את רמת הסוכר בדם, ושם אותנו בסיכון לסוכרת. אז.. רמה גבוהה של גלוקוז מקפיצה את רמת האינסולין, אשר מורידה את הסוכר בדם, ופתאום – כן, ניחשתם נכון – אתם נתקפים בהשתוקקות פראית למתוקים.

החשק המיני שלכם באשפתות

שקלו את הקורטיזול כאנטי-ויאגרה. כאשר רמת הורמוני התשוקה יורדת, כמו טסטוסטרון, החשק המיני יורד איתו.

המעיים שלכם מגיבים

מערכת העיכול רגישה מאוד להורמוני לחץ דוגמת הקורטיזול. אתם עלולים לסבול מבחילות, צרבות, התכווצויות בבטן, שלשולים, או עצירות כתוצאה מהורמוני לחץ רבים.

אתם מרגישים חרדה

קורטיזול ואפינפרין עלולים להוביל להתקפי עצבנות, בטן רגיזה, תחושות פאניקה ואפילו פרנויה.

אתם מרגישים בדיכאון

רמות גבוהות של קורטיזול מדכאים את ייצור הסרוטונין, ולפני שאתם מספיקים להבין מה קורה, אתם עלולים לחוש דכדוך ועצבות.

מודעה

איך מטפלים בבעיה?

7 דרכים להפחית את הקורטיזול בצורה טבעית

המוצר האהוב שלנו! אפטרמיל! 

מודעה
מודעה

איזה כיף שבחרת להצטרף! 😍

היי, החלטנו לפתוח שירות חדש לגולשי אגוגו בו נוכל לעדכן אתכם הגולשים במאמרים חדשים שעולים לאתר, עדכונים שונים לגבי אירועים וכנסים, ובקיצור.. כל מה שמעניין בעולם הבריאות.
את השירות תקבלו באמצעות הודעת טקסט (SMS) או במייל פעם בשבוע (בממוצע). ללא ספאם. תוכלו להסיר את עצמכם מהשירות בכל עת בלחיצת כפתור.