10 טיפים למניעת כאבי גב
מודעה

10 טיפים למניעת כאבי גב

ישיבה ממושכת על כיסא, אם זה ברכב או במשרד עלולה להוביל לבעיות וכאבי גב. הדרך הכי קלה ופשוטה להתמודד עם כאבי גב היא פשוט דרך מניעתם. בכתבה זו תוכלו למצוא טיפים אשר יוכלו לסייע לכם בהתמודדות ובמניעת כאבי גב.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 30/3/13

אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 12/2/16

מודעה

הימנעות מישיבות ממושכות
הימנעות מישיבות ממושכות

1.הרימו חפצים בזהירות

אפשר להקל על הגב כשאנו מרימים חפצים מסויימים בכך שנעזר ברגליים בפעולת ההרמה במקום הגב. לכן, כופפו את הברכיים, הדקו את הבטן והקפידו על כך שהעצם שאתם מרימים יהיה צמוד לגוף כמה שניתן. הרמה המתבצעת בצורה לא נכונה עלולה להוביל למתיחת שרירי הגב במקרה הקל וכאבי גב כרוניים במקרים בהם הפעולה מתבצעת בצורה אינטנסיבית.

2.הימנעו מתנועות גוף חדות

השימוש בתנועות הגוף שלנו צריך להעשות בזהירות, ויש להקפיד על וויסות התנועות החדות של גופנו, במיוחד כאשר אנו נושאים חפצים כבדים. בפעולות אחרות, שימו לב לכל מהלך תנועת עמוד השדרה שלכם, פתחו מודעות כלפי כל כאב או מתיחות בגופכם, אשר עלולה להוביל לבעיית גב.

3.שתו הרבה מים

גופנו מורכב מכ-70 אחוז מים. המים משפרים את המרחק בין הדיסקים הבין חולייתים בעמוד השדרה ושומרים עליהם בעבודת בלימת הזעזועים להם הן נועדו. המים נחוצים כמעט לכל תפקוד בגופנו, לכן הקפדה על שתייתם תעשה לכם רק טוב. מומלץ על לפחות 6-8 כוסות מים ביום.

4.הקפידו על חיים פעילים, חזקו את הבטן

אימון גופני וכל פעילות אחרת שומרים על שרירי הגוף ועמוד השדרה במצב טוב. שרירי הבטן הם החשובים ביותר כשאנו מדברים על חיזוק שרירי הגוף לטובת הימנעות מכאבי גב. כמו כן, יש להקפיד על ביצוע שחרור ומתיחות לאחר כל פעילות גופנית בכדי להימנע מקשיחות הגוף והשרירים אשר גורמים לתחושת כאב ועלולים להוביל לפציעה.

קראו על  חולמים שוב על שיער מלא ובריא? עכשיו זה אפשרי!

5.שמירה על משקל גוף תקין

זה לא סוד ששמירה על משקל גוף תקין היא דרך מעולה בהתמודדות מול מחלות וכל מיני בעיות בריאותיות נוספות, אך בנוסף לכך משקל תקין של הגוף עוזר לנו גם במניעת בעיות וכאבי גב, בכך שהלחץ על עמוד השדרה מופחת ונמנעים ליקויי יציבה שונים. עודף משקל בדרך כלל נלווה לאורח חיים בלתי פעיל המחליש את שרירי גופנו, מעלה את אחוזי השומן וכך גם את המשקל הכללי של גופנו.

6.מצאו תנוחת שינה אשר מתאימה לכם

מציאת תנוחת שינה טובה שמתאימה לכם יכולה למנוע כאבי גב וצוואר בלתי רצוים. מומחים די חלוקים בדעות כששואלים אותם לגבי תנוחת השינה האידיאלית, לכן רצוי להיעזר כאן בהרבה משיקול הדעת שלכם וגם בתחושת הנוחות שלכם בכל תנוחה. אתם יכולים לקרוא עוד על תנוחות שינה באגוגו.

7.חימום לפני פעילות גופנית

לאלו אשר מתאמנים, דבר המומלץ לכולם, חשוב מאוד החלק של החימום לפני הפעילות הגופנית. החימום צריך להיות בין 5-10 דקות של פעילות אירובית קלה לפני הפעילות הגופנית העיקרית. מטרת החימום היא לאקלם את שרירי הגוף לפעילות המאומצת, החימום משפר את ביצוע הפעילות הגופנית, מסייע לנו במניעת פציעות ובכאבים אשר עלולים להיגרם כתוצאה מהאימון.

8.שיחרור הגוף לאחר פעילות גופנית

מודעה

פרק השיחרור לאחר האימון הגופני צריך לכלול מתיחות לכל שרירי הגוף. במהלך השיחרור, השרירים שלנו עדיין חמים מהאימון ולכן זה הזמן המתאים והיעיל ביותר לביצוע המתיחות. המתיחות מסייעות בהקלת קשיחות השרירים, אשר גורמים בדרך כלל לכאבי גב. בנוסף לכך המתיחות מסייעות באיזון תפקוד השרירים ובהקלת העומס על המפרקים.

9.להפר ישיבות ממושכות

אם אתם מוכרחים לשבת למשך זמן רב, לדוגמא במקום העבודה שלכם, הכריחו את עצמכם לקום מהכיסא לעיתים קרובות ככל האפשר. ישיבה ממושכת יוצרת עומס על עמוד השדרה ועל הדיסקים, דבר אשר עלול להוביל לבעיות בעמוד השדרה. ישיבה ממושכת מול המחשב עלולה גם כן לגרום לבעיות יציבות כמו עיקום עמוד השדרה לאחור ובעיות צוואר.

קראו על  8 הגורמים העיקריים לשיער לבן (והאם ניתן למנוע אותו)

10.לסיום, נסו את הגישה ההוליסטית

גישה זו העובדת על כל חלקי הגוף היא דרך מעולה לשמור על הגב שלכם, שיטות כמו יוגה, פילאטיס ומסז' תרפי הם רק חלק מהאפשרויות שאתם יכולים לבחור.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

המוצר האהוב שלנו! אפטרמיל!