תזונה

8 מאכלים משביעים הגורמים לנו לאכול פחות

מספיק לספור את הדקות עד הארוחה הבאה. מלאו את עצמכם במאכלים המשביעים הבאים ותאמרו להתראות לקלוריות המיותרות.

אגוגו- מגזין בריאות | Agogo | פורסם 20/5/15

8 מאכלים משביעים הגורמים לנו לאכול פחות
8 מאכלים משביעים הגורמים לנו לאכול פחות

כשאנחנו מנסים לרדת במשקל, צמצום כמות האוכל שאנחנו אוכלים מתבקשת – אבל התמודדות עם רעב כל הזמן היא אחת הסיבות לכך שהדיאטה שלנו לא מחזיקה אפילו שבוע. מאכלים מסוימים שולחים אותות למוח האומרים לו שסיימנו לאכול, ועשויים להרגיע את התיאבון שלנו. לכן, חסלו את התאווה שלכם לדברים מתוקים מלאי קלוריות באמצעות המאכלים המשביעים הבאים.

תפוח לפני הארוחה

נסו את הטריק הבא. התחילו לאכול תפוח כחצי שעה לפני הארוחה – הסיבים התזונתיים והנוזלים בתפוח ימלאו אתכם, לכן כתוצאה מכך תאכלו פחות.

חצי אבוקדו

אכילת חצי אבוקדו במהלך ארוחת הצהריים עשוייה לגרום לתחושת שובע לכל אורך אחר הצהריים. נשים שעשו זאת דיווחו תחושת שובע גדולה יותר ופחות חשק לנשנש בשעות שלאחר הארוחה. כל מה שצריך זה רק להוסיף חצי אבוקדו לארוחה.

שעועית, חומוס ועדשים

קטניות כמו חומוס, שעועית ועדשים עשירים בחלבון וכמו כן בסיבים תזונתיים, נוגדי חימצון ויטמיני B וברזל. בנוסף לכך, אם תאכלו אותם תעזרו לעצמכם לשלוט בתיאבון. אנשים שאכלו קטניות במהלך הארוחה דיווחו כי הם מרגישים תחושת שובע משמעותית יותר.

מרק

אנשים אשר שותים מרק לפני הארוחה יכולים לצמצם את הכמות הקלורית הכללית הנצרכת במהלך הארוחה ב-20% פחות. המרק מסייע לתחושת שובע בכך שהוא תופס הרבה מקום בבטן שלנו, אבל עם מעט קלוריות.

פלפל חריף

אתם בטח יודעים כבר שקפסיאצין, רכיב הנמצא בפלפל החריף נותן זריקת מרץ לחילוף החומרים שלנו. אך הוספת "אש" לאוכל שלנו גם יכולה לשלוט על התיאבון. הוספה של 1/4 כפית אבקת צ'ילי לאוכל שלנו תגביר את תחושת השובע לאורך זמן ארוך יותר. קראו על היתרונות הבריאותיים של הפלפל החריף.

שוקולד מריר

כשאתם לא יכולים לשלוט על עצמכם ומשתוקקים למשהו מתוק, קחו לכם שוקולוד מריר (איכותי עם אחוזי קקאו גבוהים). מחקרים הראו כי שוקולד מריר עשוי לסייע בהפחתת לחץ הדם, שמירה על הלב והמוח. הוא גם יותר משביע משוקולד חלב ומסייע במניעת זלילת פחמימות במאכלים מתוקים ומלוחים.

קראו על  חופן עלי רוקט (אורגולה) - יתרונות שלא הכרתם

שיבולת שועל

כדאי לכם להוסיף שיבולת שועל לתזונה שלכם, היא תגרום לכם לתחושת שובע לאורך זמן. כמו כן, היא עשירה בסיבים תזונתיים וחלבון. קראו על היתרונות הבריאותיים של שיבולת השועל.

מים

אם לא תשתו מספיק מים אתם עלולים להתבלבל ולהאמין שאתם רעבים. למה? כי הסממנים של הרעב זהים לצמא: חוסר אנרגיה, האטה בתפקוד הקוגנטיבי ומצב רוח לא טוב. לכן בפעם הבאה שאתם משתוקקים לאיזה נישנוש, שתו כוס גדולה של מים וחכו 10 דקות. יש סיכוי די גדול שהרעב שלכם יחלוף וכך תחסכו מאות קלוריות.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!