שיבולת שועל טובה ללב, לדיאטה ולילדים שלנו
מודעה
שיבולת שועל

שיבולת שועל טובה ללב, לדיאטה ולילדים שלנו

שיבולת שועל נחשבת על ידי רבים לכאחד המאכלים הבריאים ביותר. אתם אולי כבר שקלתם את הצריכה של שיבולת שועל בעבר, אבל עכשיו הגיע הזמן שתכניסו את שיבולת השועל לתפריט הקבוע שלכם. כי אם אתם מחפשים דרך יעילה לאכול בריא ודרך טעימה להאכיל את ילדכם במזון בריא, שיבולת השועל היא הפתרון.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 2/11/12

מודעה

שיבולת שועל
שיבולת שועל – היתרונות הבריאותיים

אפשר לומר ששיבולת שועל היא בהחלט בשורה משמחת בעולם של אוכל מהיר וחטיפים עתירים בסוכר. אז בוא נראה מה כל כך בריא בשיבולת שועל ומהם היתרונות הבריאותיים.

1.שיבולת שועל טובה להורדה במשקל

שיבולת שועל מפחיתה בנו את הצורך למאכלים לא טובים, כולנו יודעים מהם. הרגלי האכילה שלנו הם דבר שקשה מאוד לשבור אותם, אבל אם אינך מרוצה מהגזרה שלך והמצב הגופני הכללי שלך, חזור אחורה ובדוק מה אכלת במהלך השנים האחרונות ואז אולי תמצא את הסיבה שהובילה אותך למצב הזה, שיבולת שועל היא פתרון מעולה כאלטרנטיבה למאכלים הללו.

שיבולת שועל נשארת יותר זמן בבטן שלנו, הרבה יותר מאוכל מהיר לדוגמא, שהות ממושכת זו תורמת לתחושת שובע לאורך זמן. אתה תמצא ששיבולת שועל גורמת לך להיות פחות מעונה בכל הנוגע לשקיקה לאוכל, תחושה אשר תמיד מתלווה לאכילת פחמימות פשוטות. כמו כן הדבר משאיר אותנו עם יותר אנרגיה ומפחיתה את תחושת הרעב. זאת דוגמא מצויינת לכך ששיבולת שועל מעולה לארוחת בוקר.

2.צריכת שיבולת שועל מובילה ללב בריא יותר

מחקרים בשנים האחרונות מצביעים על כך שגם נשים מועדות ללקות במחלות לב. נכון, אומנם אלו לא חדשות טובות, אבל עדיין אפשר לצמצם את הנזק באמצעות תזונה נכונה. את תפריט התזונה אפשר להתחיל לבנות בכך שאנו כוללים בתוכו שיבולת שועל ומאכלים אחרים אשר תורמים למלחמה נגד בעיות הלב. כל הרכיבים בשיבולת שועל טובים ללב שלך, הלב שלך צריך ויטמין B, סידן, ברזל וויטמין C, בנוסף לכך שיבולת שועל מכילה רמה גבוהה של סיבים תזונתיים ורמה נמוכה של אחוזי שומן, כך שלא תצטרך לדאוג שמשהו ישאר לך בעורקים.

קראו על  הדרך הפשוטה ביותר לבשל ברוקולי ולשמור על הערכים התזונתיים

3.שיבולת שועל מסלקת כולסטרול

יכול להיות שכבר שמעת רבות על הכולסטרול ועל כך שהוא לא כל כך בריא, אבל אף פעם לא הבנת באמת למה? כולסטרול הוא רכיב המיוצר בכבד והוא שומני בצורה יוצאת דופן. דרך אחרת שאנו מקבלים את הרכיב, הלא כל כך בריא בלשון המעטה, היא דרך מזונות ממקורות מעולם החי כמו בשר בקר, עוף ומוצרי חלב. הכולסטרול לכשלעצמו הוא לא רע כל כך, למעשה יש בו כמה וכמה מעלות חיוניות לגופנו כמו ייצור הורמונים למשל, אך הבעיה עולה כאשר בגוף שלנו יש עודף של שומן. עורקי גופנו מסויידים וכתוצאה מכך מתישים את ליבנו.

שיבולת מפחיתה את רמת הכולסטרול בגופנו, יותר מכך שיבולת שועל אף יכולה להסיר לגמרי את הכולסטרול הרע בגופנו. שיבולת שועל מורידה את רמת הכולסטרול הרע בעוד שהיא אינה פוגעת בכולסטרול הטוב. תכונה נפלאה זו של שיבולת השועל היא כתוצאה מתכונתו הסיבית, ממש כמו ספוגיות מיקרוסקופיות שסופגות את הכולסטרול מגופנו.

סרטון שייק בוקר להרזיה ולהורדת נפיחות בבטן:

4.שיבולת שועל מחזקת את בריאות ילדכם

מודעה

כפי שכבר הבנת כל אחד מבני משפחתך יכול לקבל תועלת מכך שאתה מתחיל לצרוך שיבולת שועל כחלק מהדיאטה או תוכנית התזונה שלך, אפילו הילדים הקטנים של המשפחה, אם תצליחו לשכנע אותם. תזונה טובה לילדים שלכם תתרום לגדילה בריאה שלהם. שיבולת שועל יכולה לעזור לבריאותם באזורים שלא חשבתם עליהם, לדוגמא שיבולת שועל אף בעלת השפעה חיובית על חיוניות ומראה השיניים של ילדכם.

בנוסף לכך ששיבולת שועל טובה לך ולילדך, היא גם מאוד נוחה להכנה ולהגשה. אפשר להוסיף את שיבולת השועל למגוון מזונות אחרים כמו יוגורט, סירופ ופירות, אפשר לאכול אותה קרה או חמה. משפחתך אף תופתע מהעובדה שמאכל כל כך טעים יכול להיות באותה צורה גם כל כך בריא, אך אם יש צורך, שמור על כך בסוד.. הם יודו לך..

קראו על  מה לאכול (ומה לא לאכול) כשמתמודדים עם נדודי שינה

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!