14 סיבות בריאותיות לשילוב אגוזי מלך בתזונה שלכם
מודעה

14 סיבות בריאותיות לשילוב אגוזי מלך בתזונה שלכם

אגוזי מלך, המלאים בשומנים בריאים, נוגדי חמצון עוצמתיים ומגוון של חומרים מזינים חיוניים אחרים, הם בין המוצרים הנחוצים ביותר במזווה שלכם. הם טובים מאוד לבריאות המוח, הלב והעור. חשוב מכך, אגוזי מלך מעכבים את צמיחתם של תאים סרטניים, ולכן מפחיתים את הסיכון לסרטן. המשיכו לקרוא על מנת לגלות למה כדאי לכם לאכול יותר אגוזי מלך.

1.הם משפרים את בריאות הלב

מכל האגוזים והזרעים, לאגוזי מלך יש את תכולת נוגדי החמצון הגבוהה ביותר. ב-100 גרם של אגוזי מלך יש יותר מ-20mmol של נוגדי חמצון, ולכן הם יעילים מאוד במניעת מחלות לב, בשל היכולת שלהם להילחם ברדיקלים החופשיים.

כמו כן, אגוזי מלך עמוסים בחומצות שומן מסוג אומגה 3, המפחיתות את הכולסטרול הרע ומעוררות את ייצור הכולסטרול הטוב. שמרו על בריאות הלב שלכם בכך שתצרכו לפחות 20 גרם אגוזי מלך ביום.

2.הם מרחיקים את הסוכרת

כל סוגי האגוזים נהדרים להפחתת הסיכון לסוכרת, אך נראה שלאגוזי מלך יש כוח רב יותר. תוצאותיו של מחקר שהתפרסם בירחון לתזונה הוכיחו כי לנשים שצרכו לפחות 28 גרם של אגוזי מלך כל שבועיים היה סיכוי פחות ב-24% לפתח סוכרת מסוג 2. החוקרים מניחים כי גברים עשויים לחוות את אותה ההשפעה.

המשיכו לקרוא למטה

3.מסייעים לירידה במשקל

אף כי אגוזים נחשבים למזון שומני, הם יכולים לסייע לירידה במשקל לשמירה על משקל היעד שלכם לאחר דיאטה מיוחדת.

מחקרים על גבי מחקרים הוכיחו כי צריכה מתונה של אגוזי מלך לא גורמת לעלייה במשקל ולהשמנת יתר. אונקיה אחת של אגוזי מלך (שני חצאים) מכילה כ-4 גרם של חלבונים, 2.5 גרם של אומגה 3, ו-2 גרם של סיבים. אגוזי מלך הם משביעים, ולכן יסייעו לכם להתמודד עם הרעב התמידי.

קראו על מזונות שומניים בריאים נוספים שמסייעים לירידה במשקל

4.מקדמים שינה טובה יותר

אגוזי מלך הם מקור טבעי נהדר למלטונין, ההורמון האחראי לוויסות שינה וערות. כיוון שמלטונין כבר מסונתז על ידי הגוף, אגוזי מלך מגבירים את רמות המלטונין בדם, ולכן מקדמים שינה טובה יותר.

קראו על  17 המזונות העשירים ביותר בויטמין B12

עם זאת, אגוזי מלך לא מהווים תחליף לתרופות בקרב אנשים הסובלים מבעיות שינה חמורות, כגון נדודי שינה כרוניים. אם אתם מתקשים להירדם בגלל לחץ, נסו לאכול מספר אגוזי מלך ולשתות כוס של תה קמומיל.

באותו נושא:

5.נלחמים בלחץ

אפרופו לחץ – אגוזי מלך הם תרופה יעילה להתמודדות עם לחץ. חוקרים ברחבי העולם חשפו כי צריכה מתונה של אגוזי מלך יחד עם שמן אגוזי מלך, מסייעת להפחית את תגובות לחץ הדם ללחץ, כמו גם את לחץ הדם בעת מנוחה.

המשיכו לקרוא למטה

אגוזי מלך עשירים בנוגדי חמצון, סיבים ושומנים בריאים כמו חומצות שומן מסוג אומגה 3 וחומצה אלפא לינולנית – כולם מקדמים הפחתה טבעית של לחצים.

6.יגרמו לשיער שלכם להיראות בריא ומבריק

אגוזי מלך נכללים בהרבה רשימות הקשורות לשיער, ויש לכך סיבה טובה. האגוזים האלו עשירים בביוטין (ויטמין B7) המחזק את השיער, מונע נשירת שיער ומעורר צמיחה טבעית של השיער. גם שמן אגוזי מלך יכול למנוע מהתלתלים שלכם לנשור כיוון שיש בו ריכוז של חומצה אלפא לינולנית התורמת לגמישות השיער.

קראו על מאכלים המסייעים במניעת נשירה

7.יוסיפו לברק הטבעי שלכם

אגוזי מלך מועשרים בויטמיני B ונוגדי חמצון חזקים הנלחמים בנזקם של רדיקלים חופשיים, ומפחיתים את סימני ההזדקנות, לרבות קמטים והזדקנות בטרם עת. עם זאת, גם במקרה הזה, מתינות היא המפתח. אם תאכלו יותר מדי אגוזי מלך, אתם עשויים לסבול מגירויים בעור ואקנה.

8.מגבירים את פעילות המוח

אגוזי מלך מאפשרים תפקוד חלק וטוב יותר של הנוירונים ותאי המוח, מסייעים לשיפור הריכוז והזיכרון, מקדמים חשיבה ברורה יותר ועוזרים לקבלת החלטות מהירה יותר. תוכלו לנשנש חופן של אגוזים מסוגים שונים, לרבות אגוזי מלך, אם אתם מרגישים חסרי אנרגיה, לא פרודוקטיביים או לחוצים.

קראו על מזונות הטובים למוח שלנו

קראו על  איך להתמודד עם נפילות בדיאטה

9.משפרים את איכות הזרע

על פי מחקר שנערך על ידי חוקרים מ-UCLA, צריכת 2.5 אונקיות של אגוזי מלך ביום יכולה לשפר את איכות הזרע. המחקר הוכיח כי 75 גרם של אגוזי מלך מדי יום יכולים להגביר את המורפולוגיה, התנועתיות והחיוניות של זרעם של גברים בריאים.

בנוסף: דרכים טבעיות להגדלת ספירת הזרע

10.מפחיתים את הסיכון לדמנציה

צריכת אגוזי מלך מדי יום יכולה לסייע במניעת דמנציה, על פי מחקר שנערך על ידי ד"ר אבהה קוהאן וצוותו מהמכון של מדינת ניו יורק. על פי התוצאות, פלבונואידים וויטמין E המצויים באגוזי מלך מסייעים בלוחמה בכימיקלים, רדיקלים חופשיים מזיקים, המובילים להתפתחות של דמנציה.

11.נלחמים בסרטן השד

כמו כן, הוכח כי אגוזי מלך הם מזון חיוני ללוחמה בסרטן. הם מלאים עד אפס מקום בחומצות שומן מסוג אומגה 3 ונוגדי חמצון, כגון גמא טוקופרול, סוג של ויטמין E, פיטוסטרולים ומלטונין. הנוכחות הסינרגטית של החומרים המזינים האלו מסייעת בעיכוב צמיחתם, ובמניעת התפתחותם, של גידולים בשדיים.

המשיכו לקרוא למטה

12.מפחיתים את הסיכון לסרטן הלבלב

אגוזים, לרבות אגוזי מלך, יכולים גם לסייע בהפחתת הסיכון לסרטן הלבלב. אף כי אין ראיות לכך שאגוזי מלך לבדם יכולים לעכב את התפתחותו של סרטן הלבלב, חוקרים ממשיכים ללמוד על הפוטנציאל הזה, וכבר גילו רכיב באגוזים שיכול לשפר באופן משמעותי את בריאות הלבלב שלכם.

13.מוסיפים שנים לחייכם

חופן של אגוזי מלך, שלוש פעמים בשבוע, יכול לסייע לכם לחיות מספר שנים נוספות. כפי שהוזכר לעיל, לאגוזי מלך יש השפעה נוגדת סרטן בולטת, והם גם מסייעים לשמירה על בריאות הלב. כאשר הם נצרכים בצורה הנכונה ובשילוב פירות ופירות יער אחרים, האגוזים האלו מבטיחים סיכון נמוך יותר למוות ובריאות טובה יותר.

14.אגוזי מלך בטוחים לצריכה על ידי נשים בהריון

בעוד בוטנים ואגוזי קשיו עשויים לגרום לתגובות אלרגיות בקרב נשים בהריון, אגוזי מלך הם בטוחים לחלוטין לצריכה. חומצות השומן שבאגוזי המלך מסייעים להפחתת הסיכוי להתפתחות אלרגיות מזון אצל העובר.

קראו על  חזרה לבית הספר - 10 טיפים לתזונה נכונה

שומנים בריאים יכולים גם להשפיע באופן חיובי על האופן שבו תאי מערכת החיסון בקיבה מגיבים לחומרים זרים ולחיידקים מזיקים, ולכן להפחית את הסיכוי לאלרגיות אצל העובר.

כמה אגוזי מלך עליכם לאכול ביום?

מומלץ לצרוך 7 עד 9 אגוזי מלך ביום, על מנת ליהנות מכל היתרונות הבריאותיים שהם עשויים להציע, ולהימנע מתופעות הלוואי שהם עשויים לגרור. אם אתם אוכלים אגוזי מלך מדי פעם, נסו לאכול לפחות 30 אגוזי מלך בחודש על מנת לשפר את הבריאות הכוללת שלכם. בחופן של אגוזי מלך יש כמות נוגדי חמצון כפולה, בהשוואה לאגוזים אחרים כגון פקאנים, קשיו ובוטנים.

כמה קלוריות באגוזי מלך?

7 אגוזי מלך מכילים 185 קלוריות.

האם ניתן לאכול אגוזי מלך בצורה שגויה? תופעות לוואי?

אגוזי מלך אוצרים בתוכם המון יתרונות בריאותיים, אך יש להם גם כמה חסרונות. במקרים נדירים, צריכת כמות גדולה מדי של אגוזי מלך יכולה לגרום לתגובות אלרגיות חמורות ומסכנות חיים.

מעבר לכך, אם תצרכו יותר מדי אגוזי מלך, אתם עשויים לחוות בעיות עור, לרבות אקנה ופריחה, נפיחות בגרון ובלשון, סרטן שפתיים, בחילות, שלשולים ובעיות עיכול אחרות.

אם אתם נוטים לעלייה במשקל, צריכת יתר של אגוזי מלך יכולה לגרום להשמנת יתר. זו סיבה חשובה שבגינה כדאי לשמור על מתינות בצריכת אגוזים.

השורה התחתונה

אגוזי מלך הם אגוזים מדהימים, ויש להם מגוון יתרונות בריאותיים. נסו לשלב אותם בתזונה השבועית שלכם, ושימו לב להשפעה החיובית שתהיה להם על הבריאות הכוללת שלכם.

מודעה

לאכול בריא. לרדת במשקל. הספר של אגוגו יצא לאור!📗

אנו גאים ומתרגשים להודיע כי ספר התזונה והדיאטה הראשון של אגוגו יצא לאור.🦎🥰

הספר עוסק בכל עולם התזונה באופן מקיף וענייני, ומתמקד במיוחד באכילה בריאה וירידה במשקל.

הספר זמין לרכישה באתר אגוגו בלבד! כרגע במלאי מוגבל.

רוצים לראות מה מכיל הספר ואיך ניתן להזמין אותו? לחצו על התמונה.