8 סימנים שקטים לכך שלחץ נפשי גורם לכם להיות חולים
מודעה

8 סימנים שקטים לכך שלחץ נפשי גורם לכם להיות חולים

אנחנו הישראלים לחוצים יותר מתמיד, ורובנו נודה בכך שלחץ נפשי משפיע עלינו פיזית ונפשית. אם יש לכם אחד מהתסמינים הבאים, המתח עלול לגרום לכם להיות חולים.

אגוגופון! הצטרפו לעדכונים! 📱

ותקבלו ידע לבריאות טובה יותר ישירות לנייד. שירות חדש וחינמי לגולשי אגוגו.


מודעה

1.אתם סובלים מפריחה

אם לפתע אתם מכוסים בבליטות אדומות ומגרדות, לחץ נפשי (לא אלרגיות) יכול להיות האשם לכך. כאשר גופנו חווה לחץ יתר (למשך זמן קצר או ארוך) מערכת החיסון שלנו מתרופפת וגופנו מתחיל לשחרר כימיקל הנקרא היסטמין כדי להילחם בבעיה. אם הלחץ הנפשי לא חולף, אנו נפתח תגובה אלרגית, אשר מתבטאת בפריחה על העור.

כאשר המערכת החיסונית שלנו נחלשת כתוצאה ממתח נפשי, העור שלנו עשוי להיות מגורה מכל מיני דברים שהוא לא היה רגיש אליהם, כמו למשל, סבון, קור או חום, תחליבים, או אבקת כביסה.

2.המשקל מתחיל להשתנות

לחץ נפשי גורם לשחרור ההורמון קורטיזול, המעכב את יכולת גופנו לעבד סוכר בדם ומשנה בגופנו את חילוף החומרים של שומן, חלבון ופחמימות, דבר אשר עלול להוביל לעלייה או ירידה במשקל. (ראו: 9 דרכים מוכחות לאיזון ההורמונים השולטים על המשקל שלך)

עוד דרך בה המתח עלול להשפיע על המשקל שלנו, היא ההשפעה שלו על מצב הרוח שלנו וכך קצרה הדרך לאכילת יתר או חוסר אכילה.

3.יש לכם כאבי ראש

אם בעבר לא הייתם סובלים כל כך מכאבי ראש, אך לפתע אתם חווים אותם בתדירות גבוהה, יש סיכוי גבוה לכך שאתם לחוצים מדי! לחץ נפשי גורם לשחרור כימיקלים אשר יכולים לגרום לשינויים בכלי-דם ועצבים במוח, אשר גורמים לכאבי ראש.

נוטים לסבול ממיגרנות? מתח עלול להוות גורם או להפוך את המיגרנה לחמורה יותר. דבר שכיח הוא שהשרירים נמתחים ברגעי לחץ, דבר נוסף אשר עלול לגרום לכאבי ראש.

קראו על  איך לחץ נפשי משפיע על העור שלנו

הרחיבו את הקריאה בנושאים הבאים: איך להפסיק כאבי ראש במהירות ו-10 דרכים טבעיות לטיפול במיגרנה.

4.הבטן שלכם נפוחה ומלאה בגזים

מתח עלול להפריע לתפקוד מערכת העיכול בכל מיני דרכים. הוא גורם לגוף לייצר חומציות יתר בקיבה, המובילה לצרבות. הוא יכול להאט את תהליך ריקון הקיבה, דבר הגורם לגזים ונפיחות, ואף עלול להגביר את מספר הפעמים בהם המעיים מתכווצות דבר המוביל לשלשולים.

ראו: 9 בעיות נפוצות במערכת העיכול

5.אתם כל הזמן מצוננים

לחץ נפשי גורם לדיכוי של המערכת החיסונית, דבר ההופך אותנו לטרף קל לוירוסים, חיידקים ומחלות. כאשר בני אדם סובלים ממתח נפשי, הם נהיים חולים, זה יכול להתבטא בצינון, הרפס בשפתיים, שמופיע בגלל שמערכת החיסון לא יכולה לתת מענה לוירוסים.

6.יש לכם אקנה.. שוב!

חשבתם שאקנה הוא סיוט רחוק השייך רק לתקופת גיל ההתבגרות, אך אם על הפנים שלכם מופיעים לפתע פצעונים, לחץ נפשי עלול להיות האשם.

מודעה

כאשר אנו סובלים ממתח נפשי, הגוף שלנו מלא בהורמונים כמו קורטיזול, הגורמים לבלוטות העור לייצר שמן. עודף השמן עלול להיתקע בזקיקי השערות, יחד עם לכלוך ותאי עור מתים, דבר שגורם בסופו של דבר לפצעונים.

ראו: איך להעלים פצעונים במהירות

7.המוח שלכם מרגיש מטושטש

מתח נפשי עלול לגרום גם למחלות נפשיות. עודף של הורמון הלחץ קורטיזול עלול להקשות עלינו בריכוז והתמקדות, דבר הגורם לבעיות זיכרון, חרדות ודיכאון. להרחבת הקריאה: הכל על חרדה ו-10 דרכים טבעיות למניעה וטיפול בדיכאון.

8.השיער שלכם נושר

איבוד שיער מועט זה דבר נורמלי (זקיקי שיער מוחלפים בחדשים במהלך הזמן), אך לחץ נפשי מפריע לתהליך זה. מתח משמעותי גורם לזקיקי שערה רבים להיכנס למצב הנקרא "שלב המנוחה" (שלב במחזור השערה בו הצמיחה נעצרת), ולאחר מספר חודשים השיער מתחיל לנשור.

קראו על  מדריך מתנה: 44 חוקים לירידה במשקל

המתח יכול לגרום למערכת החיסון לתקוף את זקיקי השערה, דבר המוביל לנשירת שיער. ראו: 10 סיבות רפואיות ובריאותיות הגורמות לנשירת שיער.

המוצר האהוב שלנו! אפטרמיל! 

מודעה
מודעה

איזה כיף שבחרת להצטרף! 😍

היי, החלטנו לפתוח שירות חדש לגולשי אגוגו בו נוכל לעדכן אתכם הגולשים במאמרים חדשים שעולים לאתר, עדכונים שונים לגבי אירועים וכנסים, ובקיצור.. כל מה שמעניין בעולם הבריאות.
את השירות תקבלו באמצעות הודעת טקסט (SMS) או במייל פעם בשבוע (בממוצע). ללא ספאם. תוכלו להסיר את עצמכם מהשירות בכל עת בלחיצת כפתור.