היתרונות הבריאותיים של זרעי הצ'יה

היתרונות הבריאותיים של זרעי הצ'יה

זרעי הצ'יה הקטנים מגיעים בצבע לבן או שחור והם בעלי ערך תזונתי גבוה ויתרונות בריאותיים מדהימים. בפוסט זה נביא כמה מהם.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.
מודעה

טוב, עכשיו שיש לנו זרעי צ'יה- מה עושים איתם ואיך מוסיפים אותם לתזונה שלנו? את זרעי הצ'יה ניתן להוסיף כמעט לכל דבר, הזרעים ללא טעם דומיננטי, לכן טעמם לא ישפיע על המזון שלכם. ניתן להוסיף אותם לסלט ואפילו לשייקים שונים של בריאות.

זרעי צ'יה נלחמים בסוכרת

מחקרים מצאו כי זרעי צ'יה בעלי פוטנציאל לסייע במקרים של סוכרת סוג 2 בזכות היכולת של זרעי הצ'יה להאט את העיכול. קליפת זרעי הצ'יה אף יכולה למנוע את עליית רמת הסוכר בדם.

זרעי צ'יה נותנים לך סיבים

זרעי הצ'יה מכילים כמות גבוהה של סיבים תזונתיים החיוניים כל כך לבריאות מערכת העיכול. הוספת זרעי צ'יה לתזונה שלכם היא דרך קלה להבטיח את כמות הסיבים היומית שאתם צריכים לקבל.

שייק בוקר מעולה להרזיה ולהורדת נפיחות בבטן:

זרעי צ'יה לשיניים ועצמות חזקות

מנה של זרעי צ'יה מכילה 18 אחוזים מהתצרוכת היומיות המומלצת של סידן, מיותר לציין את החשיבות הגדולה של הסידן בהקשר לבריאות העצמות, השיניים ובמניעת אוסטואופורוזיס.

זרעי צ'יה מכילים מנגן

מה זה מנגן?!.. מנגן הוא רכיב תזונתי לא ידוע במיוחד, אבל הכרחי לבריאותנו. הוא טוב לעצמות וגם מסייע לגופנו להשתמש ברכיבים אחרים כמו ביוטין ותיאמין. מנה אחת של זרעי צ'יה, שהם כ-28 גרם, מכילה 30 אחוזים מהכמות היומית המומלצת של מינרל זה.

זרעי צ'יה עשירים בזרחן

מנה אחת של זרעי צ'יה מכילה כ-27 אחוזים מכמות הזרחן היומית המומלצת. הזרחן הכרחי לבריאות העצמות והשיניים וכמו כן נחוץ לגופנו לצורך בנייה ושיקום התאים.

זרעי צ'יה עשירים בחלבון

זרעי הצ'יה הם מקור נפלא לחלבון ולא מכילים כולסטרול. מנה של 28 גרם מכילה 4.4 גרם חלבון, כמעט 10 אחוזים מהתצרוכת היומית המומלצת.

זרעי צ'יה נלחמים בשומן באזור הבטן

זרעי הצ'יה מייצבים את רמת הסוכר בדם ונלחמים בעמידות לאינסולין הקשורה להצטברות שומן באזור הבטן. עמידות זו עשויה להיות רעה גם לבריאות הכללית שלנו.

זרעי צ'יה תורמים לתחושת השובע

מודעה

זרעי הצ'יה מכילים טריפטופן, חומצת אמינו אשר נמצאת גם בעוף. הטריפטופן ידוע בהשפעה שלו על הצורך שלנו לנמנם לאחר ארוחה כבדה המכילה עוף, אבל כמו כן יכול לסייע בתחושת שובע מהירה ושיפור המצב רוח.

זרעי צ'יה לבריאות הלב

נמצא כי זרעי צ'יה משפרים את לחץ הדם אצל סוכרתיים. וכמו כן מגבירים את הכולסטרול הטוב ומפחיתים את הכולסטרול הרע.

כמה קלוריות יש בזרעי צ'יה?

בכף אחת של זרעי צ'יה (14 גרם) יש בערך 70 קלוריות וזאת גם התצרוכת היומית המומלצת. למרות הכמות הקלורית הגבוהה יחסית, אנו מקבלים הרבה רכיבים מזינים ובריאים מזרעי הצ'יה.