5 דרכים להפחית את הנפיחות בבטן

5 דרכים להפחית את הנפיחות בבטן

אם אתם לא מרוצים ממראה הבטן שלכם, כדאי לכם לשמור על קור רוח. כי יש סיכוי שהבטן הבולטת היא כתוצאה מנפיחות ולא משומן. ניתן להילחם בבטן נפוחה באמצעות שיפור תפקוד מערכת העיכול ועוד מספר שינויים קטנים.

אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 12/9/15

מודעה

7 דרכים להפחית את הנפיחות בבטן
דרכים להפחית את הנפיחות בבטן

איכלו סיבים

עצירות גורמת לבטן שלנו להיות נפוחה, וניתן לטפל בה בקלות, התחילו לאכול כל בוקר ארוחה מלאה בסיבים תזונתיים. כך תשפרו את תפקוד מערכת העיכול תוך יום, ואם תקפידו תוכלו ליהנות מיתרון זה לאורך זמן. מאכלים עשירים בסיבים הם: תירס, שעועית, אבוקדו, שיבולת שועל, שקדים, תפוחים ועוד.

ראו גם: 20 המאכלים הכי עשירים בסיבים

שתו עוד מים

שתייה מספקת של מים מסייעת באופן כללי להורדת הנפיחות בבטן. היא מסייעת לתהליך עיבוד הסיבים ולהקל על עצירות. הימנעו ממשקאות אלכוהולים אשר בעלי תכונה מייבשת, הקפידו על שתיה של לפחות 8 כוסות מים ביום, ובנוסף, איכלו מזונות עשירים בנוזלים כמו פירות וירקות.

איכלו יותר מזונות פרוביוטיים

חוסר איזון של בקטריות בקיבה עלולה לגרום להאטה בתפקוד של מערכת העיכול וכתוצאה מכך לבטן בולטת ונפוחה. מאכלים כמו יוגורט יווני וקפיר המכילים בקטריות חיות, הידועות כפרוביוטיות. הבקטריות מסייעות בשיפור הניידות במעיים והקלת עצירות. ראו גם: 11 מזונות פרוביוטיים שהם סופר בריאים.

הפחיתו במלח

רוב האנשים אוכלים יותר מכפול מהכמות המומלצת לנתרן ביום, התוצאה היא הצטברות נוזלים, בין השאר גם באזור הבטן. לכן, צמצמו את צריכת המלח שלכם במהלך היום.

עוד באותו נושא: 5 מאכלים לבטן שטוחה וללא נפיחות

הימנעו ממשקאות מוגזים ואיכלו לאט

ברגע שאוויר מגיע ממקורות שונים למערכת העיכול, אנו חווים נפיחות בבטן. החליפו משקאות מוגזים במשקאות ללא סודה כמו תה ירוק, מיצים טבעיים ומים. אכילה ושתייה מהירה, שתייה דרך קשית, לעיסת מסטיק, גורמים לנו לבלוע אוויר. בזמן האכילה יש ללעוס באיטיות עם פה סגור.

קראו על  12 סיבות לכך שהבטן שלך נפוחה

אהבתם? פרגנו בלייק!

מארז התזונה של אגוגו!

מארז התזונה של אגוגו מסייע כבר לאלפים לאכול בריא ולרדת במשקל! לחצו לפרטים והזמנה.

תכנים נוספים של אגוגו