10 דרכים להפסיק לחץ נפשי
מודעה

10 דרכים להפסיק לחץ נפשי

לחץ הוא חלק בלתי נמנע מהחיים. האופן שבו תתמודדו איתו ישפיע על מצבכם הגופני, כמו גם הרגשי. העמידו את הלחץ במקומו! באמצעות 10 אסטרטגיות מרגיעות, בהן תוכלו להשתמש ברגע זה על מנת להתחיל תקופה פחות לחוצה.

אגוגופון! הצטרפו לעדכונים! 📱

ותקבלו ידע לבריאות טובה יותר ישירות לנייד. שירות חדש וחינמי לגולשי אגוגו.


מודעה

צאו החוצה

השהייה בחוץ מהווה תרופת נגד מצוינת ללחץ נפשי. מחקרים מוכיחים כי שהייה של מספר דקות מחוץ לבית, אפילו אם בקרבה רבה אליו, יכולה לשפר את מצב הרוח. לא רק שהסביבה הטבעית מעוררת רוגע, לעתים קרובות, הבילוי מחוץ לבית משלב גם פעילות גופנית.

קראו על 8 סימנים שקטים לכך שלחץ נפשי גורם לכם להיות חולים

קחו מסטיק

מרגישים שאתם מאבדים את העשתונות? קחו פיסת מסטיק. מחקרים מציעים כי לעיסת מסטיק יכולה לסייע בהקלה על לחץ וחרדה. יתכן כי התנועה הקצבית של הלעיסה מסייעת להאיץ את זרימת הדם למוח. תאוריה חלופית מציעה כי הטעם והריח של המסטיק הם שמעוררים את תגובת ההרפיה.

חייכו מכל הלב

יש משהו באמרה הישנה, "חיוך זה קו עקום שמיישר את הכל". כאשר אתם מחייכים בעת לחץ, החיוך יוצר מעט מתח בשרירי הפנים, וזה מסייע להפחתת הלחץ. חיוכים מסייעים במיוחד ללחץ כאשר הם כנים, ומשתמשים בשרירים שסביב הפה והעיניים. חיוך יכול גם לסייע בהרגעת קצב הלב המואץ עם חלוף הסיטואציה המלחיצה.

הריחו את הלבנדר

ריחות מסוימים יכולים לעורר את תגובת ההרפיה. מחקר אחד השווה את רמות הלחץ של אחיות שנשאו בקבוקונים המכילים שמן לבנדר על בגדיהם, בהשוואה לאחיות שלא עשו זאת. האחיות שנחשפו לריח הלבנדר דיווחו כי הן חשו רגועות יותר מאלו שלא הריחו את הריח. הלבנדר עשוי להגביר את השפעתם של תרופות נגד חרדה ומשככי כאבים. ודאו כי אתם מתייעצים עם הרופא שלכם לפני השימוש בשמן לבנדר, אם אתם נוטלים אחת מתרופות אלו.

קראו על  עקמת: סוגים, גורמים, תסמינים, אבחון, מניעה וטיפול

התחברו לאוזניות

אם אתם צריכים לתת הרצאה בעבודה או שאתם עומדים בפני אירוע מלחיץ דומה, המוזיקה יכולה להרגיע אתכם. מחקר אחד הוכיח כי משתתפים שהאזינו למוזיקה של מקהלה לטינית (Miserere של Gregorio Allegri) הציגו רמות נמוכות יותר של קורטיזול (הורמון הלחץ), בהשוואה להאזנה לצלילם של הגלים בלבד.

אתחלו מחדש את הבריאות שלכם

תרגילי נשימה מהווים דרך מהירה אחת להפסיק את תגובת הלחץ. ההשפעה המרגיעה של תרגילי הנשימה היא כפולה. ההתמקדות בנשימה מסיטה את תשומת הלב מהמחשבות המלחיצות והמפחידות, ומפסיקה את תגובת ה"הילחם או ברח" של הגוף.

על מנת לבצע תרגילים אלו, שאפו אוויר בצורה עמוקה ואיטית, דרך האף. אפשרו לחזה ולבטן שלכם להתנפח ולהתמלא באוויר. נשפו את האוויר החוצה באיטיות, למשך הזמן שבו שאפתם, וחזרו על משפט או מילה שגורמים לכם לחוש רגועים ושלווים. תרגילי הנשימות עובדים בצורה הטובה ביותר אם מבצעים אותם למשך לפחות עשר דקות.

היו אדיבים כלפי עצמכם

כולנו חווינו את הדיאלוג הפנימי המתרחש בתוך מוחותינו. לעתים, אנו לא מדברים לעצמנו באופן אדיב ומרגיע. שליטה על אמנות הדיבור-העצמי החיובי ומלא החמלה יכולה לסייע לכם להישאר רגועים, ולהקל עליכם לחשוב על פתרונות יעילים לבעיות.

כאשר אתם מתמודדים עם בעיה או מצב מרגיז, דמיינו כיצד הייתם מדברים לחבר העומד בפני בעיה דומה. אם תגידו לעצמכם, "אני יכול לפתור את זה," או "הכל יהיה בסדר", תרגיעו את עצמכם הרבה יותר, מאשר אם תדמיינו אסונות או תדברו אל עצמכם בצורה שלילית.

כתבו את הלחץ שלכם

מרגישים לחוצים? כתיבה בנוגע לבעיות שלכם ביומן עשויה לסייע לכם לחוש רגועים, ולהגיע לפתרונות שלא חשבתם עליהם קודם. הכתיבה ביומן, קובץ במחשב או אפילו אפליקציה בטלפון שלכם, עשויה להסב לכם תועלת רבה. שיטה זו תועיל לכם במידה הרבה ביותר אם תהיו כנים בנוגע לרגשותיכם.

מודעה

קראו על  נשימת קופסה להפחתת חרדה ולחץ

ספרו לחבר

תמיכה חברתית ידועה כמשככת לחץ משמעותית. היפגשו עם חברים או עם אהוביכם כאשר אתם חשים לחוצים. חפשו אחר חברתם של אחרים המתמודדים עם אתגרים דומים. שיתוף חוויותיכם עם אנשים שבאמת יכולים להזדהות איתן, תסייע לכם לא לחוש כה בודדים.

התחילו לנוע

התעמלות משפרת את מצב הרוח בדרכים שונות. פעילות גופנית תסייע להסיח את דעתכם מהדאגות היומיומיות. היא גם משחררת אנדורפינים המשפרים את מצב הרוח. בין אם אתם נהנים מהתעמלות בחדר הכושר או מהליכות ארוכות, כל סוג של התעמלות מפחית את הלחץ והחרדה.

המוצר האהוב שלנו! אפטרמיל! 

מודעה
מודעה

איזה כיף שבחרת להצטרף! 😍

היי, החלטנו לפתוח שירות חדש לגולשי אגוגו בו נוכל לעדכן אתכם הגולשים במאמרים חדשים שעולים לאתר, עדכונים שונים לגבי אירועים וכנסים, ובקיצור.. כל מה שמעניין בעולם הבריאות.
את השירות תקבלו באמצעות הודעת טקסט (SMS) או במייל פעם בשבוע (בממוצע). ללא ספאם. תוכלו להסיר את עצמכם מהשירות בכל עת בלחיצת כפתור.