לרזות מהר יותר! 9 דרכים מוכחות מדעית לזירוז חילוף החומרים

לרזות מהר יותר! 9 דרכים מוכחות מדעית לזירוז חילוף החומרים

כשאנחנו מעוניינים לרדת במשקל, חילוף החומרים שלנו ממלא תפקיד מרכזי. חילוף החומרים הוא התהליך הביוכימי שבו הגוף שלנו ממיר מזון לאנרגיה, והוא משתנה מאדם לאדם. גורמים כמו גיל, גנטיקה ואורח חיים יכולים להשפיע על קצב חילוף החומרים, אך ישנן אסטרטגיות מוכחות להגביר אותו.

להלן מספר דרכים מוכחות מדעית להגברת חילוף החומרים שלנו לירידה מהירה יותר במשקל. גללו למטה כדי לקרוא.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.

לחצו להצטרפות
מודעה

1. הגדלת מסת השריר

רקמת השריר שורפת יותר קלוריות מרקמת שומן, גם במצב מנוחה. שילוב תרגילי כוח בשגרה שלנו יכולה לבנות יותר שרירים, ובכך להגביר את קצב חילוף החומרים במנוחה (RMR). המשמעות היא שנשרוף יותר קלוריות במהלך היום, מה שמקל על ירידה במשקל. [1]

2. שתו מים

מים חיוניים לחילוף חומרים יעיל. מחקרים מצביעים על כך ששתיית מים יכולה להגביר זמנית את חילוף החומרים ב-10-30%. שאפו לפחות ל-8 כוסות ביום, ושקלו להתחיל את היום עם כוס מים קרים כדי להניע את חילוף החומרים. [2]

3. אכלו הרבה חלבון

אכילת מזון מגבירה זמנית את חילוף החומרים שלנו למשך מספר שעות במה שמכונה ההשפעה התרמית של מזון (TEF). חלבון גורם לעלייה הגדולה ביותר של TEF, ומעלה את קצב חילוף החומרים ב-15-30%, בהשוואה ל-5-10% עבור פחמימות ו-0-3% עבור שומנים.

בנוסף, צריכת חלבון יכולה לעזור לנו להרגיש שובע יותר זמן, ולהפחית את צריכת הקלוריות הכוללת.

4. שתו תה ירוק

הוכח כי תה ירוק ותה אולונג מגבירים את חילוף החומרים ב-4-5%. סוגי תה אלו עוזרים להמיר שומן מאוחסן לחומצות שומן חופשיות, מה שעשוי לשפר את שריפת השומנים במהלך פעילות גופנית ומנוחה. שתו מספר כוסות במהלך היום כדי למקסם את היתרונות. [2]

5. תבלנו את הארוחות שלכם

קפסאיצין, תרכובת שנמצאת בפלפל צ'ילי, יכולה להגביר את חילוף החומרים. הוספת מזון חריף לתזונה יכולה להגביר את קצב חילוף החומרים שלנו, ולהוביל לעלייה קלה בקלוריות שנשרפו. אם אתם יכולים להתמודד עם החריפות, שווה לשלב קצת חריף בתזונה שלכם. [3]

6. שינה מספקת

חוסר שינה קשור לירידה משמעותית בחילוף החומרים ולעלייה ברעב ובתיאבון, במיוחד עבור מזונות עתירי קלוריות. הקפדה על שינה מספקת ואיכותית בכל לילה יכולה לעזור לשמור על חילוף החומרים שלנו ולשלוט במשקל.

7. בצעו אימוני HIIT

אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה (HIIT) כולל קטעי פעילות מהירה ואינטנסיבית מאוד. סוג זה של פעילות גופנית יכול לעזור לנו לשרוף יותר שומן על ידי הגברת קצב חילוף החומרים שלנו, גם לאחר סיום האימון.

8. אל תדלגו על ארוחות

מודעה

דילוג על ארוחות יכול לגרום לחילוף החומרים שלנו להאט, מכיוון שהגוף שלנו מנסה לחסוך באנרגיה. ארוחות ונשנושים קבועים יכולים לשמור על חילוף החומרים לעבוד ביעילות לאורך כל היום.

9. הישארו פעילים

בנוסף לפעילות גופנית סדירה, נסו לשמור על אורח חיים פעיל. פעילויות פשוטות כמו הליכה במקום לנסוע ברכב, עלייה במדרגות ועמידה במהלך היום יכולות להגדיל את מספר הקלוריות שאתם שורפים.

לסיכום, בעוד לגנטיקה יש תפקיד בקביעת חילוף החומרים שלנו, ישנן מספר דרכים להגביר אותו. על ידי אימוץ האסטרטגיות הללו, אתם יכולים להאיץ את מסע הירידה במשקל שלכם ולהשיג את היעד שלכם. זכרו, עקביות היא המפתח.

הצטרפו למייל של אגוגו!

ותקבלו תכנים מיוחדים ישירות למייל.