מאצ'ה – היתרונות הבריאותיים

מאצ'ה – היתרונות הבריאותיים

מאצ'ה הוא תה ירוק יפני איכותי מאוד אשר בעל יתרונות בריאותיים מרחיקי לכת. ביפן ישנה טקסיות רבה סביב הכנתו והגשתו של המאצ'ה. כיום ישנם כאלו המוסיפים את המאצ'ה למאכלים ואפילו לקינוחים שונים. בפוסט זה נמנה כמה מיתרונותיו של תה המאצ'ה.

אוזבק תחאוכה | אגוגו- מגזין בריאות | Agogo | פורסם 13/3/15

מאצ'ה יתרונות בריאותיים
מאצ'ה יתרונות בריאותיים

אחד הדברים אשר מבדילים את המאצ'ה מתה ירוק רגיל הוא הדרך בה אנו מעכלים את המשקה, במקום השריית העלים של התה במים חמים כמו שנהוג בשתיית תה ירוק, כאן העלים נטחנים דק לאבקה, ואחר כך מעורבבים ישירות עם מים חמים.

בשיטה זו של טחינה דקה של העלים אנו מקבלים את כל הרכיבים התזונתיים שלהם, לכן היא כל כך יעילה, במיוחד בספיגת נוגדי החמצון הרבים שבמאצ'ה. דרך אגב, במאצ'ה כמות נוגדי החמצון גדולה פי 60 מאשר בתרד!

המאצ'ה ומניעת סרטן

אנחנו כבר יודעים שהמאצ'ה עשיר בנוגדי חמצון, אך הוא מכיל נוגד חמצון אחד המסייע לגופנו במיוחד הנקרא: קטצ'ין. אחד מהקטצ'ינים החזקים ביותר במאצ'ה הוא רכיב הנקרא EGCG הנחשב לאחד מהרכיבים האנטי סרטניים הנמצאים בטבע.

למרות שכל סוגי התה הירוק מכילים EGCG בכמויות שונות, תה המאצ'ה מכיל פי EGCG 137 מתה ירוק ממוצע.

איך להיפטר מנפיחות בבטן? שותים אפטרמיל!

המוצר האהוב שלנו! אפטרמיל! 

המאצ'ה נותן לנו אנרגיה

תה המאצ'ה מכיל קפאין, אבל רק 30 מיליגרם בכוס אחת, כמה קפאין יש בכוס קפה אחת? 95 מיליגרם. לכן, החלפת כוס הקפה שלנו בכוס מאצ'ה תצמצם את כמות הקפאין היומית שלכם.

לכל מכורי הקפה, אל לכם לחשוש, המאצ'ה לא ישאיר אתכם עם עיניים טרוטות, תודות לרכיב הנקרא ל-תיאנין, המאט את שחרור הקפאין למחזור הדם בגופנו. התוצאה היא שחרור איטי ומבוקר של אנרגיה במשך כל היום.

גלידה וקוקטייל מאצ'ה בבית קפה ויאטנמי
גלידה וקוקטייל מאצ'ה בבית קפה ויאטנמי

מפחית את הכולסטרול הרע (LDL)

מאצ'ה הוכח כמפחית את רמת הכולסטרול הרע (LDL) בגופנו, וכך מסייע לנו במניעת מחלות לב עתידיות. כמו כן, המאצ'ה מפחית את הסיכוי לנזק בכבד והכליות באמצעות אותה הפחתה של הכולסטרול בגופנו.

למאצ'ה השפעה מרגיעה

כבר אמרנו שתה המאצ'ה עשיר ב-ל-תיאנין הנותן לנו אנרגיה, אך הוא גם משפיע בהקלת לחץ נפשי בצורה טבעית. המאצ'ה משפר את התפקוד הקוגניטיבי תוך השפעה מרגיעה על מערכת העצבים המרכזית.

המאצ'ה יכול לסייע לנו בהרזייה

המאצ'ה מכיל EGCG, קטצ'ין המעודד חמצון של שומן. שתי כוסות של מאצ'ה מספיקים כדי להגביר את חילוף החומרים בגופנו ב-4 אחוזים למשך 24 שעות. זהו אינו תחליף לאימון גופני ותזונה בריאה, אבל זה יכול לתת לכם עוד דחיפה קטנה.

אהבתם? פרגנו בלייק!

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.
מודעה