8 סימני אזהרה מפתיעים ופחות ידועים למחסור במגנזיום

8 סימני אזהרה מפתיעים ופחות ידועים למחסור במגנזיום

מגנזיום הוא מינרל חיוני הממלא תפקיד מרכזי ביותר מ-300 תגובות ביוכימיות בגוף האדם. מייצור אנרגיה לתפקוד השרירים ואפילו סינתזת DNA, לא ניתן להפריז בחשיבותו של המגנזיום.

בעוד שרבים מכירים את התסמינים השכיחים של מחסור במגנזיום, כגון התכווצויות שרירים, עייפות והפרעות במצב הרוח, ישנם מספר ביטויים פחות ידועים שעלולים להפתיע. גללו למטה כדי לקרוא.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.
מודעה

לפני שמתחילים בואו נבין קודם את התסמינים הרגילים והנפוצים יותר יותר של מחסור במגנזיום:

  • התכווצויות שרירים ועוויתות.
  • השפעות נפשיות כמו אדישות או אפילו דיכאון.
  • אוסטאופורוזיס עקב מבנה עצם מוחלש.
  • עייפות וחולשת שרירים.
  • לחץ דם גבוה.
  • פעימות לב לא סדירות.

כעת, בואו נחשוף כמה מהתסמינים וההשפעות המפתיעות של מחסור במגנזיום:

1.אסטמה

רמות המגנזיום עשויות לשחק תפקיד בחומרת האסטמה. כמה מחקרים הצביעו על כך שרמות נמוכות יותר של מגנזיום עלולות להחמיר את תסמיני האסטמה. מאמינים שמגנזיום עשוי לעזור להרפות את שרירי הסימפונות ולשמור על דרכי הנשימה פתוחות.

2.סינתזה לקויה של ויטמין D

מגנזיום חיוני להמרת ויטמין D לצורתו הפעילה. מחסור במגנזיום יכול לעכב המרה זו, ולהוביל לניצול לא יעיל של ויטמין D, ללא קשר לצריכתו.

3.מיגרנות תכופות

מספר מחקרים הראו שלאנשים הסובלים ממיגרנות יש לרוב רמות מגנזיום נמוכות יותר בהשוואה לאלו שלא. תוספת של מגנזיום עשויה אפילו לעזור להפחית את תדירות המיגרנות אצל אנשים מסוימים.

4.עמידות לאינסולין

תנגודת לאינסולין היא מבשר לסוכרת מסוג 2 ומאופיינת בחוסר יכולת של תאי שריר וכבד לספוג סוכר מהדם בצורה מספקת. למגנזיום תפקיד מכריע בתהליך זה, ומחסור עלול לפגוע ביכולתו של האינסולין לשמור על רמות הסוכר בדם.

5.טינטון

למרות שהמחקר בנושא עדיין נמשך, נראה שיש קשר בין מחסור במגנזיום לבין טינטון, מצב המאופיין בצלצולים קבועים באוזניים. חלק מהאנשים דיווחו על ירידה בתסמיני טינטון לאחר תוספת מגנזיום.

6.כאבי מחזור

למגנזיום יש תכונות המרגיעות את השרירים. מחסור עלול להחמיר את כאבי המחזור. מספר מחקרים מצביעים על כך שמגנזיום יכול לעזור להקל על כאבי המחזור.

7.שינויים באישיות

מחסור חמור במגנזיום עלול לגרום לשינויים באישיות, כגון חרדה מוגברת, אי שקט ואפילו הזיות. המינרל ממלא תפקיד משמעותי בוויסות המוליכים העצביים, ומסביר את השפעתו על מצבנו הנפשי.

8.עוויתות עיניים ותנועות לא רצוניות

מודעה

מגנזיום ממלא תפקיד חיוני בתפקוד העצבים. מחסור עלול להוביל לבעיות עצביות-שריריות, שעלולות להתבטא כעוויתות בעיניים, טיקים בפנים ותנועות שרירים לא רצוניות אחרות. קראו גם: 8 מזונות עשירים במגנזיום