הסוף לשינה קלה ולעייפות! 6 דרכים לקבל שינה עמוקה יותר

הסוף לשינה קלה ולעייפות! 6 דרכים לקבל שינה עמוקה יותר

שינה טובה ואיכותית היא סדרה של שלבים שאנו עוברים במהלך הלילה, שלכל אחד מהם יש תפקיד מכריע לבריאותנו.

לשינה יש 4 שלבים, בעוד שכל שלבי השינה חשובים, שלב השינה העמוקה, הידוע גם כשלב 3, יש תפקידים מאוד קריטיים כמו שיקום הבריאות הפיזית שלנו, חיזוק הזיכרון ושיקום האנרגיה.

אם אתם מתעוררים פחות רעננים מהשינה שלכם, יכול להיות שאתם לא מקבלים מספיק משלב "השינה העמוקה". אך אל דאגה – אנחנו כאן כדי לעזור. גללו למטה כדי לקרוא.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.
מודעה

הבנת שלב השינה העמוקה

בשלב השינה העמוקה הגוף שלנו מתקן רקמות, בונה עצמות ושרירים ומחזק את המערכת החיסונית. המוח שלנו מגבש זיכרונות, מעבד מידע נלמד וממלא את מאגרי האנרגיה שלו. אין זה פלא ששינה עמוקה לא טובה, יכולה לגרום לנו להרגיש סחוטים פיזית ונפשית. אבל איך נוודא שאנחנו מקבלים מספיק שינה עמוקה?

שמרו על זמנים קבועים של שינה

הגוף שלנו משגשג כשאנחנו עקביים. כאשר אנו הולכים לישון ומתעוררים באותה שעה כל יום, אנחנו מאפסים את השעון הביולוגי שלנו.. עקביות זו יכולה לשפר את איכות השינה הכוללת שלנו ולהגדיל את הזמן שאנו שקועים בשינה עמוקה.

צרו סביבה ידידותית לשינה

הסביבה בה אתם ישנים יכולה להשפיע באופן משמעותי על איכות השינה. חדר חשוך, שקט וקריר תורם בדרך כלל לקידום שינה נינוחה. שקלו להשתמש בווילונות, אטמי אוזניים או שימוש ברעש לבן במידת הצורך. גם מזרון וכריות נוחים תורמים לסביבה ידידותית לשינה.

הגבילו את החשיפה למסכים לפני השינה

האור הכחול הנפלט ממכשירים אלקטרוניים כמו סמארטפונים, טאבלטים ומחשבים עלול להפריע לייצור מלטונין בגוף, הורמון המווסת את השינה. נסו לכבות את המכשירים הללו לפחות שעה לפני השינה כדי לעזור לגוף שלכם להתכונן לשינה באופן טבעי.

התאמנו באופן קבוע

פעילות גופנית סדירה הוכחה כמסייעת להירדמות מהירה יותר ושינה עמוקה יותר. עם זאת, נסו להימנע מאימונים אינטנסיביים סמוך לשעת השינה מכיוון שהם עלולים להשאיר אתכם נמרצים מכדי להירדם.

הקפידו על תזונה בריאה

הימנעו מחומרים ממריצים כגון קפאין ואלכוהול, במיוחד בשעות שלפני השינה. חומרים אלו יכולים להפריע ליכולת שלנו להירדם ולפגום באיכות השינה שאנו מקבלים. כמו כן, השתדלו להימנע מארוחות גדולות סמוך לשעת השינה.

הפחתת לחץ נפשי

מתח כרוני או חרדה יכולים להרוס את השינה שלנו. טכניקות כגון מדיטציה, נשימות עמוקות או יוגה יכולות לעזור לנו להירגע ולהפחית את הלחץ, ולקדם שינה טובה יותר.

זכרו, כולנו דומים אבל גם שונים, נסו לעשות את מה שעובד עבורכם, התהליך של השגת שינה איכותית לעתים דורש ניסוי וטעייה, אבל בסופו של דבר התהליך הזה שווה את המאמץ.