היתרונות הבריאותיים באכילת גזר
המשיכו לקרוא למטה

היתרונות הבריאותיים באכילת גזר

הגזר הוא אחד מהירקות הכי אהובים, אולי הסיבה לכך היא הטעם המתקתק והפריכות של הגזר. הוא עשיר ברכיבים תזונתיים, עשיר בויטמינים, בסיבים ובאשלגן. בכתבה זו נדבר על היתרונות הבריאותיים של הגזר.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 17/5/13המשיכו לקרוא למטה

גזר
הסבתות צדקו. גזר באמת טוב לעיניים

הגזר מונע סרטן

מחקרים רבים הראו כי אכילת גזר מפחיתה את הסיכוי לחלות בסרטן השד, בסרטן הריאות ובסרטן המעי הגס. מאמינים כי רכיב הנקרא פלקרינול הנמצא בגזר אחראי לתועלת האנטי סרטנית. הפלקרינול משמש בגזר כמדביר טבעי בהגנה על שורשי הצמח ממחלות. מחקרים אשר נעשו בעכברים, אשר צרכו גזר או פלקרינול, הראו הפחתה של כשליש בסיכוי לפתח סרטן ביחס לעכברים אשר לא צרכו את רכיבי הגזר.

גזר משפר ראייה

הסבתות צדקו. הרשתית של העין שלנו זקוקה לויטמין A בכדי לתפקד. מחסור בויטמין A עלול לפגום קשות בראיית הלילה. הגזר עשיר בבטא-קארוטין, רכיב אשר הופך לויטמין A בכבד, וברשתית העין הויטמין A הופך לרודופסין, פיגמנט אשר נחוץ לתפקוד הראייה שלנו בלילה. בנוסף לכך הבטא קארוטין מסייע נגד התפתחות ניוון מקולרי והתפתחות של קטרקט סנילי.

גזר מונע מחלות לב

מחקרים הראו כי תזונה עשירה בקרטונואידים, המצויים בגזר, קשורים להפחתת הסיכון במחלות לב. כמו כן נמצא כי צריכה קבועה של גזר מפחיתה את רמות הכולסטרול הרע (LDL). כמו כן הסיבים המסיסים אשר מצויים בגזר עשויים גם כן לסייע בהפחתת הכולסטרול בדם.

המשיכו לקרוא למטה

הפחתת הסיכון לשבץ

על פי מחקר מאוניברסיטת הרווארד, אנשים אשר צרכו יותר משישה גזרים בשבוע, נוטים ללקות פחות בשבץ ביחס לאנשים אשר צרכו גזר לעיתים רחוקות כמו פעם בחודש או יותר.

קראו על  17 המזונות העשירים ביותר בויטמין B12

גזר מעולה לעור שלנו

לגזר יש תכונות ניקוי יעילות ביותר המנקות את הכבד, הדבר יעיל בטיפול במקרים של אקנה הנגרמים מרעלים המצויים בזרם הדם. ויטמין A בגזר ושאר רכיבים יעילים בהזנת העור, מונעים את ייבוש העור והתפתחות פגמים בעור.

הגזר מעכב הזדקנות

הגזר מכיל כמות יפה של בטא-קארוטין, המתפקד כנוגד חימצון המסייע לגוף במלחמה נגד הרדיקלים החופשיים המחמצנים את גופנו וקשורים ישירות לתהליך הזדקנות התאים ובכלל לתהליך ההזדקנות המתרחש בגופנו.

הגזר טוב לשיניים

הגזר יכול לסייע לנו בניקוי השיניים לאחר ארוחה. הגזר מתפקד כמברשת טבעית המסלקת לכלוך וחיידקים מהשיניים והחניכיים. הגזר כמו כן מעודד ייצור ליחה, התורמת לסילוק כתמים על השיניים. כמו כן, המינרלים המצויים בגזר עוזרים בחיסול החיידקים הנמצאים בפה אשר גורמים לנזק לשיניים.

הגזר הוא ללא ספק ירק מדהים. התחילו לצרוך אותו בצורה קבועה, הן בצורתו הגולמית, הן כמיץ והן בצורה מבושלת, הדבר יתרום פלאים לבריאות שלכם.

המשיכו לקרוא למטה

אהבתם? פרגנו בלייק!מודעה

מדריך חינם לקוראי אגוגו!

המדריך שיעזור לכם לשמור על משקל תקין, להיות ערניים וחיוניים יותר והרבה יותר בריאים! המדריך הזה עזר עד היום לאלפי אנשים. כתב אותו ד"ר גיל יוסף שחר (M.D), ראש המרכז לרפואת הרמב"ם.

הגיבו על המאמר..

באפשרותכם להגיב על כל מאמר באגוגו. פשוט הירשמו בקליק לאתר דרך פייסבוק או גוגל.
avatar
  קבל התראות  
קבל התראות