היתרונות הבריאותיים באכילת גזר
מודעה

היתרונות הבריאותיים באכילת גזר

הגזר הוא אחד מהירקות הכי אהובים, אולי הסיבה לכך היא הטעם המתקתק והפריכות של הגזר. הוא עשיר ברכיבים תזונתיים, עשיר בויטמינים, בסיבים ובאשלגן. בכתבה זו נדבר על היתרונות הבריאותיים של הגזר.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 17/5/13


גזר
הסבתות צדקו. גזר באמת טוב לעיניים

הגזר מונע סרטן

מחקרים רבים הראו כי אכילת גזר מפחיתה את הסיכוי לחלות בסרטן השד, בסרטן הריאות ובסרטן המעי הגס. מאמינים כי רכיב הנקרא פלקרינול הנמצא בגזר אחראי לתועלת האנטי סרטנית. הפלקרינול משמש בגזר כמדביר טבעי בהגנה על שורשי הצמח ממחלות. מחקרים אשר נעשו בעכברים, אשר צרכו גזר או פלקרינול, הראו הפחתה של כשליש בסיכוי לפתח סרטן ביחס לעכברים אשר לא צרכו את רכיבי הגזר.

גזר משפר ראייה

הסבתות צדקו. הרשתית של העין שלנו זקוקה לויטמין A בכדי לתפקד. מחסור בויטמין A עלול לפגום קשות בראיית הלילה. הגזר עשיר בבטא-קארוטין, רכיב אשר הופך לויטמין A בכבד, וברשתית העין הויטמין A הופך לרודופסין, פיגמנט אשר נחוץ לתפקוד הראייה שלנו בלילה. בנוסף לכך הבטא קארוטין מסייע נגד התפתחות ניוון מקולרי והתפתחות של קטרקט סנילי.

המשיכו לקרוא למטה

גזר מונע מחלות לב

מחקרים הראו כי תזונה עשירה בקרטונואידים, המצויים בגזר, קשורים להפחתת הסיכון במחלות לב. כמו כן נמצא כי צריכה קבועה של גזר מפחיתה את רמות הכולסטרול הרע (LDL). כמו כן הסיבים המסיסים אשר מצויים בגזר עשויים גם כן לסייע בהפחתת הכולסטרול בדם.

הפחתת הסיכון לשבץ

על פי מחקר מאוניברסיטת הרווארד, אנשים אשר צרכו יותר משישה גזרים בשבוע, נוטים ללקות פחות בשבץ ביחס לאנשים אשר צרכו גזר לעיתים רחוקות כמו פעם בחודש או יותר.

גזר מעולה לעור שלנו

לגזר יש תכונות ניקוי יעילות ביותר המנקות את הכבד, הדבר יעיל בטיפול במקרים של אקנה הנגרמים מרעלים המצויים בזרם הדם. ויטמין A בגזר ושאר רכיבים יעילים בהזנת העור, מונעים את ייבוש העור והתפתחות פגמים בעור.

קראו על  12 המזונות הגרועים ביותר לבטן שלכם (ומה לאכול במקום)

הגזר מעכב הזדקנות

הגזר מכיל כמות יפה של בטא-קארוטין, המתפקד כנוגד חימצון המסייע לגוף במלחמה נגד הרדיקלים החופשיים המחמצנים את גופנו וקשורים ישירות לתהליך הזדקנות התאים ובכלל לתהליך ההזדקנות המתרחש בגופנו.

הגזר טוב לשיניים

הגזר יכול לסייע לנו בניקוי השיניים לאחר ארוחה. הגזר מתפקד כמברשת טבעית המסלקת לכלוך וחיידקים מהשיניים והחניכיים. הגזר כמו כן מעודד ייצור ליחה, התורמת לסילוק כתמים על השיניים. כמו כן, המינרלים המצויים בגזר עוזרים בחיסול החיידקים הנמצאים בפה אשר גורמים לנזק לשיניים.

הגזר הוא ללא ספק ירק מדהים. התחילו לצרוך אותו בצורה קבועה, הן בצורתו הגולמית, הן כמיץ והן בצורה מבושלת, הדבר יתרום פלאים לבריאות שלכם.

אהבתם? פרגנו בלייק!


מודעה

לאכול בריא. לרדת במשקל. הספר של אגוגו יצא לאור!📗

אנו גאים ומתרגשים להודיע כי ספר התזונה והדיאטה הראשון של אגוגו יצא לאור.🦎🥰

המשיכו לקרוא למטה

הספר עוסק בכל עולם התזונה באופן מקיף וענייני, ומתמקד במיוחד באכילה בריאה וירידה במשקל.

הספר זמין לרכישה באתר אגוגו בלבד! כרגע במלאי מוגבל.

רוצים לראות מה מכיל הספר ואיך ניתן להזמין אותו? לחצו על התמונה.