היתרונות הבריאותיים של אגוזי המלך
מודעה

היתרונות הבריאותיים של אגוזי המלך

מחקרים הראו כי מספיק לאכול רק ארבעה אגוזי מלך מדי יום, כדי ליהנות מהיתרונות הבריאותיים שלהם. אגוזים אלו הם לא רק טעימים במיוחד, אלא גם עשירים מאוד ברכיבים מזינים. בכתבה זו על היתרונות הבריאותיים של אגוזי המלך. 

מודעה

אגוזים מפחיתים את הסיכון לסרטן השד

אכילת אגוזים בצורה קבועה ויומיומית מספקת לנו מספיק נוגדי-חימצון ופיטוסטרולים המפחיתים את הסיכון לסרטן השד. במחקר שנעשה על עכברים, נראה כי עכברים אשר קיבלו תזונה עשירה באגוזים הראו הפחתה משמעותית בהתפתחות גידולים סרטניים ביחס לעכברים אשר קיבלו תזונה רגילה.

אגוזים עשירים באומגה 3 וחומצות שומן

אגוזי מלך עשירים באומגה 3, תזונה עשירה באומגה 3 מביאה תועלת בהפחתת תופעות של דיכאון, הפרעות קשב וריכוז, סרטן ומחלת האלצהיימר. כמו כן הוכח כי אומגה 3 עשויה להתגבר על מחלות דלקתיות שונות.

אגוזים מפחיתים את הסיכון לסוכרת

נשים אשר אכלו 30 גרם של אגוזים במשך חמישה ימים בשבוע, הפחיתו את הסיכון לסוכרת סוג 2 בכמעט 30 אחוזים ביחס לנשים אשר לא צרכו אגוזים בצורה קבועה. השומנים הבלתי רווים באגוזים טובים לרגישות גבוהה יותר של אינסולין.

האגוזים מכילים נוגדי חימצון הטובים ללב

אגוזי המלך מכילים כמות יפה של נוגדי חימצון, שילוב זה יחד עם האומגה 3 תורמת להפחתת הכולסטרול הרע בגופנו ולחילופין להעלאת רמת הכולסטרול הטוב. נישנוש קבוע של אגוזים עשוי להרחיק מחלות לב וכלי דם, שבץ, בעיות בעורקים וסכנות בריאותיות אחרות הקשורות ללב.

אגוזים עוזרים בהתמודדות בלחץ

תזונה עשירה באגוזים עשויה לסייע בהתמודדות עם לחץ. על פי מחקר חדש, נמצא כי אגוזים ושמן אגוזים מפחיתים את לחץ הדם בגופנו במצב מנוחה וגם במצב של לחץ נפשי. לכן, שינוי התזונה שלנו והוספת אגוזים לתפריט עשויה לסייע לנו בהתמודדות היומיומית עם מתח ולחץ.

קראו על  6 קמחים בריאים שכדאי לנסות

אגוזים לשיער יפה יותר

האגוזים הוא מזון מעולה לשיער שלנו, מכיוון שהאגוזים עשירים ברכיב הנקרא ביוטין. רכיב זה ידוע כמחזק שיער, משפר את גדילתו ומפחית נשירה. מחסור בביוטין עלול לגרום לנשירה ולשיער שבור.

כמה אגוזי מלך מומלץ לאכול ביום?

מחקרים הראו כי כדי ליהנות מהיתרונות הבריאותיים שלהם מספיק לאכול 4 אגוזי מלך ביום.