9 דרכים לשימוש בחמאת שיאה

9 דרכים לשימוש בחמאת שיאה

חמאת שיאה היא מזון על לעור הגוף המגיעה מזרעיו של פרי עץ השיאה. חמאה זו עשירה בויטמין A, E ו-F. היא נותנת לנו הגנה מפני קרני ה-UV ומספקת לעור חומצות שומן חיוניות ורכיבים מזינים הנחוצים לייצור קולגן. באפריקה ומדינות שונות עושים שימוש בחמאת השיאה במשך שנים לבריאות העור והשיער.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.
מודעה

יתרונות חמאת השיאה

לחות:  ריכוז הויטמינים וחומצות השומן בחמאת השיאה גורמים להזנת העור בלחות ורכיבים תזונתיים. אפשר להשתמש בה לצורך טיפול בעור יבש ולהגנה בשמנים הטבעיים של העור.

הפחתת דלקות: חמאת השיאה מכילה רכיבים אנטי-דלקתיים. מרכיב אחד במיוחד,  lupeol cinnamate, אשר נמצא כמפחית דלקות בעור ומסייע במניעת מוטציות בעור. הדבר הופך את החמאה גם ליעילה נגד פצעונים (אקנה).

החלקת העור: חמאת שיאה מסייעת בייצור הטבעי של הקולגן ומכילה חומצות המגינות ומזינות את העור ומונעות ממנו להתייבש. בשימוש ארוך טווח, אנשים מדווחים על עור רך יותר וחזק יותר וכמו כן על הפחתת קמטים.

1.טיפול בעור יבש

הלחות בחמאת השיאה זהה ללחות המיוצרת על ידי בלוטות החלב של העור, דבר אשר הופך את החמאה למושלמת לסובלים מעור יבש.

2.לשיער בריא יותר

מוצרים רבים עושים שימוש בחמאת השיאה לטיפוח השיער ויש לכך סיבה טובה. לחמאה יש מספר יתרונות כשמדובר בשיער, היא אוטמת את הלחות בשערה, מזינה את הקרקפת, מפחיתה את בעיית הקשקשים. בנוסף, עיצוב השיער באמצעות חמאת שיאה נותנת לו נפח.

3.נלחמת בקמטים

המכון האמריקאי לחמאת שיאה טוען כי חמאת השיאה יכולה להפחית משמעותית קמטים תוך ארבעה עד שישה שבועות של שימוש. מחקר אחר הראה כי שימוש בחמאת השיאה תורמת לעור בהיר יותר ולהפחתת קמטים.

4.שפתיים

חמאת השיאה מגנה ומרככת את השפתיים. ניתן למרוח מספר פעמים ביום.

5.הרגעת עור דלקתי

במחקר על חמאת השיאה והרכיבים האנטי-דלקתיים והאנטי-סרטניים שבה, מצאו החוקרים כי חמאת השיאה מכילה כמות משמעותית של חומרים אנטי-דלקתיים ואנטי-גידולים סרטניים.

6.טשטוש סימני מתיחה

חלק מאנשי המקצוע יגידו לכם שהדרך היחידה להפחית את סימני המתיחה היא באמצעות רטין A או טיפולי לייזר. אך רבים אחרים מוכנים להישבע ביכולות של חמאת השיאה בטיפול בבעיה זו. כל מה שנותר הוא לנסות ולראות את ההשפעה.

7.טיפול בעקבים יבשים

חמאת השיאה יכולה לסייע לרבים הסובלים מעקבים כואבים ויבשים וציפורניים יבשות. לעקבים אשר במצב באמת רע, יש למרוח את חמאת השיאה לפני השינה ולישון עם גרביי כותנה במהלך כל הלילה.

8.נוגדי חמצון

חמאת השיאה עשירה בויטמיני A ו-B, כמו כן בקטאצ'ינים ונוגדי חמצון צמחיים משמעותיים אחרים, אשר מסייעים בהגנת העור מפני נזקים.

9.לטיפול בעקיצות יתושים

מודעה

הרכיבים האנטי-דלקתיים בחמאת השיאה מסייעים בהפחתת הנפיחות כתוצאה מעקיצות יתושים.