איך שעתיים בטבע יכולות להשפיע על הגוף שלנו
התחילו לקרוא למטה

איך שעתיים בטבע יכולות להשפיע על הגוף שלנו

מספר מחקרים בשנים האחרונות הוכיחו את התועלת הבריאותית לשהות בטבע, חוקרים יפנים אף גילו שיש משהו בעצים שגורם לכך. קראו על כך במאמר.

הצטרפו לאגוגו בחינם!

ותקבלו ידע לבריאות טובה יותר ישירות למייל.
המשיכו לקרוא למטה

כל מי שאי פעם ראה ילד רץ ביער, או קופץ ומשחק במים, לא יכול שלא להבחין כמה פעילות בטבע טובה בשביל בריאותם של הילדים.

לא צריך הסבר מדעי לכך, זה משהו שכל הורה יודע בצורה אינטואיטיבית. כאשר ילדים משחקים בטבע – הם שמחים יותר, מתנהגים יפה יותר, וכישוריהם החברתיים משתפרים גם כן.

רוב המבוגרים יודעים שהטבע טוב בשבילם גם – אבל האם אנו מבלים בטבע מספיק?!

כמה טבע אנו צריכים כדי להיות בריאים יותר?

קבוצה של חוקרים בבריטניה ניסתה לענות על השאלה הזאת.

במחקר זה, החוקרים סקרו מעל 19 אלף אנשים בבריטניה, הם שאלו אותם כמה זמן הם בילו בשבוע האחרון בטבע, ויחד עם זאת שאלו אותם לגבי המצב הבריאותי הנפשי והפיזי שלהם.

החוקרים מצאו שאנשים שבילו לפחות 120 דקות בשבוע בטבע הראו שיפור משמעותי בבריאות הנפשית והפיזית שלהם, ביחס לאנשים שלא בילו שום זמן בטבע.

מחקרים אחרים גם הראו את היתרונות של בילוי קצר בטבע, במחקר אחד, אנשים שביצעו פעילות גופנית של רק 5 דקות בטבע הראו שיפור בדימוי העצמי ומצב הרוח.

המשיכו לקרוא למטה

ניתן לראות את השיפור גם בקרב אנשים עם עבודות מלחיצות מאוד, החוקרים מספרים, שלאחר הליכה של שעה בטבע, המשתתפים בניסוי החלו לצחוק, ולאסוף דברים מהטבע כמו ילדים קטנים.

איך טיול ביער יכול להשפיע על הבריאות?

משנת 2004 ועד 2012 היפנים השקיעו 4 מיליון דולר בלמידה על ההשפעות הפיזיולוגיות והפסיכולוגיות שיש להליכה ביער. הם אפילו תכננו 48 מסלולים שונים בטבע על פי התוצאות שהם קיבלו.

קראו על  שעורה - גורמים, סימנים, דרכי טיפול ומניעה

החוקרים גילו שלעצים ולהליכה ביער יש השפעה על תאי NK, תאי הרג (Natural Killers) של מערכת החיסון השומרים על גופנו. תאים אלו הם בעלי תגובה מהירה לזיהומים ויראלים בתאים ולהתפתחות של גידולים, מקשרים אותם לבריאות המערכת החיסונית ומניעת סרטן.

מחקר מ-2009 הראה את העלייה המשמעותית בתאי NK בגופם של המשתתפים, לאחר שהם בילו סוף שבוע ביער, ההשפעה החיובית נמשכה אף חודש לאחר כל בילוי כזה בטבע.

מה יש ביער הגורם להשפעה הזאת?

החוקרים גילו שאחד הגורמים להשפעה החיובית הזאת הם כימיקלים הנקראים פייטונסידים (Phytoncides), הנמצאים ביערות, צמחים, ובחלק מהפירות והירקות. העצים פולטים את הכימיקלים הללו כדי להגן על עצמם מפני מזיקים.

לכן, אולי הבחנתם בעבר כמה האוויר ביער מרגיש נקי וטוב יותר, מסתבר שנשימה של כימיקלים אלה תורמת לשיפור המערכת החיסונית של גופנו.

הצטרפו לאגוגו בחינם!

ותקבלו ידע לבריאות טובה יותר ישירות למייל.
מודעה

מדריך חינם לקוראי אגוגו!

המדריך שיעזור לכם לשמור על משקל תקין, להיות ערניים וחיוניים יותר והרבה יותר בריאים! המדריך הזה עזר עד היום לאלפי אנשים. כתב אותו ד"ר גיל יוסף שחר (M.D), ראש המרכז לרפואת הרמב"ם.

הגיבו על המאמר..

באפשרותכם להגיב על כל מאמר באגוגו. פשוט הירשמו בקליק לאתר דרך פייסבוק או גוגל.
avatar
  קבל התראות  
קבל התראות

הירשמו לאגוגו בחינם! מעל 46 אלף כבר הצטרפו.

ותוכלו להנות מהניוזלטר של אגוגו, מאמרים, עדכונים לגבי אירועים, תקבלו מיד 2 מדריכים מתנה במייל! והאפשרות להגיב למאמרים באתר.