דוחן – היתרונות הבריאותיים

דוחן – היתרונות הבריאותיים

מודעה

הדוחן בעל יתרונות בריאותיים מדהימים, הוא מכיל רכיבים תזונתיים רבים, הוא טעים, מתעכל בגופנו בקלות ואפילו משפר את מצב הרוח. בפוסט זה נביא כמה מיתרונותיו הבריאותיים של הדוחן.

אוזבק תחאוכה | אגוגו- מגזין בריאות | Agogo | פורסם 14/3/15

דוחן - היתרונות הבריאותיים
דוחן – היתרונות הבריאותיים

משפר את בריאות הלב

אם אתם מעוניינים לשמור על בריאות הלב שלכם, דוחן הוא אחד הדגנים שיכולים לסייע לכם בכך. הדוחן עשיר במגנזיום, מינרל המפחית את לחץ הדם ואת הסיכון להתקפי לב ושבץ. הדוחן הוא גם מקור מעולה לאשלגן, אשר גם מסייע בשמירה על לחץ דם תקין. הפחתת לחץ הדם היא אחת מהדרכים הטובות ביותר להגן על מערכת כלי הדם והלב שלנו.

מפחית את רמת הכולסטרול

רמת כולסטרול תקינה בגוף משפיעה ישירות על בריאות הלב שלנו, הדוחן עשיר בסיבים תזונתיים אשר מסייעים לגופנו לשמור על רמת כולסטרול תקינה. הסיבים התזונתיים מסייעים לגופנו בסילוק הכולסטרול הרע (LDL), ומעודדים את ההשפעה של הכולסטרול הטוב.

הגנה מפני סוכרת

הסוכרת היא מחלה אשר סובלים ממנה מיליונים בכל העולם. הדוחן נמצא כבעל יכולת בהפחתת הסיכון לחלות בסוכרת סוג 2, תודות לעשירותו במגנזיום. המגנזיום נחשב לאחד המינרלים החשובים בהגברת היעילות של קולטני האינסולין והגלוקוז בגופנו, וכך במניעת המחלה. באוכלוסיות אשר צרכו מזונות המכילים מגנזיום נמצאה הפחתה של 30 אחוזים במקרים של סוכרת.

בריאות מערכת העיכול

כמו שאר המזונות המתפארים בעושר של סיבים תזונתיים, הדוחן מסייע למערכת העיכול בהתמודדות עם עצירות, עודף גזים, נפיחות בבטן והתכווצויות. באמצעות שיפור תפקוד מערכת העיכול, אנו יכולים גם למנוע בעיות יותר חמורות כמו כיבי קיבה וסרטן המעי גס. מערכת עיכול בריאה ותקינה מסייעת בסילוק פסולת מגופנו ומשפרת את תפקוד הכליות, כבד והמערכת החיסונית.

מניעת סרטן

מחקרים הראו כי צריכת סיבים תזונתיים היא אחת מהדרכים הקלות ביותר בכדי למנוע סרטן השד בנשים. למעשה, נשים יכולות להפחית את הסיכוי לחלות בסרטן השד ב-50 אחוזים באמצעות אכילה של 30 גרם סיבים תזונתיים ביום.

קראו על  15 המזונות העשירים ביותר במינרלים

ניקוי הגוף מרעלים

הדוחן מכיל נוגדי חמצון שונים, המסייעים לנו במלחמה נגד הרדיקלים החופשיים, אשר עלולים בין השאר לגרום לסרטן. נוגדי החמצון בדוחן מסייעים גם בסילוק רעלים מגופנו, הנמצאים בכליות ובכבד ובכך מסייעים לתפקודם.

כמה קלוריות יש בדוחן?

בכוס אחת של דוחן יש 207 קלוריות. ב-100 גרם דוחן יש 119 קלוריות.

המלצות לאכילת דוחן

  • ניתן לאכול דוחן כתחליף לאורז או תפוח אדמה.
  • ניתן להוסיף אותו לסלטים.
  • אפשר להכין דייסת דוחן בבוקר, יחד עם האגוזים והפירות האהובים עליכם.
  • ניתן להשתמש בדוחן טחון בהכנת לחמים ועוגיות.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!