תזונה

מאכלים ומזונות המזרזים את חילוף החומרים

מאכלים ומזונות מסויימים מגבירים את תפקוד חילוף החומרים בגופנו. אכילת מזונות אלה בשילוב עם תזונה נכונה דלה בשומן, ואורח חיים המשלב פעילות גופנית, גורמת לנו לקצר את הדרך להשגת המטרה של הפחתה במשקל. בכתבה זו 9 מאכלים המגבירים את חילוף החומרים.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 31/8/13

מאכלים המזרזים את חילוף החומרים
מאכלים המזרזים את חילוף החומרים

1.שיבולת שועל

אם אתה מחפש לזרז את תפקוד חילוף החומרים שלך, כדאי שתפתח את הבוקר עם קערה של שיבולת שועל. שיבולת השועל עשירה בסיבים מסיסים, המצריכים אנרגיה קלורית רבה בכדי לפרקן. אכילת שיבולת שועל מסייעת בהפחתת הכולסטרול, ומפחיתה את הסיכון ללקות במחלות לב.

2.אשכולית

מחקרים הראו כי אכילת אשכוליות יכולה להפחית את רמת האינסולין. רמת אינסולין נמוכה לאחר ארוחות מסייעת לגוף לפרק ולעבד את האוכל בצורה מהירה ויעילה יותר. זה אומר שאנחנו שורפים יותר קלוריות ואוגרים פחות שומן.

3.פלפל חריף

הוספת פלפל חריף למזון שאתה אוכל עלולה לסייע בהפחתה במשקל. הפלפל החריף, מכיל כימיקל הנקרא קפסאיצין, הנותן לירק את החריפות והזרז לחילוף החומרים שלך. הקפסאיצין מסייע בשריפת הקלוריות שעות לאחר שכבר סיימת את הארוחה שלך.

4.חלבון רזה

החלבון הנמצא בעוף, הודו ועוד בשרים רזים קשה מאוד לפירוק. למעשה הגוף משתמש בשריפת קלוריות רבה במהלך תהליך העיכול של חלבון זה. בנוסף לכך, החלבון הוא מרכיב חיוני בבנית מסת שרירים רזה, אשר שורפת יותר קלוריות.

5.סלמון וטונה

רמות גבוהות של הורמון הלפטין קשורות להאטה של חילוף החומרים ולהשמנה. דרך טובה להפחית את רמות הלפטין היא באמצעות צריכה של דגים. השמן הנמצא בדגים כמו טונה וסלמון מסייע בהורדת רמת הלפטין בגופנו ובכך מסייע לגוף לעבד את המזון בצורה יותר יעילה.

6.יוגורט דל-שומן

יוגורט דל-שומן הוא אחד המאכלים הטובים ביותר לדיאטה ולזירוז חילוף החומרים. היוגורט עשיר בסידן ובחלבון. הוא נותן אנרגיה לגופנו במשך היום ומסייע בבניית מסת שריר רזה. כמו כן, היוגורט מסייע בתפקוד מערכת העיכול.

קראו על  14 מזונות בריאים לעלייה מהירה במשקל

7.תה ירוק

הקפאין הנמצא בתה הירוק מגביר את פעימות הלב ובכך מזרז את חילוף החומרים. התה הירוק מכיל בנוסף לכך את הכימיקל EGCG המגרה את מערכת העצבים, ומסייע בשריפת קלוריות בקצב מהיר יותר.

8.ברוקולי

הברוקולי עשיר בסידן ובויטמין C. שניים אלו מסייעים בשריפת קלוריות מוגברת ויעילה יותר. הסידן מסייע לתפקוד חילוף החומרים, בעוד שהויטמין C גורם לספיגה מוגברת ויעילה של סידן.

9.שקדים

השקדים אומנם עשירים בקלוריות, אך הם טומנים בחובם חומצות שומן אשר טובות ומזרזות את תפקוד חילוף החומרים שלנו.

זיכרו תמיד, כי הדרך הטובה ביותר להפחית במשקל היא שילוב תזונה נכונה עם פעילות גופנית. שילוב מזונות אלו תגרום לזירוז תהליך ההרזיה ותגרום לכם לרזות מהר יותר, וכך להיות בריאים יותר.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!