נשירת שיער בגברים: טיפולים ופתרונות
המשיכו לקרוא למטה

נשירת שיער בגברים: טיפולים ופתרונות

נשירת שיער היא בעיה נפוצה, כ-85% מהגברים יחוו נשירת שיער משמעותית עד גיל 50. חלק מהגברים אף מתחילים לאבד את השיער לפני גיל 21. אלו הם דרכי הטיפול העיקריים.

אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 25/5/16

הקרחה גברים
דרכי הטיפול בהתקרחות גברים

נשירת שיער- שבירת מיתוסים

האם חבישת כובע יכולה לגרום להקרחה?

לא. העברת האצבעות בין השערות לא תגרום לכך גם כן. גם הברשה, סירוק, סיבוב השיער או עיצובו לא יגרמו לכך. פשוט היו עדינים.

להפסיק לעשן יציל את השיער שלך?

יש קשר ברור בין עישון לבין החמרת הקרחה בגברים. אז אם אתם מחפשים עוד סיבה להיגמל, הוסיפו את נשירת השיער המוקדמת לרשימה.

מה זה אומר על הבריאות שלך

נשירת שיער, או התקרחות כפי שרופאים קוראים לזה, לא מצביעה בדרך כלל על בעיה רפואית. וזה לא מזיק לבריאות. אבל הדאגה המתעוררת בעקבות מה שזה גורם למראה החיצוני היא נפוצה.

מה גורם לכך?

כמעט כל נשירת שיער אצל גברים נובעת כתוצאה מנטייה גנטית להתקרחות גברית שמגיעה מההורים. גורמים אחרים כוללים תרופות מסוימות, יותר מדי ויטמין A, או חוסר בחלבון. מחלה או מתח יכולים לגרום לנשירה מהירה ורצינית הנקראת טלוגן אפלוביום. אם כי יש חדשות טובות: נשירת שיער שאינה נובעת מנטייה גנטית, נוטה לעבור מעצמה.

לשמור על השיער שיש לך

קל יותר להיאחז בשיער שלך מאשר להחליף אותו ברגע שהוא נעלם. אבל יש להיזהר בזמן שבודקים את האופציות. רוב מוצרי ה”פלאים” לשיער הם זיוף. במקרה של ספק, הרופא שלך או רופא עור יוכל לעזור.

תרופות לנשירת שיער: מינוקסידיל

אין תרופה להתקרחות גברית, אך תרופות מסוימות יכולות להאט אותה. מינוקסידיל היא טיפול מאושר ללא מרשם רופא, אשר מורחים על הקרקפת. התרופה מאיטה את קצב ההתקרחות, ומסייעת לחלק מהגברים לגדל שיער חדש. אך ברגע שמפסיקים את השימוש, נשירת השיער חוזרת.

קראו על  כתף קפואה - גורמים, תסמינים, אבחון, וטיפולים

התקרחות גברית: למה לצפות

קו שיער נסוג, בצורת M הוא סימן בטוח לכך. בשלב הבא, שיער מהחלק העליון של הראש מתחיל להפוך לדק, ומשאיר קרחת. בסופו של דבר, שתי הנקודות נפגשות ונשארת צורה דמוית פרסה של שיער סביב הצדדים. מדד נורווד, משמש כדי לדרג התקרחות גברית.

מדד נורווד
מדד נורווד

הורמונים אחראים

עם ההתקרחות הגברית, הורמון הנקרא DHT גורם לזקיקי השיער להתכווץ. בסופו של דבר הם הופכים כה קטנים כך ששיער לא יכול לצמוח בהם.

תרופות נשירות שיער: פינסטריד

תרופת מרשם זו מאטה את ייצור ה-DHT בגוף. חלק מהגברים הצליחו לגדל שיער חדש בעת השימוש בה. מומחים רבים חושבים שזו עובדת טוב יותר מאשר מינוקסידיל. לנשים בהריון אסור לגעת בתרופה – היא עלולה לגרום למומים מולדים בקרב תינוקות זכרים. כמו מינוקסידיל, התרופה עובדת רק כל עוד משתמשים בה.

המשיכו לקרוא למטה

האם צריך לחבוש פאה?

הן כבר עברו כברת דרך ארוכה. זה לוקח זמן ומחקר בכדי למצוא את המתאימה ביותר, מכיוון שיש מגוון רחב של עלויות ואיכויות. פאות גם מצריכות תחזוקה שוטפת, שעלותה יקרה. כאשר אתה מתכוון לרכוש אחת, נסה להתאים אותה לסוג השיער, צבעו ועוביו.

איך השתלות עובדות?

רופא יעביר שיער בריא מהחלק האחורי והצדדי של הראש, למעלה. התהליך יכול להיות יקר, וייתכן שתצטרך לעשות את זה כמה פעמים לפני שיראו תוצאות. לאחר חודשיים, תאבד את רוב השיער שהרופא העביר, אבל קווצות חדשות תצמחנה בחזרה. זה יתחיל להיראות נורמלי בתוך 6 חודשים.

להפיק את המירב ממה שיש לך

טריקים של עיצוב השיער, יכולים לגרום להתקרחות לבלוט פחות. חתכו את השיער הדליל לקצר, כך שתוכלו להמנע מסירוק. שמפו מסוגים מסוימים, מרככים, ומוצרי עיצוב שיער עשויים להוסיף נפח לשיער שנותר. כמו כן, יש לאכול תזונה מאוזנת, ולטפל בשיער בעדינות. ניתן להרחיב את הקריאה בכתבה מאכלים המסייעים במניעת נשירה.

קראו על  האם בגדים ונעליים יכולים להכניס קורונה הביתה?

הישאר חיובי

השיער לא עושה את האדם. הזכר לעצמך את כל שאר הדברים שיש לך להציע. או טפל בדברים שאתה יכול לשלוט בהם, כמו להישאר בכושר. זה בסדר לחפש תמיכה אצל אחרים. ואם אתה צריך קצת השראה, חשוב על גברים קירחים או בחורים גלוחי ראש ושופעים בביטחון, כמו דה-רוק, וין דיזל, וברוס ויליס. תראה את עצמך בחברה טובה.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

חדש באגוגו! אפטרמיל!


מארז התזונה של אגוגו!

מארז התזונה של אגוגו מסייע לאלפים לרדת במשקל בצורה יעילה וקלה! רוצים פרטים? לחצו על הקישור.

תכנים נוספים של אגוגו