נשירת שיער בגברים: טיפולים ופתרונות
הכנס הקרוב של אגוגו
התחילו לקרוא למטה

נשירת שיער בגברים: טיפולים ופתרונות

נשירת שיער היא בעיה נפוצה, כ-85% מהגברים יחוו נשירת שיער משמעותית עד גיל 50. חלק מהגברים אף מתחילים לאבד את השיער לפני גיל 21. אלו הם דרכי הטיפול העיקריים.

אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 25/5/16

הצטרפו לאגוגו בחינם!

ותקבלו ידע לבריאות טובה יותר ישירות למייל.
המשיכו לקרוא למטה

הקרחה גברים
דרכי הטיפול בהתקרחות גברים

נשירת שיער- שבירת מיתוסים

האם חבישת כובע יכולה לגרום להקרחה?

לא. העברת האצבעות בין השערות לא תגרום לכך גם כן. גם הברשה, סירוק, סיבוב השיער או עיצובו לא יגרמו לכך. פשוט היו עדינים.

להפסיק לעשן יציל את השיער שלך?

יש קשר ברור בין עישון לבין החמרת הקרחה בגברים. אז אם אתם מחפשים עוד סיבה להיגמל, הוסיפו את נשירת השיער המוקדמת לרשימה.

מה זה אומר על הבריאות שלך

נשירת שיער, או התקרחות כפי שרופאים קוראים לזה, לא מצביעה בדרך כלל על בעיה רפואית. וזה לא מזיק לבריאות. אבל הדאגה המתעוררת בעקבות מה שזה גורם למראה החיצוני היא נפוצה.

מה גורם לכך?

כמעט כל נשירת שיער אצל גברים נובעת כתוצאה מנטייה גנטית להתקרחות גברית שמגיעה מההורים. גורמים אחרים כוללים תרופות מסוימות, יותר מדי ויטמין A, או חוסר בחלבון. מחלה או מתח יכולים לגרום לנשירה מהירה ורצינית הנקראת טלוגן אפלוביום. אם כי יש חדשות טובות: נשירת שיער שאינה נובעת מנטייה גנטית, נוטה לעבור מעצמה.

לשמור על השיער שיש לך

קל יותר להיאחז בשיער שלך מאשר להחליף אותו ברגע שהוא נעלם. אבל יש להיזהר בזמן שבודקים את האופציות. רוב מוצרי ה"פלאים" לשיער הם זיוף. במקרה של ספק, הרופא שלך או רופא עור יוכל לעזור.

תרופות לנשירת שיער: מינוקסידיל

אין תרופה להתקרחות גברית, אך תרופות מסוימות יכולות להאט אותה. מינוקסידיל היא טיפול מאושר ללא מרשם רופא, אשר מורחים על הקרקפת. התרופה מאיטה את קצב ההתקרחות, ומסייעת לחלק מהגברים לגדל שיער חדש. אך ברגע שמפסיקים את השימוש, נשירת השיער חוזרת.

קראו על  מאמץ עיניים מול המחשב: 10 צעדים להקלה

התקרחות גברית: למה לצפות

קו שיער נסוג, בצורת M הוא סימן בטוח לכך. בשלב הבא, שיער מהחלק העליון של הראש מתחיל להפוך לדק, ומשאיר קרחת. בסופו של דבר, שתי הנקודות נפגשות ונשארת צורה דמוית פרסה של שיער סביב הצדדים. מדד נורווד, משמש כדי לדרג התקרחות גברית.

המשיכו לקרוא למטה

מדד נורווד
מדד נורווד

הורמונים אחראים

עם ההתקרחות הגברית, הורמון הנקרא DHT גורם לזקיקי השיער להתכווץ. בסופו של דבר הם הופכים כה קטנים כך ששיער לא יכול לצמוח בהם.

תרופות נשירות שיער: פינסטריד

תרופת מרשם זו מאטה את ייצור ה-DHT בגוף. חלק מהגברים הצליחו לגדל שיער חדש בעת השימוש בה. מומחים רבים חושבים שזו עובדת טוב יותר מאשר מינוקסידיל. לנשים בהריון אסור לגעת בתרופה – היא עלולה לגרום למומים מולדים בקרב תינוקות זכרים. כמו מינוקסידיל, התרופה עובדת רק כל עוד משתמשים בה.

המשיכו לקרוא למטה

האם צריך לחבוש פאה?

הן כבר עברו כברת דרך ארוכה. זה לוקח זמן ומחקר בכדי למצוא את המתאימה ביותר, מכיוון שיש מגוון רחב של עלויות ואיכויות. פאות גם מצריכות תחזוקה שוטפת, שעלותה יקרה. כאשר אתה מתכוון לרכוש אחת, נסה להתאים אותה לסוג השיער, צבעו ועוביו.

איך השתלות עובדות?

רופא יעביר שיער בריא מהחלק האחורי והצדדי של הראש, למעלה. התהליך יכול להיות יקר, וייתכן שתצטרך לעשות את זה כמה פעמים לפני שיראו תוצאות. לאחר חודשיים, תאבד את רוב השיער שהרופא העביר, אבל קווצות חדשות תצמחנה בחזרה. זה יתחיל להיראות נורמלי בתוך 6 חודשים.

להפיק את המירב ממה שיש לך

טריקים של עיצוב השיער, יכולים לגרום להתקרחות לבלוט פחות. חתכו את השיער הדליל לקצר, כך שתוכלו להמנע מסירוק. שמפו מסוגים מסוימים, מרככים, ומוצרי עיצוב שיער עשויים להוסיף נפח לשיער שנותר. כמו כן, יש לאכול תזונה מאוזנת, ולטפל בשיער בעדינות. ניתן להרחיב את הקריאה בכתבה מאכלים המסייעים במניעת נשירה.

קראו על  10 סיבות רפואיות ובריאותיות הגורמות לנשירת שיער

הישאר חיובי

השיער לא עושה את האדם. הזכר לעצמך את כל שאר הדברים שיש לך להציע. או טפל בדברים שאתה יכול לשלוט בהם, כמו להישאר בכושר. זה בסדר לחפש תמיכה אצל אחרים. ואם אתה צריך קצת השראה, חשוב על גברים קירחים או בחורים גלוחי ראש ושופעים בביטחון, כמו דה-רוק, וין דיזל, וברוס ויליס. תראה את עצמך בחברה טובה.

המשיכו לקרוא למטה

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

הצטרפו לאגוגו בחינם!

ותקבלו ידע לבריאות טובה יותר ישירות למייל.
מודעה

אגוגו מציג כנס חדש ובלעדי - "לחשוב בריא"!

2 הרצאות בבוקר אחד! מביאים לכם את המרצים הטובים ביותר. לחצו לפרטים והרשמה>>


מדריך חינם לקוראי אגוגו!

המדריך שיעזור לכם לשמור על משקל תקין, להיות ערניים וחיוניים יותר והרבה יותר בריאים! המדריך הזה עזר עד היום לאלפי אנשים. כתב אותו ד"ר גיל יוסף שחר (M.D), ראש המרכז לרפואת הרמב"ם.

הגיבו על המאמר..

באפשרותכם להגיב על כל מאמר באגוגו. פשוט הירשמו בקליק לאתר דרך פייסבוק או גוגל.
avatar
  קבל התראות  
קבל התראות

אגוגו מציג כנס חדש ובלעדי – "לחשוב בריא"!

2 הרצאות בבוקר אחד! חצי מהכרטיסים כבר אזלו! לחצו לפרטים והרשמה.