כמה משקל אפשר לרדת בשבועיים? ואיך לעשות את זה
המשיכו לקרוא למטה

כמה משקל אפשר לרדת בשבועיים? ואיך לעשות את זה

איך ניתן למקסם את הירידה במשקל, אך עדיין לעשות זאת בצורה בריאה. למה אנו צריכים לצפות בשבוע שבועיים הראשונים, אילו יעדים אנו צריכים להציב, וכמה טיפים מעולים.

מהי הדרך הטובה ביותר לרדת במשקל?

אם אתם מחפשים דרך לרדת במשקל, בטח תשאלו את עצמכם כמה משקל אנחנו יכולים להוריד בבטחה תוך שבוע או שבועיים. ההמלצה הבריאותית ביותר היא לנסות ולרדת בין 0.5 ק”ג ל-1 ק”ג בשבוע.

ירידה איטית במשקל, אך יציבה, היא למעשה טובה יותר לגופנו, מכיוון שכך אנו מוודאים שהגוף שלנו מאבד שומן. כי כאשר אנו יורדים במשקל יותר מדי מהר, אנו גורמים יותר לאיבוד נוזלים עקב דילול גליקוגן. המשקל פשוט יחזור, ברגע שתחדשו את מלאי הגליקוגן בגופכם. ירידה במשקל הנוזלים אינו דומה לירידה במאגרי השומנים. כדי לרדת במשקל ולשמור עליו, נצטרך להיפטר מהשומן, לא רק מהנוזלים.

הצטברות נוזלים היא בעיה אחרת עליה ניתן לקרוא בדרכים להורדת משקל של הצטברות נוזלים מהגוף

הגוף שלנו והירידה במשקל

משקל בריא ותקין משתנה מאדם לאדם. חשוב לא לשפוט את הבריאות שלכם רק על פי המספר המופיע על גבי המשקל שאתם עומדים עליו, אלא לשמור על משקל בריא בהתאם למבנה גופכם (3 סוגי מבני גוף: ואיך הם משפיעים על ירידה במשקל).

גופם של חלק מהאנשים יכול לצבור או לאבד מים במהירות. בכל מקרה, אתם תראו שינוי במשקלכם במהלך החודש או חודשיים ראשונים של הירידה במשקל.

בתור התחלה, שימו לכם למטרה לרדת כ-10 אחוז ממשקל גופכם, בקצב של חצי קילו עד קילו בשבוע, והתמידו במשך חצי שנה.

ניתן לבדוק גם עם רופא המשפחה שלכם, אם אתם סובלים מעודף משקל, מכיוון שאנשים עם מבנה גוף מסויים עשויים לשקול יותר מאחרים. למשל, אדם עם מבנה גוף שרירי במיוחד ישקול יותר מאדם עם מבנה גוף רזה, אבל לא יחשב עם עודף משקל.

קראו על  6 דרכים מוכחות לירידה במשקל בצורה אוטומטית

במידה ואתם סובלים מעודף משקל, ירידה במשקל יכולה להפחית את הסיכון לסיבוכים בריאותיים שונים, כמו סוכרת ומחלות לב.

טיפים יעילים לירידה במשקל

ישנם דרכים רבות לרדת במשקל, אך באופן כללי, הנוסחה היא פשוטה: איכלו בריא וזוזו יותר! אל תלכו שולל אחרי טרנדים של דיאטות מסחריות שונות. במקום, בחרו להתקדם בהרגלי אכילה הגיוניים לאורח החיים שלכם ופעילות גופנית שמתאימה לכם. 

צריכת קלוריות

כמות צריכת הקלוריות משתנה מאדם לאדם. אנו יורדים במשקל כאשר גופנו אנו אוכלים פחות קלוריות מאשר שאנו שורפים. הפחתה של 500 עד 1000 קלוריות ביום תגרום לירידה של חצי קילו עד קילו בשבוע.

המשיכו לקרוא למטה

התמקדו בתזונה נכונה, לא קלוריות.

מזון טרי יהיה תמיד יותר בריא ממזונות “דיאטתיים” מעובדים. דל-קלוריות לא תמיד מעיד על כך שהמוצר הוא בריא! חשוב גם לאכול מספיק מזון בכל יום, כדי למנוע מצב שגופכם יחשוב שהוא גווע ויאט את חילוף החומרים שלכם. קצת רעב זה בסדר, אבל אין צורך להגזים.

הקפידו על תזונה מאוזנת הכוללת חלבון רזה, הרבה מאוד ירקות, פחמימות מורכבות (לא מעובדות), פירות טריים וכמות קטנה של שומנים בריאים.

גוונו בפעילות הגופנית

אל תתמקדו רק בדבר אחד, כמו רק אירובי, או רק כוח. במקום, וודאו שמשטר האימונים שלכם כולל אימוני כוח – העושים שימוש במשקולות או משקל גוף להתנגדות, פעילות אירובית, והרבה מתיחות לשרירים.

עבודה על קבוצות שרירים שונות יעילה ביותר ושאפו לאימון של בין חצי שעה לשעה בכל יום, אך תנו לגופכם יום מנוחה מלאה בכל שבוע, לפעמים אף יותר.

שינה

חשוב מאוד. שינה של 7-8 שעות בלילה תסייע לכם לרדת במשקל. כאשר אנו מונעים מגופנו שינה חילוף החומרים שלנו מאט והורמוני הרעב משתוללים, וגורמים לנו לאכול יותר.

קראו על  כיצד לא לעלות במשקל במהלך תקופת ההסגר

קראו: איך שינה יכולה לסייע לכם לרדת במשקל

המשיכו לקרוא למטה

השתמשו בטכנולוגיה

אנחנו נמצאים בעידן מאוד טכנולוגי של אפליקציות שונות שיכולות להכניס הרבה עניין ולסייע לנו בירידה במשקל. אפליקציה לבדיקת קלוריות במזון או אפליקציית GPS למעקב אחרי הריצה או ההליכה שלכם יכולות להיות כלי עזר מעולה.

שתו מים

יותר מים, יותר טוב. החליפו את כל המשקאות הלא בריאים, כמו המשקאות המתוקים והמוגזים – במים. המים מסייעים לתפקוד תקין של חילוף החומרים, סילוק רעלים, ומונעים מגופנו להתבלבל ולפרש צמא לרעב.

חדש באגוגו! אפטרמיל!


מארז התזונה של אגוגו!

מארז התזונה של אגוגו מסייע לאלפים לרדת במשקל בצורה יעילה וקלה! רוצים פרטים? לחצו על הקישור.

תכנים נוספים של אגוגו