לימון – 13 יתרונות בריאותיים
מודעה

לימון – 13 יתרונות בריאותיים

ללימון מיוחסים יתרונות בריאותיים רבים, מטיפול באבנים בכליות ועד טיפוח העור. קראו על היתרונות הרבים של הלימון בכתבה זו.

מודעה

לעיכול ולטיפול בעצירות

מיץ הלימון יכול לסייע בריפוי בעיות הקשורות למערכת העיכול ועצירות. הוסיפו מספר טיפות לימון לתבשילים שלכם והדבר יסייע לעיכול. הלימון מסייע בניקוי רעלים מהגוף, לכן, משקה סודה לימון יכול להיות מעולה לאחר ארוחה.

טיפול בחום

מיץ לימון יכול לסייע לנו כאשר אנו סובלים מצינון, שפעת וחום. הוא מסייע בטיפול בחום בכך שהוא מגביר את ההזעה.

בריאות השיניים

ניתן להשתמש בלימון גם להיגיינת השיניים שלנו. הוספת מיץ לימון למשחת השיניים יכולה לסייע לנו בהקלת כאבים ודימום בחניכיים, וכמו כן, להפחית ריחות פה.

בנוסף, ניתן להשתמש בלימון לניקוי השיניים. ניתן לבחור משחת שיניים המכילה כבר מרכיב של לימון, או להוסיף בעצמכם למשחת השיניים. יש אנשים המשתמשים בלימון עצמו כדי לנקות את השיניים. פשוט חתכו את הלימון, סחטו אותו, ועם החלק הפנימי של חתיכת הלימון שפשפו את השיניים. אך שימו לב, הלימון מאוד חומצי, לכן, שטפו מיד את הפה במים.

בריאות השיער

ניתן להשתמש בלימון כדי לשפר את בריאות השיער שלנו. מריחת מיץ לימון על הקרקפת יכולה לסייע בטיפול בבעיות כמו קשקשים, נשירת שיער ובעיות אחרות הקשורות לשיער ולקרקפת. אם תמרחו מיץ לימון על השיער שלכם, באופן טבעי תקבלו שיער מלא ברק.

בריאות העור

לימון הוא מחטא טבעי, אשר יכול לשמש אותנו בטיפול בבעיות עור שונות. ניתן למרוח את מיץ הלימון כדי להפחית את נזקי השמש, והוא גם מסייע בהקלת עקיצות של דבורים. כמו כן, אפשר להשתמש בלימון לטיפול באקנה ואקזמה. הוא פועל כרכיב אנטי-איג'ינג ויכול להפחית שחורים באף ואפילו קמטים. שתיית מיץ לימון, מים ודבש יכולה לסייע לעור מלא ברק, ולמעשה אם תבדקו את מוצרי הטיפוח השונים שאתם משתמשים, כמו למשל סבונים, תמצאו כי הלימון הוא אחד מהמרכיבים שלהם.

קראו על  כוסמת - יתרונות, אופן הכנה, הנבטה ותופעות לוואי

כוויות

מריחת מיץ לימון על כוויות ישנות יכול לסייע בטשטוש הצלקות, ומאחר והלימון בעל תכונות מקררות, הוא גם מפחית את תחושת הצריבה בעור במקרים של כוויות.

טיפול בדימום פנימי

הלימון הוא בעל תכונות חיטוי וקרישה, לכן, הוא יכול להפסיק דימום פנימי בגופנו. ניתן לטבול צמר גפן במיץ לימון, ולהצמיד לתוך האף במקרה של דימום.

הורדה במשקל

שתיית מים חמים עם לימון (ניתן גם להוסיף מעט דבש בשביל הטעם) יכולה לסייע לאנשים המעוניינים לרדת במשקל.

הפרעות נשימה

מיץ הלימון מסייע בהקלת בעיות בדרכי הנשימה, כמו למשל התקפי אסתמה. הלימון הוא מקור מעולה לויטמין C, המסייע בהתמודדות בהפרעות נשימה לטווח הארוך.

הרגעת כפות הרגליים

הלימון ארומתי ומחטא ולכן יעיל במיוחד להרגעת כפות הרגליים. הוסיפו מעט מיץ לימון למים חמים והכניסו את כפות הרגליים לתערובת כדי לקבל הקלה מיידית לכאבי השרירים.

טיפול ביובש בעור

הלימון יכול לטפל בעור קשה, לכן ניתן להשתמש בו בחלקים שונים בגוף בהם העור הוא קשה כמו גב כף הרגל, או כפות הידיים.

מודעה

זיהומים בגרון

הלימון הוא פרי מעולה לטיפל בבעיות הקשורות לזיהומים בגרון, אודות ליכולות האנטי-בקטריליות שלו.

לחץ דם גבוה

שתיית מים עם לימון מסייעת לאנשים הסובלים מבעיות לב, מכיוון שהוא מכיל אשלגן. הוא אחראי לוויסות לחץ הדם, סחרחורות ובחילות, ונותן תחושה מרגיעה לגוף ולנפש. ניתן להשתמש בו גם להרגעת מתח נפשי ודיכאון.

כמה לימונים כדאי לצרוך ביום?

חצי לימון ביום יכול לתת לנו את המקסימום מהפרי הקטן והחיוני הזה.

מודעה

מודעה