הירק שעשיר בנוגדי חמצון חזקים והשפעה אנטי-דלקתית

הירק שעשיר בנוגדי חמצון חזקים והשפעה אנטי-דלקתית

קולרבי הוא ירק ממשפחת הברסיקה, הוא אומנם לא פופולארי כמו קרובי המשפחה שלו כמו ברוקולי, קייל, וכרוב, אבל ירק זה עמוס ברכיבים תזונתיים בעלי יתרונות גדולים לבריאות שלנו. המשיכו לקרוא למטה.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.
מודעה

עמוס בנוגדי חמצון

הקולרבי מכיל נוגדי חמצון רבי עוצמה, כולל גלוקוזינולטים ואיזוטיוציאנטים. [1]

גלוקוזינולטים: תרכובות המכילות גופרית אלו נמצאות בירקות ממשפחת המצליבים, כולל קולרבי. גלוקוזינולטים מומרים בגוף לאיזותיוציאנטים, הידועים בתכונות האנטי-סרטניות, האנטי-דלקתיות ונוגדי החמצון הפוטנציאליים שלהם.

איזוטיוציאנטים: איזוטיוציאנטים המופקים מגלוקוזינולטים, הם תרכובות ביו-אקטיביות שהוכחו כבעלי השפעות אנטי-סרטניות פוטנציאליות, יחד עם תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות.

תרכובות אלו ממלאות תפקיד חיוני בהגנה על התאים שלנו מלחץ חמצוני ונזקים, מה שעלול להפחית את הסיכון לפתח מחלות כרוניות. תכולת נוגדי החמצון בקולרבי תורמת גם לתכונות האנטי דלקתיות שלו, אשר עשויות לסייע בהקלת תסמינים של מצבים הקשורים לדלקת.

עשיר בחומרים מזינים (אבל דל קלוריות)

קולרבי הוא ירק דל קלוריות שעשיר במגוון מרשים של רכיבים תזונתיים חיוניים לגופנו. זהו מקור מצוין לויטמינים C ו-B6, אשלגן וסיבים תזונתיים. כוס אחת בלבד של קולרבי גולמי מספקת כמעט 100% מהצריכה היומית המומלצת של ויטמין C. דבר זה הופך אותו לתוספת מושלמת לכל תפריט תזונתי, במיוחד עבור אלה המעוניינים לשמור על משקל בריא מבלי להתפשר על התזונה.

טוב למערכת העיכול

הסיבים התזונתיים בקולורבי מסייעים לעיכול על ידי ויסות תנועות המעיים ומתן הזנה לחיידקי מעיים מועילים. פעולה זו תומכת במיקרוביום בריא במעיים, שהוא דבר קריטי לבריאותנו. בנוסף, מזונות עשירים בסיבים כמו קולרבי יכולים לסייע במניעת עצירות ולקדם תחושת מלאות, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת לניהול משקל.

יתרונות נוספים שיש לסיבים תזונתיים: 

  • תמיכה בבריאות המעיים
  • הפחתת רמות הכולסטרול
  • ויסות רמות הסוכר בדם
  • סיוע בניהול משקל
  • הפחתת הסיכון לסרטן המעי הגס
  • שיפור בריאות הלב
  • שיפור ספיגת חומרים תזונתיים
  • תמיכה בהזדקנות בריאה

חיזוק המערכת החיסונית

תכולת ויטמין C הגבוהה של קולרבי ממלאת תפקיד מכריע בתמיכה במערכת חיסונית חזקה. ויטמין C חיוני לייצור קולגן, ריפוי פצעים וספיגת ברזל, מה שהופך אותו לרכיב תזונתי חיוני. הכללת קולרבי בתזונה יכולה לסייע לנו להבטיח שנקבל את הצריכה היומית המומלצת של ויטמין חיוני זה.

תמיכה בבריאות הלב

תכולת האשלגן בקולורבי יכולה לסייע בשמירה על בריאות הלב שלנו, בעוד שהסיבים התזונתיים שלו פועלים להורדת רמות הכולסטרול. על ידי הכללת קולרבי בתזונה שלנו, אנו יכולים לתמוך בבריאות הלב ולהפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם.