8 סיבות לנשירת שיער ומה אפשר לעשות

8 סיבות לנשירת שיער ומה אפשר לעשות

Avatar of Agogo

נשירת שיער היא דבר מאוד נפוץ! כולנו נחווה אותה ברמה מסוימת במהלך החיים! במאמר הזה נבין מהם הגורמים העיקריים לנשירת שיער ומה אפשר לעשות כדי להתמודד עם התופעה. באפשרותכם לצפות גם בסרטון בנושא.

הצטרפו לאגוגופון!

ותקבלו תכנים בחינם ישירות לווצאפ!

מספר 1: הגנטיקה שלנו

ברוב המקרים, התקרחות היא דבר תורשתי, התקרחות אנדרו-גנטית, היא גורם שכיח לנשירת שיער אצל גברים וגם נשים. כלומר זה דבר גנטי שיכול להשפיע על הרבה מאיתנו.

מספר 2: שינויים הורמונליים

שינויים הורמונליים עקב הריון, לידה, גיל המעבר או בעיות בבלוטת התריס עלולים לעורר נשירת שיער. מצבים כמו תסמונת השחלות הפוליציסטיות (PCOS) יכולים גם להשפיע על בריאות השיער. אז ברגע שהמצב עובר או מטופל, ככה גם הנשירה תעבור והשיער ישוב לצמוח.

מספר 3: מצבים רפואיים שונים

זיהומים בקרקפת כמו אקזמה ומחלות כמו סוכרת ותת פעילות בבלוטת התריס יכולים להוביל לנשירת שיער. בנוסף, אלופציה אראטה, הפרעה אוטואימונית התוקפת את זקיקי השיער, עלולה לגרום לנשירת שיער פתאומית.

מספר 4 תרופות וטיפולים מסוימים

תרופות מסוימות, כולל תרופות לדלקת פרקים, דיכאון, בעיות לב, סרטן, גאוט ולחץ דם גבוה, עלולות גם לגרום לנשירת שיער כתופעת לוואי.

מספר 5 חוסרים תזונתיים

חוסר בחומרים מזינים מסוימים כמו ברזל, חלבון וויטמינים, במיוחד ביוטין וויטמינים אחרים מקבוצת B, עלולים לגרום לדילול השיער ולנשירה. אז הקפידו לאכול מזונות המכילים את אותם מינרלים וויטמינים.

  • ברזל: לדוגמה מזונות עשירים בברזל, כגון בשר אדום, תרד, עדשים ודגנים מועשרים, יכולים לסייע במניעת אנמיה, מצב שגם עלול לגרום לנשירת שיער.
  • חלבון: חלבון חיוני לחוזק וצמיחת השיער. מזונות שמכילים חלבון הם עוף, דגים, ביצים ומוצרי סויה.
  • ביוטין וויטמינים מקבוצת B: ביוטין, המצוי במזונות כמו ביצים, שקדים ודגנים מלאים, ידוע כתומך בבריאות השיער. ויטמינים אחרים מקבוצת B, הזמינים בבשר, דגים, אבוקדו וירוקים עלים כהים, משחקים גם הם תפקיד מפתח.

מספר 6 מתח נפשי

לחץ נפשי יכול לעורר סוג של נשירת שיער הנקראת טלוגן אפליביום, שבה השיער מפסיק לצמוח ונשאר במצב רדום חודשיים שלושה ואז בסופו של דבר נושר. לכן, אם אתם חווים נשירה, שימו לב אם הגורם לכך הוא עודף לחץ.

מספר 7 שימוש מוגזם בחומרים כימיים לטיפוח השיער

מוצרי טיפוח מסוימים כמו צבע, חמצון, סוגים שונים של החלקות או סלסול השיער עלולים גם להזיק לשיער ולהוביל לנשירת שיער.

מס 8 הזדקנות

נשירת שיער הוא דבר שנהיה שכיח ככל שאנחנו מזדקנים, השיער נהיה דליל יותר בהדרגה ככל שאנחנו מתבגרים, והדבר הזה משפיע על גברים ונשים כאחד.

לסיכום, מקווה שהצלחתי לעזור קצת להבין לגבי הגורמים לנשירה, ואולי הצלחתם לזהות את הסיבה של הנשירה שלכם באחד הסעיפים במאמר.

במידה ואתם חווים נשירת שיער שאין לכם הסבר ברור מה גורם לה, כדאי להתייעץ עם רופא, רופא מומחה לעור כדי לקבל אבחון של המצב. הרופא יכול לקבוע את הסיבה ולהציע לכם טיפול מתאים.

Agogo Food Journal

יומן התזונה של אגוגו

גלו את הכוח של מעקב תזונתי חכם ופשוט. יומן התזונה של אגוגו מאפשר לכם לתעד, לנתח ולשפר את הרגלי האכילה שלכם בקלות.

  • מעקב יומי פשוט ויעיל
  • ניתוח תזונתי מתקדם
  • כלי יעיל לשיפור התזונה
₪78

משלוח מהיר