8 יתרונות בריאותיים של הדבש

8 יתרונות בריאותיים של הדבש

מודעה

מעבר לכך שהדבש טעים מאוד הוא גם בעל תועלת משמעותית לבריאות שלנו. בכתבה זו נמנה 8 יתרונות בריאותיים של הדבש.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 17/4/13דבש
דבש. לא רק טעים.

1.דבש מחזק את המערכת החיסונית

נוגדי החימצון בדבש והרכיבים האנטי-בקטרילים עשויים לעזור למערכת החיסונית שלנו בהגנה על גופנו מפני מחלות שונות, כמו למשל התקררות או שפעת.

2.הדבש טוב לדיאטה

הדבש יכול לסייע לאנשים בדיאטה, בכך שניתן להשתמש בו, בצורה מבוקרת, כתחליף לממתיקים שונים. יש לציין כי כף אחת של דבש מכילה 63 קלוריות, לכן אין להפריז בשימוש.

3.הדבש מסייע לעיכול

הדבש פופולארי מאוד בשימוש הביתי בטיפול בבעיות עיכול שונות, למרות שהמדע עדיין לא החלטי לגמרי בכך. הדבש יכול לרפא בעיות כמו עצירות ואפילו כיבים שונים. לכן, אם הינכם סובלים מבעיית עיכול מסוימת, נסו להוסיף דבש לכוס התה שלכם יחד עם לימון, זה רק יעשה לכם טוב.

4.דבש כטיפול נגד התקררות

אנשים רבים יוכלו להשבע בכך שדבש הוא תרופה מעולה לטיפול בהתקררות וכאבי גרון. פשוט הוסיפו דבש לתה או למים חמים, הוסיפו לימון ואימרו שלום לכאב הגרון.

5.הדבש אנטי-דלקתי

במחקר משנת 2005 נמצא כי הדבש עזר ב-85 אחוז מהמטופלים במחקר, כשהוא נמצא יעיל נגד התפתחות דלקות באזור מערכת העיכול. משקה אשר הוכן מדבש ותרכיז חומץ תפוחים שימש כתרופה ביתית לבעיות של דלקות מפרקים.

6.הדבש בטיפול אנטי-בקטרילי

במשך שנים נעשה שימוש בדבש לצורך טיפול בחתכים קטנים, שריטות וכוויות. למרות שהקהילה המדעית עדיין לא החלטית ביעילות של טיפולים אלו, נמצא כי דבש אשר נמשח על פצע, עזר במניעת זיהומים.

7.דבש לעור חלק יותר

הדבש הוא רכיב פופולארי בכל מיני תכשירים כמו קרמים ומשחות שפתיים. רכיבי הדבש יעילים גם בטיפול בפצעי אקנה. ניתן לשלב דבש, מים חמים ושיבולת שועל כמשחה טבעית לקרצוף וטיפוח העור.

קראו על  10 מזונות-על שתמיד צריכים להיות במטבח שלכם

8.דבש מוסיף לנו אנרגיה

דבש, כמו כל הסוכרים, עשוי להוסיף לנו אנרגיה ולעלות את רמת הגלוקוז בדם. הדבש הוא תחליף בריא יותר לסוכר. מחקרים הראו כי סוכרתיים אף יכולים לאכול כמות מוגבלת של דבש.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!


מודעה

בלעדי באגוגו!..

ביי לנפיחות!

אגוגו גאה להציג – “אפטרמיל” (After-Meal), תערובת צמחים ייחודית.
בלעדי באגוגו!

כל מה שצריך כדי לרדת במשקל!

ערכת התזונה של אגוגו