סימנים שרמת הסוכר בדם שלכם גבוהה מדי
מודעה

סימנים שרמת הסוכר בדם שלכם גבוהה מדי

השלב הראשון באכילה ותזונה נכונה היא הבנת המצרכים שנכנסים לגופנו – אחד הגורמים המשמעותיים והמשפיעים ביותר בגוף הוא רמת הסוכר בדם. וודאי שמעתם עשרות פעמים את המונח סוכר בדם ואת הדרישה לבדוק את רמות הסוכר בדם למען בריאות תקינה – אבל מה אתם באמת יודעים על כך?


הצטרפו לאגוגו בחינם!

ותקבלו ידע לבריאות טובה יותר ישירות למייל.
מודעה

רמת סוכר או רמת גולוקוז – היינו הך, הינה מרכיב מהותי והכרחי בגוף האדם שמתפזר באופן שווה במערכת הדם שלנו. כאשר אנחנו אוכלים פחמימה או מאכלים עם רמת סוכר גבוהה אנו חווים רמות סוכר גבוהות שלאורך זמן יכולות להוביל לסיכון בריאותי ובעיות רבות. למזלנו, יש כמה וכמה סימנים שיכולים לעזור לנו לאבחן ולאתר מראש בעיה עם רמת סוכר גבוהה.

בימינו, לכל כך הרבה מאכלים מעובדים יש רמת סוכר גבוהה ולכן רבים מאיתנו חווים רמות סוכר גבוהות בדם לאורך זמן – המצב הזה הוא בעיה שמובילה להתפתחות המחלה הנוראית ביותר בהקשר של סוכרים – מחלת הסוכרת, סוכרת מסוג 2. ראו: 10 סימנים מקדימים לסוכרת שלא כדאי להתעלם מהם.

סוכר גבוה לא בהכרח מוביל למחלה כמובן אבל הוא בכל מקרה גורם לנזק רציני לגוף לאורך זמן – לכן אם אתם חשים אחד מהסימפטומים הללו, אל תהססו – יכול להיות שאתם מסתובבים עם רמות סוכר גבוהות ופוגעים בבריאות שלכם מדי יום מבלי לדעת כלל – חובה לשים לב ולהבחין בסימנים.

רמת סוכר גבוהה מופיעה אצל אנשים שיש להם סוכרת שאינה נשלטת – יש סימפטומים מופחתים, ברמה בינונית או חמורה.

מודעה

תסמינים לרמת סוכר גבוהה אך מופחתת יחסית:

אם הרמות סוכר שלכן גבוהות מהטווח – 200 עד 350 מיליגרם למיליגרם דם למבוגרים או 200-240 לילדים, יכול להיות שיש לכם סימנים מופחתים או נמוכים של רמת סוכר גבוהה. שימו לב אם אתם מבחינים במתן שתן בתדירות גבוהה  – זה יכול להיות סימן מבשר.

קראו על  6 פתרונות יעילים לכאב בעצב הסיאטי

אילו עוד סימנים צריכים להעיר את תשומת לבכם?

 • צמא מוגבר
 • ירידה במשקל
 • עייפות
 • רעב מוגבר

ילדים צעירים גם לא חסינים מרמת סוכר גבוהה – הורים, אם אתם חוששים, כדאי לבצע בדיקת רמת סוכר ביתית בזמן שאתם חושדים ברמה המוגברת.

אם אתם לא שותים מספיק נוזלים זו בעיה – רמת סוכר גבוהה מייבשת אתכם ולכן אתם מרגישים מיובשים, אצל ילדים זה קורה בקלות – שימו לב אם יש להם פה יבש, אם הם צמאים במיוחד, אם העור של הילדים יבש ואם אתם מרגישים חום לא רגיל מעורם של הילדים.

סימפטומים לרמת סוכר בינונית עד חמורה

אם רמת הסוכר שלכם גבוהה ברמה בינונית – מעל 350 מיליגרם אצל מבוגרים ומעל 240 מיליגרם אצל ילדים, יכול להיות שאתם מתמודדים עם סימפטומים קיימים ובכלל לא מודעים לכך. אילו סימפטומים למשל ולמה כדי להבחין?

 • ראיה מטושטשת
 • ראש מסוחרר
 • עור יבש, תחושה חמה בעור ותחושה של "פלאשים" של חום וקור
 • חוסר נוחות בגוף, תחושה של אי נוחות, עייפות, בעיות להתעורר

אם הגוף שלכם לא מייצר כלל אינסולין או מייצר ממש בכמות מזערית – אנשים שלוקים בסוכרת מסוג 1 וחלק מהאנשים שסובלים מסuכרת מסוג 2 כלולים בקבוצה הזו, יכול להיות שתשימו לב לחלק מהסימפטומים הבאים:

מודעה

 • נשימה עמוקה ומהירה
 • קצב לב מהיר ודופק חלש ונמוך
 • ריח פה חזק שעלול להזכיר ריח של פירות
 • אובדן של תיאבון
 • כאבי בטן
 • הקאות

אם רמות הסוכר ממשיכות לעלות – יכולות להיות שתהיו מבולבלים ותאבדו שיווי משקל ואיזון – יכול להיות שאפילו תסבלו מאובדן הכרה אם חלילה רמות הסוכר גבוהות במיוחד, לכן חשוב לב לעקוב ולשים לב לסימפטומים אם יש לכם חשש לרמת סוכר גבוהה.

קראו על  11 מזונות מעוררי חשק להעלאת הליבידו

הצטרפו לאגוגו בחינם!

ותקבלו ידע לבריאות טובה יותר ישירות למייל.

רוצים להגיע לאירוע הקרוב של אגוגו?

האירוע יכלול שתי הרצאות מרתקות, מעמיקות ועשירות, אשר עוסקות בנושאים שנוגעים ומשפיעים על כל אדם - זיכרון ושינה. לחצו לפרטים>>

מודעה

מדריך חינם לקוראי אגוגו!

המדריך שיעזור לכם לשמור על משקל תקין, להיות ערניים וחיוניים יותר והרבה יותר בריאים! המדריך הזה עזר עד היום לאלפי אנשים. כתב אותו ד"ר גיל יוסף שחר (M.D), ראש המרכז לרפואת הרמב"ם.

הגיבו על המאמר..

באפשרותכם להגיב על כל מאמר באגוגו. פשוט הירשמו בקליק לאתר דרך פייסבוק או גוגל.
avatar
  קבל התראות  
קבל התראות

הירשמו לאגוגו בחינם! מעל 41 אלף כבר הצטרפו.

ותוכלו להנות מהניוזלטר של אגוגו, מאמרים, עדכונים לגבי אירועים, תקבלו מיד 2 מדריכים מתנה במייל! והאפשרות להגיב למאמרים באתר.