מה כל כך בריא בתפוז ולמה כדאי לאכול את הקליפה?

מה כל כך בריא בתפוז ולמה כדאי לאכול את הקליפה?

מוזר עד כמה מדהים לפעמים הטבע כשאנו מתבוננים בפירות ההדר, הם מגיעים אלינו כאילו נארזו במפעל, עטופים ומחולקים לפלחים. זה לא משנה אם אתה פשוט רוצה להמנע מצינון או להשיג עור בריא ורענן, או אף לחסן את גופך מפני מחלות נוראיות כמו סרטן, פירות ההדר הם כנראה הפיתרון בשבילך. אולי זוהי לא חדשה בשבילכם כי פירות ההדר בריאים, אבל בכתבה זו נגלה למה ועד כמה הם בריאים ואיך הם יכולים לסייע לנו.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 5/12/12

מודעה

תפוז

כולנו רצים אל התפוז בחיפזון, בימים של צינון. התפוז קנה את שמו העולמי בזכות ויטמין C.  מלבד זאת הוא מכיל רכיבים חיוניים אחרים כמו הספרידין המסייע בהורדת לחץ הדם והכולסטרול.  ההספירידין נמצא בקליפה ובציפה הלבנה של הפרי, לכן נסו להכין מהקליפה של התפוז חטיף בכדי לנצל את החומר החיוני שבו. הקפידו להשתמש בתפוזים אורגניים.

תפוז, כדאי לאכול את הקליפה
תפוז, כדאי לאכול את הקליפה

קלמנטינה

הקלמנטינה עשירה בחומרים נוגדי-חימצון ועשירה בחומרים מזינים אחרים. מחקרים מצאו כי מיץ הקלמנטינה מכיל מרכיבים אנטי-סרטניים ואף מסייעים במניעת סרטן כבד בחולים בדלקות כבד. כמו כן צריכה גבוהה של קלמנטינה יכולה לסייע במחלות כבד שונות, חיזוק העורקים ועמידות באינסולין לחולי הסוכרת.

אשכולית

אכילת חצי אשכולית לפני כל ארוחה היא יותר מעצה לדיאטה נכונה. הפרי הורדרד מכיל את הכמות הגדולה ביותר של חומרים נוגדי-חימצון וחומרים המעכבים התפתחות של גידולים בגוף. כמו כן האשכולית מכילה חומר הנקרא נארינגנין המשקם ד.נ.א אנושי במקרים של סרטן הערמונית. בנוסף מחקרים מצאו כי האשכולית מפחיתה בעיות של אבנים בכליות, מגנה מפני סרטן המעי הגס ומגבירה את האנזימים החיוניים בכבד. כן זה די הרבה בשביל פרי אחד.

פומלה

הגדול בפירות ההדר, יכול לסייע בתהליכי העיכול השונים, מקל בבעיות שונות של עייפות או גרון צורב. ציפת הפרי נמצאה כעוצרת התפתחות והתפשטות של תאים סרטניים במקרים של סרטן השד.

קראו על  14 מזונות פרוביוטיים שכדאי לאכול מהם יותר

לימון

כשהחיים נותנים לך לימונים, הכן מהם לימונדה. הרומאים היו משתמשים בלימון לריפוי רעלנים רבים. הלימון עשיר בויטמין C, ההעוזר במניעת זיהומים ומגביר את ההתאוששות מחום בגוף. הלימון הוא פרי משתן, העוזר לאנשים הרגישים לדלקות במערכות השתן ולחולים במחלות הקשורות לחומצת שתן גבוהה כמו דלקות פרקים ושיגרון. ערבב את הלימון בקפה כדי לטפל בכאבי ראש, או הוסף לימון למים חמים כדי להעלים בחילה או צרבת.

אהבתם? פרגנו בלייק!


מארז התזונה של אגוגו!

מארז התזונה של אגוגו מסייע כבר לאלפים לאכול בריא ולרדת במשקל! לחצו לפרטים והזמנה.

תכנים נוספים של אגוגו