7 דרכים לשיפור הפוריות והסיכוי להריון
מודעה

7 דרכים לשיפור הפוריות והסיכוי להריון

אם אתם כמו רוב הזוגות אשר מנסים להרות, אתם וודאי רוצים להיכנס להריון בהקדם האפשרי. קיום יחסי מין קרוב ככל האפשר לתאריך הביוץ בוודאי יכול לעזור. אך מומחים לפוריות אומרים כי ישנן דרכים נוספות בהן זוגות יכולים לשפר את הפוריות שלכם. כמה צעדים פשוטים עשויים להפוך את החודש הבא לחודש בו תודיעו: "אנחנו בהריון!"

אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 19/2/16


הריון
כך תשפרו את הסיכוי שלכם להריון

1.שיפור פוריות אצל האישה: שמירה על המשקל

כאשר אישה סובלת מתת משקל או מעודף משקל, זה עשוי לעכב את הזמן שלוקח לה להיכנס להריון.

המשקל לפני הכניסה להריון הוא לעתים קרובות גורם אשר נוטים להתעלם ממנו. שמירה על משקל בריא עשויה לעזור לאישה להרות.

במחקר מסויים, חוקרים העריכו את מדד מסת הגוף  (BMI) של 2,112 נשים הרות. נשים שלפני ההריון עמדו על BMI של 25-39 – אשר נחשב לעודף משקל ולהשמנת יתר חוו עליה של פי שניים בזמן שלקח להן להיכנס להריון. החוקרים מצאו כי BMI של פחות מ-19 (18.5-24.9 נחשב נורמלי) הוא גרוע אפילו יותר. הזמן שלקח לנשים מתחת למשקל זה להיכנס להריון הוכפל פי ארבע.

נשים צריכות לשמור על משקל בריא בעודן מנסות להיכנס להריון.

2.שיפור פוריות אצל הגבר: הגנו על הזרע

הרעיון כי לבישת בוקסר במקום תחתונים צמודים תגדיל את סיכויי הפוריות, בכך שתשמור על איבר המין בטמפרטורה נמוכה הוא למעשה אגדה אורבנית. מחקרים מוקדמים יותר הצביעו על תחתוני הבוקסר כעל הבחירה המועדפת, אך מחקרים עדכניים יותר לא מראים הבדל משמעותי.

מה לגבי חשיפת האשכים למקורות חום אחרים? לשמירה על טמפרטורת האשכים אין תפקיד גדול בשיפור הפוריות. כמה רופאים, לעומת זאת, מציעים להתרחק ממקורות מסויימים. למשל, יש להימנע מישיבה באמבט חם יום אחר יום, אפילו אם לגבר אין בעיות פוריות ידועות. במחקר אחד לפחות, חשיפה של גברים למים בטמפרטורה גבוהה בג'קוזי או באמבט חם הוכח כמשפיע על פוריות הגבר.

קראו על  איך להתמודד עם החשק למתוק – מדריך וטיפים

ובכל זאת, אף מחקר לא הראה קשר בין חשיפה למקורות חום אחרים לבין פוריות הגבר. מחקר אחד כן הראה כי הטמפרטורה באיזור החלציים אכן עלתה אצל גברים שהשתמשו בלפטופ והניחו אותו בחיקם. המחקר הזהיר כי חשיפה ממושכת לטמפרטורות גבוהות עלולה לפגוע בזרע. מחקר נוסף גילה כי חשיפה לקרינה סלולרית עלולה להשפיע על הזרע שנאסף ממשתתפים. החוקרים במחקר זה חשדו כי החזקתו של מכשיר הסלולר בכיס המכנסיים עלולה לפגוע בזרע של הגבר.

אמנם אף אחד מהמחקרים לא הוכיח שחשיפה למקורות חום עלולה לפגוע בזרע מספיק כדי לפגוע בפוריות, אולי עדיף שגבר הרוצה להפוך לאב לא יחזיק את הלפטופ שלו בחיקו למשך פרקי זמן ממשוכים. אך אפילו בהתחשב במחקרים הנ"ל, הג'קוזי מדאיג יותר.

3.שיפור פוריות אצל האישה: שימי לב למה שאת שותה

שתיה מרובה של קפה או של אלכוהול עשויה לפגוע בפוריות האישה. מומחים אומרים כי שתיה של יותר מחמש כוסות קפה ביום – המקבילה של כ-500 מיליגרם קפאין – מקושרת לפוריות נמוכה. אך אל תוותרי על כוס הקפה יומית שלך עדיין. צריכת קפאין מתונה היא ככל הנראה בסדר. כוס קפה אחת או שתיים ביום זה לא נורא. העצה לנשים אשר שותות קפה או משקאות קלים באופן קבוע – השארו מתחת ל-200 או 250 מיליגרם קפאין ביום.

מחקרים לגבי צריכת אלכוהול ופוריות אצל נשים הניבו תוצאות סותרות. אך חוקרים שוודים גילו שנשים אשר שתו שני משקאות אלכוהוליים ביום הורידו את הפוריות שלהן בכ-60 אחוזים. גם כאן, מתינות היא המפתח. אם כי מומלץ להמנע מרמות גבוהות של אלכוהול – שני משקאות ביום או יותר, אין עדות לכך ששתייה מתונה של אלכוהול משפיע על הפוריות.

קראו על  כל הסיבות לכך שהעור שלכם מגרד

כן כדאי להפסיק עם אלכוהול לחלוטין ברגע שאת בהריון. שתיה בזמן הריון מגבירה את הסיכון לפגמים מולדים רציניים.

התחילו לקרוא למטה

4.שיפור פוריות אצל בני הזוג: הפסיקו לעשן

עישון סיגריות עלול להשפיע על הפוריות גם אצל הגבר וגם אצל האישה. העישון משפיע על כמה הרחם מקבל את הביצית. ואצל הגבר, עישון יכול להפחית ייצור זרע ולהזיק לדנ"א. מומחים ממליצים להפסיק לעשן לפני ההריון. עישון בעת ההריון מגדיל את הסיכוי להפלה.

5.שיפור פוריות אצל בני הזוג: חלון הפוריות

ניצול לטובה של מה שרופאים קוראים לו "חלון הפוריות" יכול להגדיל את הסיכויים להריון. חלון הפוריות הוא ששת הימים שנגמרים ביום הביוץ. יש סיכוי גבוה ביותר להריון כאשר מקיימים יחסי מין במהלך שלושת הימים שלפני הביוץ.

זוגות לעתים קרובות ממתינים ליום הביוץ או לאחריו כדי לקיים יחסי מין. אך אם אתם באמת רוצים להיכנס להריון, לכו על הצד המוקדם יותר.

עקבו אחר תאריך הביוץ – או על פי שיטת לוח השנה, בהנחה שהביוץ קורה כ-14 יום לפני המחזור החודשי, או באמצעות ערכת חיזוי ביוץ, אותה ניתן לקנות באינטרנט או בבתי מרקחת.

6.שיפור פוריות אצל בני הזוג: קיימו יחסי מין לעתים קרובות

עיכוב יחסי המין, או כמו שזוגות מסויימים קוראים לזה "חסכון" – לא יעזור להגביר את הסיכויים להריון.

אחרי שבוע בערך ספירת הזרע עולה מעט, אך יכולת התנועה שלו יורדת. הימנעות מקיום יחסי מין במשך מעל חמישה ימים עשויה להשפיע על ספירת הזרע לרעה. אך הימנעות של עד יומיים לא פוגעת בזרע.

למרות העובדה שקיום יחסי מין באופן יום-יומי הגביר את הסיכוי להריון במחקר אחד, זה עשוי לגרום ליותר מדי מתח עבור חלק מהזוגות. אותו המחקר הראה כי קיום יחסי מין כל יומיים הניב כמעט את אותן תוצאות.

קראו על  הריון בסיכון גבוה: גורמים, אבחון, מניעה והתמודדות

7.שיפור פוריות אצל בני הזוג: המנעו מחשיפה לחומרי הדברה וחומרים מזיקים אחרים

חשיפה לחומרי הדברה, חקלאיים בייחוד, עשויה לפגוע בפוריות אצל גברים ואצל נשים. החשיפה לחלק מהמזיקים והרעלים – כולל אלו הנמצאים בשימוש בעסקי דפוס וניקוי יבש – יכולים להשפיע לרעה על פוריות האישה.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

מודעה

10 סימנים שבגופכם חסר קולגן

הקולגן של אגוגו!

הקולגן של אגוגו מסייע לעור ושיער בריאים יותר. לחצו לפרטים נוספים.

בלעדי באגוגו!..

הקולגן של אגוגו

תוסף חדש ועוצמתי – קולגן עם חומצה היאלורונית בתוספת ויטמין C.
בלעדי באגוגו!

ביי לנפיחות!

אגוגו גאה להציג – “אפטרמיל” (After-Meal), תערובת צמחים ייחודית.
בלעדי באגוגו!
מודעה