5 מזונות המייבשים את העור וגורמים להזדקנות מהירה יותר

5 מזונות המייבשים את העור וגורמים להזדקנות מהירה יותר

כולנו רוצים להיראות טוב יותר! ואיך אפשר לעשות זאת מבלי לשמור על האיבר הגדול ביותר בגוף האדם והוא – העור. למה שאנחנו אוכלים או שותים יש השפעה על מראה העור שלנו, כאשר חלק ממזונות אלו יכולים ממש לייבש את העור ולגרום לו להזדקן מהר יותר. גללו למטה כדי לקרוא על המזונות הללו.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.

לחצו להצטרפות
מודעה

1.אלכוהול

משקאות אלכוהוליים הם בעלי השפעה משתנת, כלומר מגבירים את תכיפות מתן השתן ועלולים להוביל להתייבשות. הדבר יכול להתבטא בעור שלכם, ולגרום לו לאבד את השמנוניות והגמישות שלו, ובסופו של דבר להוביל ליובש ולהזדקנות מוקדמת.

2.קפאין

אנחנו לא מציעים שתוותרו על כוס הקפה שלכם, כי זה בהחלט דבר חיוני בכל בוקר. אך צריכת יתר של קפאין עלולה לייבש את הגוף. כמו אלכוהול, קפאין הוא חומר משתן ויכול להוביל לאובדן לחות, ולהשאיר את העור שלנו יבש ומתוח. לכן, אם אתם אוהבי קפה כמוני, אל תשכחו לשתות הרבה מים לצד כוס הקפה שלכם.

3.מזונות מלוחים

מזונות עתירי נתרן, כמו ארוחות מעובדות, מזון מהיר וחטיפים מסוימים, יכולים לגרום לגוף שלנו לאצור נוזלים, דבר המוביל לנפיחות ובצקות. בינתיים, דבר זה יכול לייבש את העור שלנו, להסיר את הלחות הטבעית שלו ולהשאיר אותו יבש.

4.עודף סוכר

צריכה גבוהה של סוכר עלולה להוביל לדלקת ולפגיעה בקולגן ואלסטין בעור שלנו, שהם חלבונים חיוניים לשמירה על גמישות העור ולחותו. עם הזמן, הרגל זה יכול להוביל לעור יבש בו תהליכי ההזדקנות ניכרים יותר.

5.דיאטות דלות שומן

זה אמנם חשוב להגביל את כמות השומן שאנו אוכלים, אך ביטול מוחלט שומנים מהתזונה שלנו יכול להשפיע לרעה על העור. שומנים בריאים, כמו חומצות שומן אומגה 3 המצויות בדגים, אגוזים ואבוקדו, חיוניים לשמירה על מחסום השומנים של העור, שעוזר לשמור על לחות הגוף. מחסור בשומנים אלו בתזונה שלנו יכול לגרום לעור להיות יבש ולהזדקן מהר יותר.

הצטרפו למייל של אגוגו!

ותקבלו תכנים מיוחדים ישירות למייל.