6 סודות שידהימו אתכם לגבי ביצים (כמה לאכול ביום?)

6 סודות שידהימו אתכם לגבי ביצים (כמה לאכול ביום?)

זה לא סוד שביצים הן מקור טוב לחלבון, ויטמינים ומינרלים, אך יש כמה יתרונות בריאותיים פחות ידועים הקשורים לצריכת ביצים שאולי לא הכרתם. גללו למטה כדי להכיר אותם.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.
מודעה

1.הגנה על העיניים

ביצים הן מקור עשיר לשני נוגדי חמצון, לוטאין וזאקסנטין, אשר ממלאים תפקיד מכריע בשמירה על בריאות העיניים ומניעת ניוון מקולרי הקשור לגיל (AMD). ניוון מקולרי זה הוא הגורם המוביל לאובדן ראייה בקרב מבוגרים. צריכת ביצים באופן קבוע יכולה להעלות את רמות נוגדי החמצון הללו בזרם הדם, ולספק הגנה טבעית מפני בעיות הקשורות לראייה.

2.חיזוק המוח

ביצים הן אחד ממקורות המזון הבודדים המכילים כולין, רכיב תזונתי חשוב למוח ולתפקוד קוגניטיבי. כולין הוא מבשר לנוירוטרנסמיטר אצטילכולין, החיוני לזיכרון, ללמידה ולביצועים קוגניטיביים כלליים. מחסור בכולין עלול להוביל להפרעות נוירולוגיות ולירידה קוגניטיבית. שילוב ביצים בתזונה שלנו הוא דרך פשוטה לשמירה על בריאות מוח אופטימלית.

3.קידום הריון בריא

נשים בהריון יכולות להפיק תועלת מהרמות הגבוהות של כולין שנמצאות בביצים. צריכת כולין נאותה במהלך ההריון חיונית להתפתחות תקינה של מוח העובר ומערכת העצבים. בנוסף, הדבר יכול לסייע במניעת מומים בצינור העצבי, שהם מומים מולדים חמורים המשפיעים על המוח וחוט השדרה של התינוק. רק שימו לב לבשל את הביצים כראוי לפני האכילה.

4.תמיכה בירידה במשקל

ביצים הן מזון דל קלוריות, צפוף בחומרים מזינים, שיכול להועיל לניהול המשקל שלנו. הם מקור מצוין לחלבון איכותי, שעוזר לקדם שובע, גורם לנו להרגיש שובע לאורך זמן. דבר שבסופו של דבר יכול לעזור בשליטה על צריכת הקלוריות שאנו אוכלים ולתמוך במאמצי הירידה במשקל.

5.חיזוק השיער והציפורניים

הביצים מכילות שפע של חומצות אמינו המכילות גופרית, כמו ציסטאין, החיוניות לייצור הקראטין. קראטין הוא החלבון המבני העיקרי המרכיב את השיער, הציפורניים והשכבה החיצונית ביותר של העור שלנו. תזונה עשירה בביצים יכולה לסייע בשיפור החוזק והמראה של השיער והציפורניים.

6.קידום עור בריא

ביצים עשירות בויטמינים ומינרלים, כולל ביוטין, ויטמין A וסלניום, התורמים לשמירה על עור בריא. ביוטין חיוני לייצור חומצות שומן המזינות את העור, בעוד ויטמין A מקדם את תחלופת תאי העור ומונע הזדקנות מוקדמת. סלניום הוא נוגד חמצון רב עוצמה המגן על העור מלחץ חמצוני ומנזקי סביבה.

כמה ביצים מותר לאכול ביום?

מספר הביצים המומלץ לאכילה ביום יכול להשתנות בהתאם לגיל, למין, רמת הפעילות והבריאות הכללית של כל אדם ואדם. אך עבור רוב האנשים הבריאים, צריכת ביצה אחת עד שלוש ביום נחשבת בטוחה ומועילה.

האם הכולסטרול בביצים מזיק לנו?

בעבר, החששות לגבי צריכת ביצים היו קשורות בעיקר לתכולת הכולסטרול שלהן. עם זאת, מחקרים עדכניים הראו שלכולסטרול תזונתי מביצים יש השפעה שולית בלבד על רמות הכולסטרול בדם עבור רוב האנשים, ולצריכה של שומנים רוויים וטרנס יש השפעה משמעותית יותר על בריאות הלב.