9 יתרונות בריאותיים שיש למלפפונים

9 יתרונות בריאותיים שיש למלפפונים

מלפפונים הם אחד מהירקות המתרובתים הנפוצים ביותר בעולם והבריאים ביותר. המלפפונים נחוצים בכל תפריט תזונה שנבחר ויש להם השפעה על הבריאות הכללית שלנו.

לעיתים קרובות המלפפונים מרוססים, לכן, עדיף לקנות את המלפפונים האורגניים או לגדל אותם בעצמכם.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.
מודעה

היתרונות הבריאותיים שיש למלפפונים
היתרונות הבריאותיים שיש למלפפונים

1.המלפפונים מרווים ומלאים בויטמינים

המלפפונים מכילים 95 אחוז מים, שומרים על הגוף מהתייבשות ומסייעים בסילוק רעלים. המלפפונים מכילים את מרבית הויטמינים להם אנו זקוקים במהלך היום.

הקפידו לא להוריד את קליפת המלפפונים, אשר מכילים כמות יפה של ויטמין C, למעשה כ-10 אחוז מהתצרוכת היומית המומלצת.

2.המלפפונים טובים לעור ולשיער

אם אתם לא אוהבים את הקליפה של המלפפון, היא יכולה לשמש לכם בשימוש על פני העור בטיפול בכוויות שמש, רגישות בעור, ממש כמו שאלוורה עושה.

שימו חתיכות מלפפון על העיניים, המרכיב האנטי דלקתי מסייע בהפחתת נפיחות בעיניים. הצורן והגופרית הנמצאים במלפפון מסייעים ומעודדים את גדילת השיער בגופנו.

3.המלפפונים נלחמים בסרטן

המלפפונים ידועים ברכיביהם האנטי סרטנים, למעשה נמצא קשר ישיר במספר רב של מחקרים בין הרכיבים הנמצאים במלפפון להשפעה שלו במלחמה נגד סוגי סרטן כמו: סרטן השד, סרטן השחלות, סרטן הרחם וסרטן הערמונית.

4.מלפפונים לניקוי הבית

מלפפונים מנקים מראות דהויות. לפני המקלחת, שפשפו חתיכת מלפפון על מראת המקלחת ושימו לב לתוצאה. יש לכם דלת חורקת בבית, השתמשו בחתיכת מלפפון במקום שמן בכדי להעלים את רעש החריקה.

5.מלפפונים מסלקים ריח פה

קחו חתיכת מלפפון ולחצו אותה לצד העליון של הפה, בעזרת הלשון, למשך 30 שניות. הרכיבים במלפפון ישמידו את הבקטריות הנמצאות בפה הגורמות לריח הרע.

6.מלפפונים נגד האנגובר

בכדי להימנע מהאנגובר בבוקר וכאב ראש, איכלו מספר חתיכות מלפפון לפני השינה. המלפפונים מכילים מספיק סוכר, ויטמיני B ואלקטרוליטים בכדי לרענן את מלאי רכיבי התזונה שלנו, ומפחיתים את עוצמת כאב הראש וההאנגובר.

7.מלפפונים מסייעים לדיאטה ולמערכת העיכול

מודעה

תודות לכמות הקלורית הנמוכה במלפפון וכמות הנוזלים הגבוהה, המלפפון הוא מזון אידיאלי לאנשים המחפשים להפחית במשקל. כמות הנוזלים הגבוהה והסיבים במלפפונים יעילה מאוד בסילוק רעלים דרך מערכת העיכול. אכילה מתמדת של מלפפונים טובה בטיפול נגד עצירות כרונית.

8.המלפפונים מסייעים נגד סוכרת, מפחיתים כולסטרול ושולטים על לחץ הדם

המיץ במלפפון מכיל הורמון הנחוץ ללבלב בייצור אינסולין, אשר נמצא כהכרחי בטיפול בחולי סוכרת. חוקרים מצאו כי מרכיב הנמצא במלפפונים הנקרא סטרולים עשוי לסייע בהפחתת רמת הכולסטרול בדם.

המלפפונים מכילים כמות יפה של אשלגן, מגנזיום וסיבים הטובים לוויסות לחץ הדם. המלפפונים טובים לטיפול בלחץ דם נמוך וגבוה כאחד.

9.המלפפונים טובים לבריאות המפרקים

המלפפונים מעולים כנגד בעיות במפרקים כמו במקרים של דלקות מפרקים. הם מחזקים את רקמות החיבור ועשירים בויטמיני A, B, B6, C ו-D, חומצה פולית, סידן, מגנזיום ואשלגן.