היתרונות הבריאותיים של הכוסברה

היתרונות הבריאותיים של הכוסברה

מודעה

לכוסברה יתרונות רבים, היא יכולה לסייע לנו בריפוי דלקות עור, להוריד את רמת הכולסטרול בדם, טיפול באנמיה, שיפור תפקוד מערכת העיכול ואפילו לבריאות העיניים.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 27/12/15


כוסברה
כוסברה

דלקות עור

Cineole, אחד מ-11 רכיבים בשמן האתרי, וחומצה לינולאית, נמצאים שניהם בכוסברה, רכיבים אלו נלחמים נגד שגרון ודלקות מפרקים. הם מסייעים בהפחתת הנפיחות הנגרמת כתוצאה מבעיות בריאותיות אלו.  למצבי נפיחות אחרים כמו נפיחות כתוצאה מתפקוד לקוי של הכליות או אנמיה, הכוסברה גם יעילה, מאחר ורכיבים מסוימים בצמח מעודדים מתן שתן ושחרור הצטברות נוזלים מהגוף. הפחתה בדלקת בעור משפרת את תפקודו, מפחיתה את חוסר הנוחות ומשפרת את המראה החיצוני של העור.

הרכיבים האנטי-מזהמים, מחטאים, אנטי-פטרייתיים ונוגדי חמצון בכוסברה הם אידיאליים לטיפול בהפרעות עור שונות כמו אקזמה, יובש וזיהומים פטרייתיים.

הפחתת רמת הכולסטרול

חלק מהחומצות המצויות בכוסברה, כמו חומצה לינולאית, חומצה אולאית, חומצה פלמיטית, חומצה סטארית וחומצה אסקורבית(ויטמין C) הן מאוד יעילות בהפחתת רמת הכולסטרול בדם. הן גם מפחיתות את כמות הכולסטרול הרע (LDL) הנשאר בדפנות העורקים והורידים, אשר עלול לגרום לבעיות לב וכלי דם חמורות כמו טרשת העורקים, התקפי לב ושבץ. בנוסף, הכוסברה מסייעת בהעלאת הכולסטרול הטוב (HDL), אשר מסייע בהגנה על הגוף מפני מספר מצבים בריאותיים חמורים.

שלשול

חלק מהרכיבים בשמן האתרי של הכוסברה מסייעים לעיכול, לתפקוד תקין של הכבד וכמו כן בהפחתת שלשולים. הכוסברה מסייעת בריפוי שלשולים הנגרמים על ידי פעולה חיידקית ופטרייתית, הודות לרכיבים אנטי-בקטרייאליים.

הכוסברה גם טובה לטיפול בבחילות, הקאות, והפרעות מעיים אחרות. בנוסף לכך, אכילת כוסברה מסייעת בהכנת הקיבה לארוחה גדולה.

לחץ דם

הוכח כי צריכת כוסברה יכולה להפחית את לחץ הדם בחולים הסובלים מיתר לחץ דם. תגובה של רכיבים שונים בצמח גורמת להרפיית כל הדם, וכך להפחתת הסיכויים לבעיות לב וכלי דם שונות כמו התקף לב ושבץ.

קראו על  עלי גפן: יתרונות בריאותיים שלא הכרתם

כיבי פה

סיטרונלול, רכיב הנמצא בשמן אתרי כוסברה, הוא מחטא מעולה. בנוסף, רכיבים אחרים בצמח הם בעלי השפעה אנטי-מיקרוביאלית ומרפאת המונעים את החמרת מצבם של כיבים ופצעים בפה. הם מסייעים בזירוז תהליך הריפוי של הכיבים וברענון הפה. למרות שעדיין לא משתמשים בה בכל המוצרים הנפוצים, יש שימוש ברכיבים המחטאים של הכוסברה בכל משחות השיניים השונות. למעשה, לפני המצאתה של משחת השיניים, אנשים לעסו זרעי כוסברה כדי להפחית ריחות פה.

אנמיה

הכוסברה עשירה בברזל, המסייע ישירות לאנשים הסובלים מאנמיה. רמה נמוכה של ברזל בדם יכולה לגרום לקוצר נשימה, דפיקות לב מואצות, עייפות קיצונית, וירידה בתפקודים ההכרתיים. הברזל גם מסייע לתפקוד איברים אחרים בגוף, מגביר את האנרגיה והכוחף ומקדם את בריאות העצמות.

אנטי-אלרגנית

מספר מחקרים הראו כי הכוסברה מכילה רכיבים אנטי-היסטמינים חזקים, אשר יכולים לסייע בהפחתת ההשפעה של אלרגיות עונתיות ונזלת אלרגית. ניתן להשתמש בשמן הכוסברה להפחתת תגובה אלרגית הקשורה לצמחים, חרקים, מזון וחומרים אחרים הגורמים לתגובה אלרגית במגע עם העור או כתוצאה מצריכתם.

הגנה מפני סלמונלה

סלמונלה היא אחד הגורמים המסוכנים ביותר למחלות מזון בעולם, לכן, כל דרך טבעית להגנה מפניה היא מאוד חשובה. הכוסברה עשירה במיוחד בדודסנל (dodecenal), רכיב טבעי החזק פי שניים מאנטיביוטיקה המשמשת לטיפול במחלות הקשורות לסלמונלה. באמצעות הוספת כוסברה לתזונה שלנו, אנו יכולים להגן עליו מפני מצבים בריאותיים שונים ואף קשים הקשורים לבקטריה קטלנית זו.

בריאות העצם

הכוסברה היא מקור מעולה לסידן, יחד עם עוד רכיבים בצמח הם מסייעים בבנייה, תחזוק העצמות, ומניעת דלדול העצמות, מצב השכיח במחלות כמו אוסטאופורוזיס. הוספה של אפילו כמות קטנה של כוסברה יכולה לסייע לנו בשמירה על עצמות חזקות ובריאות למשך השנים הבאות. הסידן נמצא במיוחד בעלים המרכזיים של הכוסברה, לכן, כוונו לחלק זה של הצמח אם אתם מתמקדים בבריאות העצמות שלכם.

התחילו לקרוא למטה
קראו על  10 מהיתרונות הבריאותיים של פטרוזיליה

עיכול

הודות לארומה העשירה של הכוסברה מהשמנים האתרים שלה, היא מסייעת בהפרשה של אנזימים ומיצי קיבה, ולכן, מעודדת את תהליך העיכול והתנועה הפריסטלטית. היא גם יעילה לטיפול בהפרעות כמו אנורקסיה. מעבר לניחוח הנעים של הכוסברה (יש שיתווכחו על זה), הארומה בעלת תפקידים שונים בגירוי הפרשת מינרלים ומוליכים עצביים כאשר הכוסברה מעוכלת. מחקרים הראו כי קלקול קיבה פוחת כאשר מוסיפים כוסברה באופן קבוע לתזונה. בילדים קטנים, הסובלים לעתים קרובות מכאבי בטן, ניתן לטפל בבעיה בכמויות קטנות של כוסברה.

בריאות העיניים

הכוסברה עשירה בנוגדי חמצון, ויטמין C, ויטמין C ומינרלים כמו זרחן הנמצאים בשמן האתרי, המונעים בעיות ראייה, ניוון מקולרי, והפחתת עומס ולחץ על העיניים. העלים גם מכילים בטא-קרוטן, המונע מספר מחלות הקשורות לעיניים, ואף יכול לשקם התדרדרות הראייה בחולים מבוגרים. הכוסברה יכולה להגן על העיניים גם מפני דלקת הלחמית.

רמת הסוכר בדם וסוכרת

הודות להשפעה של הכוסברה על הבלוטות האנדוקריניות, היא מסייעת להפרשת אינסולין מוגברת מהלבלב, דבר המגביר את רמת האינסולין בדם באופן כללי. מצב המווסת הטמעה וספיגה של סוכרים והפחתה של רמת הסוכר בדם. יתרון זה חיוני לחולים הסובלים מסוכרת ובעיות בריאותיות נלוות, המבקשים להפחית את הסיכוי לעליות וירידות חדות ברמת הסוכר בדם.

מילה של זהירות: כמו כמעט כל מזון, גם הכוסברה עלולה לגרום לתגובה אלרגית, ובמקרים מסוימים עלולה לגרום לגירוי לעור. לא מומלץ לצרוך כוסברה במהלך ההריון, למרות שנשים מסוימות דיווחו כי היא סייעה להם לייצור מוגבר של חלב.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

בלעדי באגוגו!..

ביי לנפיחות!

אגוגו גאה להציג – “אפטרמיל” (After-Meal), תערובת צמחים ייחודית.
בלעדי באגוגו!

כל מה שצריך כדי לרדת במשקל!

ערכת התזונה של אגוגו
מודעה