7 דברים מעניינים שאפשר לדעת על פי סוג הדם שלכם
המשיכו לקרוא למטה

7 דברים מעניינים שאפשר לדעת על פי סוג הדם שלכם

מתי בפעם האחרונה עלתה בכם מחשבה לגבי סוג הדם שלכם? זה לא מסוג הדברים שעולה בתודעה ברגע שאנו פוקחים עיניים בבוקר. על כל פנים, זה קורה רק כשאנחנו מבינים את מידת ההשפעה של סוג הדם שלנו על חיינו.


להלן שבע 7 עובדות מפתיעות אשר בהחלט יגרמו לכם לראות באור שונה את הדם הזורם בורידים שלכם.

1.סוג הדם משפיע על סוג המזון שעליכם לצרוך

כפי שאושש על ידי הנטורופת פטר ג’יי ד’אדאמו, סוגי דם שונים פירושם צרכים תזונתיים משתנים.

אנשים בעלי סוג דם O, נוטים לסבול מבעיות עיכול וקיבה. משום כך, הם זקוקים לתזונה עתירת חלבונים, הכוללת בשר רזה, עופות, דגים וירקות.

בעלי סוג דם A הינם בעלי מערכת חיסונית רגישה וצריכים לאכול הרבה פירות הדר וירקות כגון ברוקולי, תרד ושום.

בעלי סוג דם B נוטים לייצר כמות גדולה מהנורמה של קורטיזול (הורמון הלחץ). לפיכך, עליהם להתנזר משומן טראנס, משמנים על בסיס צמחי ומאלכוהול.

בעלי סוג דם AB בדרך כלל סובלים מרמה נמוכה של חומצות בקיבה. עליהם לצרוך מאכלים כגון חומץ תפוחים ודבש מאנוקה, בכדי להעלות את רמות החומציות בקיבה ולהבטיח עיכול תקין.

2.סוג הדם שלכם משפיע על אישיותכם

עובדה זו, לאמיתו של דבר, ידועה מזה זמן מה ברפואה הסינית. בעלי סוג דם A נוטים להיות טובי לב ומלאי חמלה, אשר שמים את צרכי האחרים לפני שלהם. סוג דם B בדרך כלל אופייני ליחידים פתוחים, ידידותיים ובעלי גמישות רגשית. בעלי סוג דם AB  נוטים להיות שכלתניים וחזקים, וסובלים מדאגות רק לעיתים רחוקות. להבדיל, בעלי סוג דם O נוטים להיות דאגניים, ונחשבים מעשיים ומאורגנים מאוד.

3.סוג הדם משפיע גם על הפריון

מחקרים הוכיחו כי נשים בעלות סוג דם O נוטות להיות ברמת הפריון הנמוכה ביותר. מחקר זה, אשר בחן מספר נשים בשנות ה-30 לחייהן, העלה כי גופן של נשים בעלות סוג דם זה מכיל את מספר הביציות הקטן ביותר, או שהן מתקשות לשמר פריון.

קראו על  רוזציאה: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול

4.לחוצים וכועסים תמיד? בדקו את סוג הדם שלכם!

מאחר שבעלי סוג דם A מייצרים יותר קורטיזול מהנורמה, רמות הלחץ שלהן נוטות להיות גבוהות מהממוצע. בעלי סוג דם O נוטים יותר להתפרצויות כעס.

5.סוג הדם משפיע על כמות השומן הבטני

בעלי סוג דם A גורם לגוף להגיב בצורה גרועה למאכלים מסויימים, כגון מוצרי חלב, בשרים וצדפות. תגובה זו מקשה על הורדת השומן הבטני. הדבר גורם גם לרפלוקס, להגברת היכון לסוכרת, לנפיחות בבטן ולבעיות עיכול.

המשיכו לקרוא למטה

6.סוג הדם משפיע על מאגר בני הזוג האידיאליים שלכם

בנוסף לסוגי הדם המיוצגים באמצעות אותיות, הדם מסווג גם על פי Rh, חיובי או שלילי. 85% מהאוכלוסייה הינם בעלי Rh חיובי. כאשר שני אנשים בעלי Rh+ מתחברים, הכל כשורה. הבעיות עולות כאשר אישה בעלת Rh שלילי מתחברת אל גבר בעל Rh חיובי. כתוצאה מכך, התינוק חשוף לסיכונים פוטנציאליים. לעיתים נדירות מדובר בסיכון קטלני, אך הדבר ייתכן.

7.ידיעת סוג הדם שלכם יכולה להציל את חייכם

ידיעת סוג הדם שלכם חשובה ממספר סיבות: נניח שאתם נוסעים לחו”ל ונפגעים בתאונת דרכים. ייתכן כי תזדקקו למנות דם, אבל הרופא לא יוכל לזהות בקלות את סוג הדם המתאים לצורך העניין, אלא אם יהיה בידיכם מסמך המציין את סוג הדם שלכם. מנת דם המכילה סוג דם השונה משלכם עלולה לגרום למספר סיבוכים, שחלקם עלולים לסכן את חייכם.


חדש באגוגו! אפטרמיל!


מארז התזונה של אגוגו!

מארז התזונה של אגוגו מסייע לאלפים לרדת במשקל בצורה יעילה וקלה! רוצים פרטים? לחצו על הקישור.

תכנים נוספים של אגוגו