תזונה

האם אכילת אבטיח טובה לדיאטה?

הרבה אנשים אוהבים פירות, אך חוששים מאוד לצרוך אותם בגלל הערך הסוכרי שלהם, אשר עלול לשבש ולפגוע בדיאטה שלהם. אם אתם אוהבים פירות, ובמיוחד אבטיח, כדאי שתדעו אם כדאי לכם לשלב את האבטיח בדיאטה שלכם.  

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 23/4/13

האם אכילת אבטיח טובה לדיאטה?
האם אכילת אבטיח טובה לדיאטה?

האבטיח הוא מזון אידיאלי לדיאטה

האבטיח הוא פרי אשר אידיאלי למטרות שלכם להפחתה במשקל. מספר הקלוריות באבטיח נמוך מאוד, למעשה בכוס מדידה אחת יש 50 קלוריות. בעוד שאימון גופני תורם לדיאטה, הפחתה במשקל היא נוסחא מתמטית פשוטה של לצרוך פחות קלוריות ממה שאתה שורף. החליפו את המזונות עתירי קלוריות שאתם אוכלים באבטיח, הטעם המתוק של האבטיח ישמש לכם כתחליף למתוקים כמו גלידות ועוגיות.

הסוכר באבטיח

אנשים בדיאטה נוטים להימנע מפירות בגלל הסוכר, למעשה זוהי דאגת שווא. פחמימות, במיוחד סוגים מסוימים של סוכר, עלולים לעלות את רמת הסוכר בדם. כשזה קורה, הגוף שלנו מפריש חומר הנקרא אינסולין בכדי לאזן את רמת הסוכר. האינסולין עשוי לאחסן שומן בגוף. כאן נכנס לתמונה המדד הגלקימי, אשר אומר לנו את השפעת הפחמימות על רמת הסוכר בדם. מזונות אשר מעל 70 אחוז נחשבים למעלים את רמת הגולקוז והאינסולין באופן משמעותי. האבטיח מדורג 72, בסטייה של פחות או יותר 13 נקודות, מה שהופך אותו למזון בעל ערך גלקימי גבוה. מהסיבה הזאת אנשים בדיאטה חושבים שאבטיח ודיאטה לא הולכים יחד.

דבר המומחים

המומחים טוענים כי המדד הגלקימי של האבטיח, העומד על 72, הוא נתון לא ראוי ומטעה ולמעשה האבטיח הוא אכן מזון דיאטתי. מושג אחר הנקרא “עומס גלקימי” הוא יותר רלבנטי בהקשר זה, העומס הגלקימי לוקח בחשבון את המדד הגלקימי ואת כמות הפחמימות הנמצאות במזון. באבטיח, העומס הגלקימי עומד על 4, נתון שהוא מאוד נמוך. לכן, אין טעם לדאוג בקשר להעלאת רמת האינסולין בדם ואגירה של שומן. אבטיח הוא עדיין מזון טוב לדיאטה שלנו.

המים באבטיח

כמו שבטח כבר שמעתם, באבטיח יש הרבה מים, כמעט יותר מכל פרי אחר. זוהי סיבה נוספת לכך שהאבטיח טוב לדיאטה שלנו. מזונות המכילים כמות גדולה של מים יכולים לעזור לנו בדיכוי הרעב ולתרום לתחושת שובע לאורך זמן. למעשה, מים המגיעים אלינו מהמזון נשארים יותר זמן בקיבה שלנו מאשר מים המגיעים אלינו משתייה. לכן, הקפידו על “אכילת מים” אם אתם בדיאטה או סתם שומרים על המשקל.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

תגובות

קראו על  15 מזונות נמוכים מאוד בקלוריות שישביעו אתכם מהר

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!