5 פירות קיץ אשר טעימים וטובים לבריאות שלנו
מודעה
תותים עשירים בנוגדי חימצון

5 פירות קיץ אשר טעימים וטובים לבריאות שלנו

הוספת פירות קיץ לתפריט התזונה שלכם היא דרך מעולה לחזק את הבריאות. פירות רבים מגיעים לשיא הטריות והחיוניות שלהם במהלך הקיץ, בכתבה זו נביא מספר פירות קיציים אשר יכולים לסייע לנו בדיאטה וכמו כן גם לשפר את הבריאות הכללית שלנו.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 28/3/13

אבטיח, הפרי שמסמל את הקיץ
הפרי שמסמל את הקיץ

אבטיח

אפשר לומר שהאבטיח הוא הפרי שמסמל יותר מכל את הקיץ, האבטיח עשיר בויטמין A, B ו-C, וכמו כן גם בסיבים תזונתיים ובאשלגן. האבטיח מכיל יותר מ-92 אחוז מים, לכן פרי זה מעולה ותורם לצריכת הנוזלים היומית, החשובה כל כך בימים החמים של הקיץ. מעבר לכך לאבטיח תכונות אנטי דלקתיות, אנטי סרטניות וכמו כן לאבטיח השפעה נגד מחלות לב שונות, סוכרת ואסטמה.

מלון

המלון עשיר באשלגן, מינרל אשר מסייע בוויסות לחץ הדם, פעימות הלב וכנראה קשור גם במניעת שבץ. תזונה עשירה באשלגן יכולה למנוע מהמלח לעלות את לחץ הדם וכמו כן יכולה לסייע במניעת אבנים בכליות. המלון כמו כן עשיר בויטמין C הנלחם בין השאר במחלות לב וסרטן. בנוסף המלון עשיר בליקופן, רכיב אשר נמצא כמפחית את הסיכון לחלות בסרטן הפרוסטטה וסרטן השד וכמו כן במניעת סרטן הריאות וסרטן המעי הגס.

מנגו

מנגו הוא עוד פרי קייצי טעים ובריא. כמות הויטמינים במנגו משתנה עם הגדילה שלו, כשהמנגו ירוק הוא עשיר בויטמין C ועם ההבשלה שלו הוא הופך להיות עשיר בויטמין A. למנגו תכונות אנטי סרטניות, מפחית את הכולסטרול בדם וגם טוב לעור, הן בשימוש חיצוני על העור והן בשימוש פנימי בצריכתו כמזון.

תותים

התותים מכילים רכיבים נוגדי חימצון המגנים בין השאר מהשפעות הסביבה על העור והגוף. התותים כמו כן מכילים הרבה ויטמין C, ויטמין שהוא נוגד חימצון טבעי הנלחם ברדיקלים החופשיים הפוגעים בגופנו. בנוסף לכך התותים עשירים במינרלים כמו לדוגמא אשלגן וברזל.

קראו על  האם ירקות מבושלים באמת פחות בריאים?

ענבים

הענבים מכילים ויטמין A ו-B3, וכמו כן הם מכילים מינרלים חיוניים לגופנו. הענבים טובים במיוחד למערכת העיכול שלנו, הם בעלי תכונה אנטי בקטרילית המונעת מבקטריות מזיקות לפגוע בקיבה שלנו. בנוסף לכך הענבים מעולים לכל דיאטה מהסיבה שהם מכילים כמות נמוכה של קלוריות.