דיאטה

6 דברים מוזרים אשר גורמים לנו לרזות

בעוד שתזונה נכונה ואימון גופני הם עדיין הדרכים הכי טובות להוריד במשקל, לפעמים אנו צריכים עוד דחיפות קטנות שיסייעו לנו בכך. לכן אם אתם משועממים מהדרכים המקובלות לדיאטה, נסו משהו חדש. הבאנו כאן 6 טריקים מוזרים אשר יכולים לסייע לנו לרזות.

אגוגו- מגזין בריאות | Agogo | פורסם 22/4/15

ריח הוניל מדכא את השקיקה שלנו לסוכר
ריח הוניל מדכא את השקיקה שלנו לסוכר

1.איכלו מול המראה

מחקר מאוניברסיטת אריזונה מצא כי ברגע שאנחנו מסתכלים על עצמנו אוכלים, אנו אוכלים פחות. במהלך המחקר, החוקרים הציבו מראות מול המשתתפים במחקר ומצאו כי אלו שאכלו מול המראות צרכו פחות אוכל. החוקרים סבורים שהסיבה לכך היא שהסתכלות על עצמנו אוכלים מגבירה את המודעות כלפי הגוף שלנו ואנחנו איננו מעוניינים לראות את עצמנו אוכלים יתר על המידה.

2.בחרו שותף לארוחה מבני המין השני

אם אתם מעוניינים להפחית את צריכת האוכל שלכם מחוץ לבית, כדאי שתדעו שמחקרים מצאו כי אכילה מול בני המין השני גורמת לכם לאכול פחות. המחקר מצא כי הן גברים והן נשים צרכו פחות קלוריות במהלך ארוחה עם בני המין השני, גבר או אישה. החוקרים סבורים כי הסיבה לכך היא עליית המודעות למגדר שלנו מול בני המין השני, הנשים אוכלות פחות כדי להראות "יותר נשיות" והגברים אוכלים פחות כדי להראות "יותר גבריים".

 

3.שלמו במזומן

כרטיס האשראי שלך הופך אותך לשמן. זה כבר ידוע שאנחנו מבזבזים יותר כסף כשאנחנו משתמשים בכרטיס האשראי, אבל מחקר אחד מצא כי ההשפעה של כרטיס האשראי היא גם על המשקל שלנו. באותו מחקר נמצא כי אנשים אשר השתמשו בכרטיס האשראי במשך היום, קנו יותר אוכל מהיר ומאכלים דומים להם, הסיבה לכך היא כי הקנייה מתבצעת בצורה אימפולסיבית יותר כשהיא מתבצעת באמצעות כרטיס האשראי, קנייה במזומן גורמת לנו לחשוב קצת יותר לפני שאנחנו קונים את האוכל שלנו, וכך אנו יכולים גם לחסוך בכסף וגם לחסוך בקלוריות. לכן, לפני יום העבודה קחו איתכם מספיק מזומן שיספיק לכם למשך היום, והשאירו את כרטיס האשראי בבית.

4.הסניפו וניל

השקיקה לסוכר הורסת לכם את הדיאטה? אז תשמחו לדעת כי הדלקת נר וניל, בושם וניל או תרסיסים אחרים בריח וניל יכולים לסייע לכם לרזות. מחקר בלונדון מצא כי הדבקת מדבקות בריח וניל על ידיהם של המשתתפים הפחיתה את התיאבון שלהם למאכלים ולמשקאות מתוקים. הסיבה לכך היא שריח הווניל מדכא את השקיקה שלנו לסוכר.

קראו על  3 סוגי מבני הגוף: וכיצד הם משפיעים על הירידה במשקל

5.אף פעם אל תאכלו בפיג'מה

אומנם אכילה בפיג'מה לא בהכרח גורמת לנו להיות שמנים (למרות שאכילה לפני השינה הורסת לנו את הדיאטה), אבל אכילה בבגדים רחבים ונוחים גורמת לנו להיות פחות מודעים לגוף שלנו ולתחושה שאנו רזים מכפי שאנחנו באמת ובכך גורמת לנו לאכול יותר. זה לא אומר שאנחנו ממליצים לאכול בבגדים צמודים ולא נוחים, אלא בלבוש התואם יותר לגוף, לבוש כזה מעורר את המודעות לגוף שלנו ואולי יגרום לנו להפסיק את האכילה בזמן ולאכול פחות.

6.הוסיפו כחול למטבח שלכם

כחול הוא לא רק צבע מרגיע לחדר השינה שלכם, אלא הוא גם הצבע האידאלי למטבח לאלו אשר מעוניינים להוריד במשקל. ידוע כי גוונים של כחול או ירוק מדכאים את התיאבון שלנו, בעוד שהצבעים צהוב ואדום מעוררים תאבון. אז הכניסו יותר צבעים של כחול למטבח שלכם בכדי לסייע לעצמכם לאכול פחות קלוריות.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!