7 מזונות שהופכים לרעילים כאשר צורכים מהם יותר מדי

7 מזונות שהופכים לרעילים כאשר צורכים מהם יותר מדי

מזונות מסוימים עלולים להוות סיכון בריאותי ממשי כאשר צורכים אותם בכמות עודפת. במאמר זה, נחקור כמה מהמזונות המסוכנים הללו, את הסיכונים הנלווים אליהם ואת הכמויות המומלצות לצריכה בטוחה.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.
מודעה

אגוז מוסקט

אגוז המוסקט הוא תבלין פופולרי במטבחים שונים, אך הוא עלול להיות רעיל מאוד כאשר צורכים אותו יתר על המידה. הוא מכיל מיריסטיצין, תרכובת שיכולה לגרום להזיות, בחילות ואפילו אי ספיקת איברים כאשר היא נצרכת בכמויות גדולות.

הצריכה המומלצת: הקפידו להשתמש באגוז מוסקט כתבלין בלבד, לא יותר מכמות של 1-2 כפיות למתכון.

טונה

טונה הוא סוג של דג טעים, מזין ועשיר בחלבון ורכיבים טובים אחרים. אך הוא גם עשיר בכספית, דבר שעלול להוביל לנזק נוירולוגי, בעיות בכליות ובעיות התפתחות אצל נשים בהריון וילדים.

הצריכה המומלצת: ההמלצה הכללית היא לצרוך לא יותר משתיים עד שלוש מנות של דגים דלי כספית (כגון טונה קלה משומרת) בשבוע, או מנה אחת של דגים עתירי כספית בשבוע. נשים בהריון וילדים צריכים להיצמד להנחיות מחמירות יותר. ראו גם: 16 יתרונות לאכילת טונה (וכמה מומלץ לאכול בשבוע)

ליקוריץ

ליקוריץ (שוש שחור) אותו חטיף אהוב מכיל תרכובת הנקראת Glycyrrhizin, שעלולה לגרום לחוסר איזון של אלקטרוליטים בגוף, מה שמוביל ליתר לחץ דם, חולשת שרירים ואפילו אי ספיקת לב אם צורכים אותו בכמויות גדולות. ראו: גבר מת כתוצאה מאכילת ממתק ליקוריץ

צריכה מומלצת: ה-FDA ממליץ למבוגרים להימנע מצריכת של יותר מ-2 אונקיות (56 גרם) של ליקוריץ ליום במשך שבועיים או יותר. נשים בהריון צריכות להימנע לחלוטין מליקוריץ שחור.

שעועית כליה (לא מבושלת)

שעועית כליה לא מבושלת מכילה רמות גבוהות של פיטוהמגלוטינין (Phytohaemagglutinin), רעלן שעלול לגרום למצוקה קיצונית במערכת העיכול, כולל הקאות ושלשולים.

צריכה מומלצת: כמובן שאף אחד לא אוכל שעועית יבשה ולא מבושלת, אבל הקפידו לבשל ביסודיות את השעועית, על ידי הרתחתן למשך 30 דקות לפחות או באמצעות סיר לחץ. מומלץ גם להשרות את השעועית במים לפחות 5 שעות לפני הבישול.

עלי רוברב

בעוד שגבעולים של רוברב בטוחים לאכילה ולרוב משתמשים בהם בפשטידות וקינוחים, העלים מכילים רמות גבוהות של חומצה אוקסלית, שעלולה לגרום לאבנים בכליות, לפרכוסים ואפילו למוות כאשר הם נבלעים בכמויות גדולות.

צריכה מומלצת: אין לצרוך את העלים של הרוברב, הם רעילים מאוד, היצמדו לגבעולים, וצרכו אותם במידה.

קרמבולה

מודעה

פרי טרופי זה יכול להיות מסוכן לאנשים עם בעיות בכליות. הוא מכיל רעלן עצבי בשם קרמבוקסין, שעלול לגרום לתסמינים כמו בלבול, התקפים ואפילו מוות אצל אנשים עם תפקוד כליות לקוי.

צריכה מומלצת: אם יש לכם כליות בריאות, צריכה מתונה של פרי הקרמבולה היא בדרך כלל בטוחה. עם זאת, אם יש לכם בעיות בכליות, הימנעו לחלוטין מפרי זה.

שקדים מרים

שקדים מרים מכילים רמות גבוהות של אמיגדלין, אשר יכול להיות מומר למימן ציאניד, תרכובת קטלנית, בעת בליעה. השקדים שנמצאים בסופר הם מהזן המתוק, והם בטוחים לצריכה.

צריכה מומלצת: כדי למנוע את הסיכון להרעלת ציאניד, עדיף להימנע מצריכת שקדים מרים. אם אתם חייבים לצרוך אותם, הגבילו את צריכתכם לכמה שקדים מרים ליום.