תזונה

היתרונות הבריאותיים של הנענע

לנענע יש יתרונות בריאותיים רבים. השימוש בעלי הנענע נפוץ במוצרים שונים כמו מטהרי אוויר, מסטיקים, משחות שיניים ומי שטיפת פה. אך למרות זאת, מעטים מודעים ליתרונות הבריאותיים האחרים של הנענע.

היתרונות הבריאותיים של הנענע
היתרונות הבריאותיים של הנענע

צמח הנענע נפוץ בתרבויות רבות כמו הודו, המזרח התיכון ואירופה, בזכות טעמו המתוק והתחושה הקרירה הרעננה לאחר אכילתו. טרי או מיובש, אפשר להשתמש בנענע בסלטים, מרקים ומיצים שונים.

צריכת הנענע טובה לגופנו, הנענע מקררת את מערכת העיכול ומסייעת במקרים של כאבי בטן. שתיית תה נענע מסייעת בהקלת תסמונת מעי רגיז, ניקוי הקיבה וכמו כן מסייעת בבעיות עור כמו אקנה.

שימוש בעלי הנענע על העור מסייעת בהקלת גירויי עור. הנענע מסייעת בניקוי רעלנים מהגוף וטיהור הדם. כמו כן, עלי נענע מרוסקים תורמים להלבנת השיניים וסילוק ריח רע מהפה.

היתרונות הבריאותיים של הנענע

נענע למערכת העיכול

ריח הנענע מגרה את בלוטות הרוק שלנו וגורמות להן לייצר מיצי קיבה המייעלים את תפקוד הקיבה. בכדי להשיג את התכונות המועילות של הנענע יש לשפוך מים חמים לכוס עם כמה עלי נענע טריים. משקה תה שכזה ירגיע בצורה מיידית כאבי בטן וקלקולי קיבה.

נענע מסייעת נגד בחילות וכאבי ראש

הרחת עלי נענע טריים הוא דבר מעולה לטיפול בבחילות. בצורה דומה אפשר גם להקל כאבי ראש.

נענע כטיפול בהפרעות נשימה

ארומת הנענע מעולה לטיפול בגודש באף ופתיחת האף, הגרון והריאות. הנענע טובה מאוד גם לטיפול בשיעול.

נענע מסייעת לאסתמטיים

שימוש וצריכה של נענע דרך קבע עשויה לסייע לאנשים הסובלים מאסתמה, בכך שהיא מקנה רוגע ומקלה על הנשימה.

נענע לעור הגוף

ניתן להשתמש בנוזלי הנענע כמסכה לפנים. בנוסף לכך לעור הגוף, לטיפול בזיהומים, פריחות ואקנה. נענע יכולה לסייע לנו גם בטיפול בעקיצות יתושים.

קראו על  18 מזונות בריאים עשירים באומגה 3

שימוש בנענע להיגיינת הפה

לנענע יכולת לחסל חיידקים בפה ולמנוע גדילת בקטריות מזיקות. בנוסף לכך הפה והנשימה יהיו רעננים הרבה יותר בצריכה קבועה ויום יומית.

הנענע כנוגדת סרטן

על פי מחקרים, חלק מהאנזימים המצויים בעלי הנענע עשויים להילחם בתאי סרטן בגופנו.

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!