מראה הציפורניים והקשר לבריאות שלנו
מודעה

מראה הציפורניים והקשר לבריאות שלנו

האם ידעת שדרך מראה הציפורניים אנו יכולים ללמוד על הבריאות הכללית שלנו. מראה לבן וחיוור, גוון ורוד, בליטות או מראה גלי של הציפורניים יכולות לאותת לנו על מחלות בגוף. בעיות כבד, ריאות ולב יכולות להופיע דרך הציפורניים. בכתבה זו, על הציפורניים והקשר לבריאות שלנו.

אגוגופון! הצטרפו לעדכונים! 📱

ותקבלו ידע לבריאות טובה יותר ישירות לנייד. שירות חדש וחינמי לגולשי אגוגו.


מודעה

ציפורניים עם נקודות לבנות

נקודות לבנות עלולות להופיע פתאום בציפורניים. ברוב הפעמים הן תוצאה של לחץ נפשי קיצוני ולעיתים המצב מתלווה לחום גבוה הנמשך ימים ואפילו שבועות.

ציפורניים עם נקודות לבנות

ציפורניים חיוורות

ציפורניים חיוורות מאוד עלולות להיות סימן למחלות כמו: אנמיה, אי ספיקת לב, מחלת כבד ותת תזונה.

חיוורות

ציפורניים לבנות

אם רוב הציפורן לבנה עם מסגרת שחורה, מצב שכזה עלול להצביע על דלקת כבד. כמו כן תוספת של מראה צהבהב הוא גם כן סימן לבעיה בכבד.

לבנות

ציפורניים צהובות

אחת מהסיבות הנפוצות ביותר לציפורניים צהובות הוא זיהום פטרייתי. במצב מתקדם יותר הציפורן עלולה לנשור, בדרך כלל הציפורן תהיה עבה ונוטה להתפורר. במקרים נדירים יותר, ציפורניים צהובות עלולות להיות סימן לבעיות רפואיות קשות יותר כמו בעיה בבלוטת התריס, בעיה בריאות, סוכרת ופסוריאזיס.

צהובות

ציפורניים כחלחלות

ציפורניים בעלות גוון כחלחל עשויות להצביע על בעיה של מחסור בחמצן. הדבר עלול להצביע על זיהום ריאתי, כמו דלקת ריאות. בעיות לב מסוימות גם כן יכולות להיות מיוחסות לציפורניים כחלחלות.

כחלחלות

ציפורניים בעלות מראה גלי ומצולק

ציפורניים בעלות מראה זה, הן סימן בדרך כלל לשלב מוקדם של פסוריאזיס או דלקת מפרקים. חוסר צבע של הציפורניים נפוץ במקרה זה והעור מתחת נראה אדמדם וחום.

מראה גלי ומצולק

ציפורניים סדוקות

ציפורניים סדוקות, מתפוררות ויבשות קשורות לבעיות בבלוטת התריס. ציפורניים סדוקות וצהבהבות קשורות יותר לבעיה פטרייתית.

קראו על  72 הכללים לתזונה מיטבית מאת ד"ר גיל יוסף שחר (M.D)
סדוקות

ציפורן נפוחה

אם העור מסביב לציפורן נראה אדמומי ונפוח, הדבר עלול להצביע על דלקת בבסיס הציפורן. מקרה כזה עשוי להצביע על מקרי זאבת, או בעיה בחיבור הריקמתי לציפורניים. זיהום גם כן עלול להיות סיבה לאדמומיות ולדלקת של בסיס הציפורן.

ציפורן נפוחה

קווים שחורים מתחת לציפורניים

מקרה של קווים שחורים מתחת לציפורניים צריך להיבדק במהרה. במקרים מסוימים הם נגרמים ממלנומה, אחד מסוגי סרטן העור המסוכנים ביותר.

קווים שחורים

ציפורניים אכולות

כסיסת ציפורניים יכולה להיות לא יותר מהרגל מגונה, אך במקרים מסויימים הדבר עשוי להצביע על חרדה המצריכה טיפול. כסיסת ציפורניים עלולה להיקשר להפרעה אובססיבית כפייתית. לכן, אם אתה לא יכול להפסיק, שווה לך לדבר עם הרופא שלך.

ציפורניים אכולות

הציפורניים הם רק חלק קטן בפאזל

למרות שמראה הציפורניים מלווה בעיות רפואיות רבות, מראה הציפורניים לא תמיד, בצורה וודאית, מצביע בדיוק על מחלה מסויימת. לכן, אם אתם חושדים או חוששים משינוי במראה הציפורניים שלכם, גשו לרופא המשפחה שלכם או לרופא עור בכדי לקבל את עצתו.

מודעה

המוצר האהוב שלנו! אפטרמיל! 

מודעה
מודעה

איזה כיף שבחרת להצטרף! 😍

היי, החלטנו לפתוח שירות חדש לגולשי אגוגו בו נוכל לעדכן אתכם הגולשים במאמרים חדשים שעולים לאתר, עדכונים שונים לגבי אירועים וכנסים, ובקיצור.. כל מה שמעניין בעולם הבריאות.
את השירות תקבלו באמצעות הודעת טקסט (SMS) או במייל פעם בשבוע (בממוצע). ללא ספאם. תוכלו להסיר את עצמכם מהשירות בכל עת בלחיצת כפתור.