5 תוספי תזונה המשפרים את הזיכרון שלנו
מודעה

5 תוספי תזונה המשפרים את הזיכרון שלנו

לכולנו קורה לפעמים שאנחנו מתקשים להיזכר איפה שמנו את המפתחות או אנחנו מתקשים להיזכר באיזה מידע חשוב, נסיבות אלה קשורות לתהליך הסטרס היום יומי של גופנו ועל המוח בפרט שחשוף להמון מידע וחשוף להזדקנות הטבעית של גופנו, תוספים בסייסים אלה ישמרו לכם על התפקוד המוח ביום יום ויגנו עליו.

10400805_10152535673944640_3796298649429781020_nאוריה קוסטינר | נטורופת | לאתר | לדף הפייסבוק | Agogo | פורסם 6/12/14

B12 הויטמין שהכי חסר בעולם המערבי
B12 הויטמין שהכי חסר בעולם המערבי

DHA

Docosahexaenoic acid, או DHA, הוא חומצת שומן חיונית מסוג אומגה 3 שהיא אבן הבניין העיקרית של המוח.  תוסף זה חיוני לתפקוד מוח ומערכת העצבים.

מחסור  בחומצת שומן זו נקשרת לבעיות במוח רבות והפרעות פסיכיאטריות. בית הספר לרפואה הארוורד קובע כי 99% מהאוכלוסייה נמצא בסוג של מחסור ובמקומות מסוימים בעולם מגיע לממדים של מגיפה.

היום לאחר מחקרים קליניים רבים יש הסכמה רחבה כי נטילת תוסף חומצת שומן חיוני, במיוחד DHA, הוא אחד הדברים הטובים ביותר שאפשר לקחת לבריאות המוח . אובדן זיכרון, דיכאון, שינויים במצב רוח, דמנציה, מחלת אלצהיימר, והפרעות קשב וריכוז נמצא שתוסף זה עוזר לבעיות אלה.

זה כמעט בלתי אפשרי לקבל מספיק DHA באמצעות דיאטה בלבד (זה נמצא בעיקר בסלמון פראי ), אז בהחלט כדאי לשקול נטילת תוסף זה.

מחקר באוניברסיטת טאפטס גילה כי אנשים קשישים עם רמות גבוהות יותר שלDHA  פחת הסיכוי לפתח דמנציה ב47% ו -39% פחות בלפתח מחלות כמו אלצהיימר.

B12  ויטמין

אם הזיכרון שלך הוא לא מה שהיה פעם או שאתה במצב מתמיד של ערפול מחשבתי יש סבירות במחסור בויטמין B12.

זהו המחסור בוויטמין הנפוץ ביותר בעולם המערבי, בעיקר בקרב קשישים שיש להם קליטה איטית לעתים קרובות.

ידוע היום שיש קשר ישיר למחלת אלצניימר ודמנציה ומחסור בויטמין זה.

מחקר של אוניברסיטת אוקספורד מצא כי שלוש ויטמינים מקבוצה B – חומצה פולית, B6 ו- B12 – כאשר נלקחים יחד יכול למנוע הידרדרות מנטלית, דמנציה, ואף הופך להיות טיפול יעיל למחלת האלצהיימר על ידי הפחתת רמות ההומוציסטאין שנקשרות גם למחלות לב כגון טרשת עורקים ואנגינה פקטוריס.

Alpha GPC

L-alpha-glycerylphosphorylcholine, נקרא בדרך כלל אלפא GPC, היא צורה זמינה ביולוגית יותר של כולין, חומר חיוני להתפתחות המוח והכרחי לקרומי תאי המוח בריאים. יתרון גדול אחד של GPC אלפא מעל  התוסף כולין הוא שחומר זה חוצה בקלות את מחסום דם-המוח ומשפר ההולכה החשמלית בין התאים במוחנו.

התחילו לקרוא למטה

אלפא GPC מראה הבטחה כטיפול באלצהיימר פוטנציאלי ומשמש לשיפור זיכרון וקוגניציה. זהו זרז לאצטילכולין שהוא מוליך העצבי העיקרי המעורב עם זיכרון ולמידה.

Bacopa Monnieri

Bacopa monnieri הוא צמח מסורתי מהרפואה ההודית העתיקה אירוודה,  צמח זה ידוע בשמושו ברפואה המסורתית כבר אלפי שנים כדי לשפר את זיכרון, למידה, וריכוז.

כמו כן, יש  לו השפעה מרגיעה ומשתמשים בו גם לטיפול בחרדה, להתמודדות עם לחץ, ומשרה שינה טובה יותר.

החומרים הפעילים בצמח זה מקדמים היווצרות של GABA מוליך עצבי המאזן מתח.

Acetyl-L-Carnitine

ALC הוא חומצת אמינו הפועלת כנוגדת חמצון רב עוצמה. מחקרים מצאו כי הוא יכול לשפר בהירות מנטלית, מיקוד, מצב רוח, וזיכרון ויש לו השפעה אנטי-אייג'ינג חזקה על המוח.
Acetyl-L-Carnitine עוזר להגביר מיקוד, זיכרון וסיבולת של עומס קוגניטיבי.

כמו כן, הוכח כי הוא משפר את מהירות העיבוד של המוח למידע חדש. תוסף זה הוכח גם ככלי עזר במניעת מחלת אלצהיימר על ידי הגנה על תאי מוח מרעלים ומחסור בחמצן.

הכותב הוא נטורופת ואירידיולוג מוסמך, המתמחה ברפואה פונקציונלית ותזונה אורתומולקולרית.

קראו על  18 היתרונות הבריאותיים המדהימים של פרי המנגו