תזונה

7 יתרונות בריאותיים שיש לחסה

מעבר ליתרונות של החסה על הדיאטה שלנו, מסתבר שיש לחסה גם יתרונות נוספים. קראו על היתרונות הבריאותיים של החסה בכתבה זו של אגוגו.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 24/7/13

יתרונות בריאותיים שיש לחסה
יתרונות בריאותיים שיש לחסה

1.כמות קלוריות נמוכה וכמות שומן השואפת לאפס.

לחסה רק 12 קלוריות לכמות של כוס אחת. לכן החסה טובה כל כך להפחתה במשקל.

2.החסה מסייעת לדיאטה.

החסה מכילה סיבים ותאית. מלבד לתרומה לתחושת השובע, הסיבים משפרים את תהליך העיכול. שיפור תהליך העיכול אומנם יכול להישמע כלא טוב לדיאטה ולהפחתה במשקל, אך הוא הכרחי מאוד לשמירה על המשקל בטווח הארוך. הסיבים כמו כן מסייעים בסילוק מלחי מרה מהגוף.

3.החסה טובה ללב.

הויטמין C והבטא קרוטין הנמצאים בחסה מונעים את התחמצנות הכולסטרול. מניעת התחמצנות הכולסטרול מונעת בנייה של פלאק בעורקי הדם.

4.אומגה 3 בחסה.

בחסה כמות יפה של אומגה 3, למעשה 0.11 גרם של אומגה 3 ל-100 גרם של חסה. לכן, החליפו את שמני הדגים בקצת עלים ירוקים.

5.החסה מסייעת במקרים של נדודי שינה.

הנוזל הלבן אשר נראה כשחותכים את החסה נקרא לקטוקריום. לרכיב זה יש השפעה מרגיעה המזרזת שינה, השפעה הדומה לאופיום רק ללא תופעות הלוואי. פשוט איכלו כמה עלי חסה לפני השינה או שתו מיץ חסה.

6.החסה בעלת אינדקס גלקימי נמוך.

האינדקס הגלקימי הממוצע בחסה הוא 15, אך בגלל שבחסה מעט קלוריות, האינדקס הגליקימי נחשב לאפס. מזונות בעלי אינדקס גלקימי נמוך מעולים לאיזון רמת הסוכר בדם, וכמובן לאלו המחפשים לשמור על המשקל.

7.לסיום, טעם החסה המעולה.

למרות שכמות הקלוריות בחסה נמוכה מאוד, טעמם של מרבית זני החסה עדיין מתוקים וטעימים מאוד. אם אתם אוהבים את החסה מרירה יותר ישנם זני חסה אחרים שיתאימו רק לכם.

אהבתם? פרגנו בלייק!


קראו על  6 יתרונות בריאותיים לארוניה ברי + יתרון מיוחד נוסף

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!