לרדת 5 קילו! איך הליכה יכולה לסייע לירידה במשקל (ואיך עושים זאת נכון)

לרדת 5 קילו! איך הליכה יכולה לסייע לירידה במשקל (ואיך עושים זאת נכון)

הליכה היא דרך יעילה לרדת במשקל עם סיכון נמוך לפציעות. כמו כן, הליכה היא פעילות פשוטה שדורשת ציוד מינימלי וניתן לשלב אותה בקלות בחיי היומיום.

מאמר זה בוחן כיצד הליכה יכולה לתרום לירידה במשקל ומציע מספר עצות מעשיות לשילוב הליכה בשגרת היומיום. גללו למטה כדי לקרוא.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.

לחצו להצטרפות
מודעה

איך הליכה מסייעת לירידה במשקל

1. שריפת קלוריות

אחד היתרונות המיידיים של הליכה הוא שריפת קלוריות. בעוד המספר המדויק של קלוריות שנשרפות משתנה מאדם לאדם בהתאם לגורמים כמו משקל, מהירות ההליכה ומשך ההליכה, בממוצע, אדם שורף כ-60 קלוריות לקילומטר. המשמעות היא שהליכה יומית של 30 דקות בלבד יכולה להוביל לגירעון קלורי משמעותי לאורך הזמן, דבר החיוני לירידה במשקל.

היופי בהליכה הוא הפשטות והנגישות שלה – תוכלו לשלב אותה בקלות בשגרת היומיום שלכם, בין אם מדובר בהליכת בוקר מהירה, טיול בהפסקות צהריים או טיול ערב עם חבר.

2. הגברת חילוף החומרים

הליכה סדירה, במיוחד בקצב מהיר, משפיעה לטובה על חילוף החומרים שלנו. פעילות זו לא רק שורפת קלוריות במהלך ההליכה עצמה אלא גם משפרת את קצב חילוף החומרים, ומאפשרת לגוף שלנו לשרוף קלוריות בצורה יעילה יותר גם כשאתם במנוחה.

3. שליטה על התיאבון

הליכה יכולה להשפיע על הורמוני הרעב של הגוף, כגון גרלין ולפטין. פעילויות גופניות כמו הליכה מגבירות את ייצור ההורמונים המאותתים למוח שלנו על שובע, ובכך עוזרות לשלוט בתיאבון.

ויסות טבעי זה של רעב ושובע יכול למנוע אכילת יתר ונשנוש מזונות עתירי קלוריות, המהווה מכשול נפוץ בתהליך הירידה במשקל.

4. בניית שרירים

בעוד שהליכה מוכרת לעתים קרובות בזכות היתרונות הקרדיווסקולריים שלה, זוהי גם דרך יעילה לחיטוב ולבנות שרירים, במיוחד ברגליים ובבטן. עם הזמן, מסת שריר מוגברת זו יכולה להאיץ את חילוף החומרים. רקמת השריר שורפת יותר קלוריות משומן, אפילו במנוחה, כלומר ככל שיש לך יותר שרירים, כך אתה שורף יותר קלוריות במהלך היום. זה תורם לתהליך הרזיה יעיל יותר.

5. שיפור הבריאות הנפשית

הליכה היא לא רק בריאה לגוף אלא, יש לה גם יתרונות עמוקים לנפש שלנו. טיולים, במיוחד בטבע, יכולים להפחית משמעותית את רמות הלחץ והחרדה. שיפור זה בבריאות הנפש הוא חיוני מכיוון שמתח וחרדה קשורים לעתים קרובות לאכילה רגשית ולעלייה במשקל.

על ידי פעילות גופנית להפגת מתחים, הליכה יכולה לתרום בעקיפין לניהול משקל. בנוסף, האנדורפינים המשתחררים במהלך פעילויות גופניות כמו הליכה יכולים להוביל למצב רוח והשקפה חיובית יותר על החיים, דבר החיוני לשמירה על מוטיבציה ומשמעת במסע ההרזיה שלכם.

איך הולכים נכון

מודעה

עקביות היא המפתח: שאפו לפחות ל-150 דקות הליכה בעצימות בינונית בשבוע.

הגבירו את האינטנסיביות בהדרגה: התחילו בקצב נוח והגבירו בהדרגה את מהירות ההליכה שלכם או שלבו עליות במסלול שלכם.

שימו לב לצורת ההליכה: שמרו את הראש למעלה, הכתפיים לאחור והניפו את הידיים. צורה נכונה זו תעזור לכם ללכת מהר יותר ולמנוע פציעות.

השתמשו בטכנולוגיה: אפליקציות כושר בנייד יכולות לעזור לכם לעקוב אחר הצעדים, המרחק והקלוריות שנשרפו, ולשמור על מוטיבציה.

שלבו קטעים בעצימות גבוהה: שלבו פרקי זמן קצרים של הליכה מהירה עם זמני התאוששות איטיים יותר. אימון אינטרוואלים זה יכול להגביר את שריפת הקלוריות ולהפוך את ההליכות למעניינות יותר.

הקפידו על שתיית מים: שתו הרבה מים לפני, במהלך ואחרי ההליכות כדי לשמור על מאזן הנוזלים שלכם, במיוחד במזג אוויר חם.

מודעה

בחרו את הציוד המתאים: נעלו נעלי הליכה נוחות עם תמיכה טובה והתלבשו בשכבות כדי להסתגל לטמפרטורות משתנות.

הצטרפו למייל של אגוגו!

ותקבלו תכנים מיוחדים ישירות למייל.