האם תה ירוק יכול לעזור לנו בדיאטה?

האם תה ירוק יכול לעזור לנו בדיאטה?

אנשי הדיאטות שבינינו תמיד מחפשים את הגביע הקדוש של ההרזייה, רכיב אשר ימיס כל שארית שומן בגופנו ללא מאמץ. כתוצאה מכך, אנו מותקפים ללא הפסק בפרסומות ומודעות המבטיחות להגשים את חלומותינו בצורה של כדורים ושיקויים שורפי שומן, לצערנו, אנו מתבדים מהר מהאשליה. אך לאחרונה נמצאה הוכחה, כי כימיקל אשר נמצא בתה הירוק, הנקרא אפיגלוקטצין גאלט, יכול להציע לנו סוג של הרזיית קסם.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 12/4/13

תה ירוק טוב לדיאטה?
תה ירוק טוב לדיאטה?

תה ירוק, נעים להכיר!

צמח הקמליה סינית הוא התה הירוק שאנו מכירים, הוא נפוץ מאוד באזור ארצות אסיה במשך מאות שנים. לא כמו התה הכהה השחור, המיוצר מעלים מותססים, התה הירוק מיוצר בתהליך של אידוי עלים טריים. תהליך ייצור זה גורם לתכולה גבוהה של פוליפינולים כמו האפיגלוקטצין גאלט, פוליפינולים אלו הם סוג של נוגדי חימצון, אנטי דלקתיים ואנטי ויראליים. רק לשם השוואה, לתה השחור 3-10 אחוז פוליפינולים, בעוד שבתה הירוק יש 30-40 אחוז.

היתרונות של התה הירוק

בגלל שכמות הפוליפונלים בתה הירוק גבוהה כל כך, הוא טומן בחובו יתרונות בריאותיים רבים. מוויסות לחץ הדם עד הפחתת הסיכון לסרטן. כמו כן התה הירוק בעל יכולת בהגברת העירנות והדריכות, הדבר כנראה נגרם מתכולת הקפאין בתה.

האם אפשר להרזות כתוצאה משתיית תה ירוק?

היכולת של התה הירוק להגביר את תפקוד חילוף החומרים טמונה בהשפעת האפיגלוקטצין על ייצור החום בגוף ועל האנזימים. זה לא אומר שתתחילו להרגיש חום לאחר כל שתייה של תה ירוק, אלא שהאפיגלוקטצין מגביר את שריפת הקלוריות הכוללת שלנו במשך כל היום בכל פעילות בה אנו עוסקים, מעיכול האוכל ועד טיפוס על סולם או הקלדה במחשב. רכיבים אחרים כמו קפאין יכולים גם כן להגביר את שריפת הקלוריות בגופנו, אך לאפיגלוקטצין השפעה חזקה יותר.

תה ירוק מגביר את חילוף החומרים ותורם להרזייה

מגוון מחקרים פורסמו על השפעת האפיגלוקטצין על המשקל שלנו ועל חילוף החומרים. במחקר אחד שבחן את הוצאת האנרגיה בגברים, חולקו הם לשלוש קבוצות של צרכני תה ירוק, צרכני קפאין וצרכני מים. קבוצת התה הירוק הראתה עלייה של 4 אחוזים בקצב תפקוד חילוף החומרים. במחקר נוסף, תה ירוק מחוזק באפיגלוקטצין תרם להרזייה גדולה יותר ביחס לקבוצה שצרכה תה ירוק רגיל.

תנו צ'אנס לתה הירוק

אם אתם כבר שותים תה ירוק ושומרים על המשקל שלכם, אז אתם כבר מקבלים זריקת מרץ לתפקוד חילוף החומרים שלכם. אם אתם רוצים להוסיף תה ירוק לתפריט התזונה שלכם, כדאי שתדעו שהתה הירוק מכיל גם קפאין, למרות שבכמות קטנה יותר מקפה. כמו כן הפוליפונלים בתה הירוק פעילים ביולוגית ועלולים להפריע למספר תרופות במידה ונוטלים אותן, לכן במידה וכך הדבר, מומלץ להתייעץ עם רופא או תזונאי. חשוב לומר, שאין לצפות להשפעת קסם, אלא בדחיפה בריאה לדיאטה שלנו, תוך הנאה בשתיית תה ירוק.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!