10 דרכים טבעיות למניעה וטיפול בדיכאון

10 דרכים טבעיות למניעה וטיפול בדיכאון

Avatar of Agogo

דיכאון עלול לגרום לתחושת חוסר תקווה, אבל תמיד יש מה לעשות. יחד עם טיפול נפשי ותרופות, ניתן לעשות גם מספר דברים כדי להילחם בדיכאון. שינוי ההתנהגות שלנו – פעילות גופנית, אורח חיים, ואף הדרך בה אנו חושבים – הם כולם טיפולים טבעיים לדיכאון.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 18/12/15

הצטרפו לאגוגופון!

ותקבלו תכנים בחינם ישירות לווצאפ!

דיכאון
התעמתו עם המחשבות השליליות

הטיפים הבאים יכולים לגרום לכם להרגיש טוב יותר – כבר עכשיו.

1.כנסו לשגרה

אם אתם סובלים מדיכאון, שגרה קבועה יכולה לסייע לנו. כי דיכאון עלול לשבש את המבנה הנורמלי של חיינו, לכן, סדר יום קבוע יכול לסייע לנו לחזור למסלול.

2.הגדרת מטרות

כאשר אנו סובלים מדיכאון, משתלטת עלינו תחושה כאילו אנחנו לא יכולים להשיג כלום. הדבר עלול לגרום לנו לתחושה עצמית קשה. כדי להילחם בכך, קבעו לכם מטרות יומיות מוגדרות לכל יום בשבוע.

התחילו בקטן, הגדירו מטרה שתוכלו לעמוד בה, כמו למשל, להדיח את הכלים.

כאשר תתחילו להרגיש יותר טוב, אתם יכולים להוסיף עוד מטרות מאתגרות במהלך היום.

3.בצעו פעילות גופנית

אימון גופני טוב גורם לשחרור כימיקלים בגופנו הנקראים אנדרופינים, אלו מעלים את מצב הרוח שלנו. פעילות גופנית משתלמת גם לטווח הארוך בכך שהיא שומרת על המוח ועל הגוף במצב בריא.

כמה פעילות גופנית אני צריך לעשות? אתם לא צריכים לרוץ מרתון כדי ליהנות מהיתרונות. מספיק הליכה מהירה כמה פעמים בשבוע.

4.אכלו בריא

אין תזונת קסם לריפוי דיכאון. אך ישנם מאכלים שיכולים לסייע לנו לשפר את מצב הרוח. במידה והדיכאון גורם לכם לאכול יותר, ברננות באכילה יכולה לסייע לכם להרגיש יותר טוב עם עצמכם.

מאכלים המכילים חומצות שומן אומגה 3 (כמו סלמון וטונה), חומצה פולית (כמו תרד ואבוקדו) יכולים לסייע לנו בהקלת הדיכאון.

5.הקפידו על שינה טובה

הדיכאון יכול למנוע מאיתנו שעות של שינה, דבר הגורם להחמרת הדיכאון.

מה אפשר לעשות? התחילו במספר שינויים באורח החיים שלכם. היכנסו למיטה באותם זמנים כל יום. השתדלו לא לנמנם במהלך היום. הוציאו הסחות דעות מחדר השינה שלכם כמו מחשב, טלוויזיה, נייד כדי לשפר את איכות השינה שלכם.

6.קחו אחריות

כאשר אנו סובלים מדיכאון, יש לנו את הנטייה להישען אחורה מהחיים ולוותר על האחריות בבית או בעבודה. אל תעשו את זה. הישארו מעורבים בחיי היום יום ואל תסירו אחריות. נקיטת התנהגות כמו זו, תקרקע אתכם ותסייע להילחם בדיכאון ולא לשקוע בו.

7.התעמתו במחשבות השליליות

במלחמה שלכם עם הדיכאון, הרבה מהעבודה שלכם היא נפשית – לשנות איך שאתם חושבים. כאשר אתם בדיכאון, אתם ישר קופצים לדבר הכי נורא שיכול לקרות.

בפעם הבאה כאשר אתם מרגישים רע לגבי עצמכם, השתמשו בטיפול הגיוני טבעי לדיכאון. אתם אולי מרגישים שאף אחד לא אוהב אתכם, אבל האם יש הוכחה לכך? אם אולי מרגישים הכי חסרי ערך בעולם, אבל האם זה בכלל סביר והגיוני? זה לוקח קצת תרגול, אבל עם הזמן תוכלו להדוף חלק ניכר מהמחשבות השליליות לפני שהן יוצאות מכלל שליטה.

8.התייעצו עם רופא לפני צריכה של תוספים

ישנם מספר תוספים טובים לטיפול בדיכאון כמו שמן דגים וחומצה פולית. אך תמיד יש להתייעץ עם רופא לפני צריכה של תוספים אלו, במיוחד כאשר אתם נוטלים תרופות כבר.

9.עשו דברים חדשים

כאשר אתם בדיכאון, אתם כאילו סגורים בתוך שבלונה מוכרת. הכריחו את עצמכם לעשות משהו שונה וחדש. לכו למוזיאון, קחו ספר ושבו בפארק, התנדבו בארגונים שונים, קחו שיעורים ללימוד שפה חדשה.

כאשר אנו מאתגרים את עצמנו לעשות דברים שונים, גם שינויים כימיקלים נעשים במוח שלנו. עשייה חדשה גורמת לשחרור דופמין, הקשור להנאה, אושר ולמידה.

10.נסו לעשות כיף

אנחנו יודעים שאולי זה ישמע לכם קצת מוזר. לעשות כיף, בזמן שאנחנו שקועים בדיכאון? ומה אם שום דבר כבר לא נראה כיף? זה אחד הסממנים הבולטים לדיכאון, למרות תסמין זה, אנו צריכים לנסות בכל זאת.

ככל שזה ישמע לכם מוזר, אתם צריכים לעבוד כדי לעשות כיף. הכינו רשימה של דברים, אשר גרמו לכם תמיד להנאה, גם אם כרגע זה מרגיש לכם כמטרד. היפגשו עם חברים לארוחת ערב, או סרט.

כאשר אנו חווים דיכאון, אנו עלולים לאבד את הזיק הגורם להנאת החיים. אנו צריכים ללמוד מחדש איך עושים זאת. עם הזמן, הדברים המהנים, יחזרו שוב להיות מהנים.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

Agogo Food Journal

יומן התזונה של אגוגו

גלו את הכוח של מעקב תזונתי חכם ופשוט. יומן התזונה של אגוגו מאפשר לכם לתעד, לנתח ולשפר את הרגלי האכילה שלכם בקלות.

  • מעקב יומי פשוט ויעיל
  • ניתוח תזונתי מתקדם
  • כלי יעיל לשיפור התזונה
₪78

משלוח מהיר