המשקאות הגרועים ביותר לשיניים שלנו
מודעה

המשקאות הגרועים ביותר לשיניים שלנו

שניים מהדברים שהכי מזיקים לשיניים שלנו הם סוכר וחומציות, ומשקאות המכילים את שניהם רעים מאוד לשיניים שלנו.

משקאות מוגזים

הסיבה שהסוכר מזיק כל כך היא בגלל ש"הבקטריות הרעות" בפה שלנו ניזונות מסוכר, הן אוכלות את הסוכר ולאחר מכן פולטות חומצה על השיניים.

הבעיה היא שכאשר אנו שותים משקאות חומציים אנו בעצם מקצרים את התהליך הזה, ושופכים את החומצה הזאת ישירות על השיניים שלנו.

האמייל של השיניים שלנו מתחיל להתמוסס ברמת חומציות (PH) של 5.5, ומשקאות מוגזים כמו למשל קולה נעים על רמת חומציות של PH 2.32 עד ל-5.24 PH. משקאות דיאט גם חומציים, אמנם מעט פחות, אבל לא באופן משמעותי מחבריהם עמוסי הסוכר.

משקאות ספורט

רבים נהנים לשתות משקאות ספורט איזוטוניים תוך כדי או אחרי פעילות גופנית מאומצת, משקאות אלה מסייעים להחזיר לגוף אלקטרוליטים שאבדו דרך הזיעה. אך רבים ממשקאות אלה, ממש כמו משקאות מוגזים, מלאים בסוכר וחומציים מאוד.

מחקר משנת 2008 שבדק משקאות שונים ואת השפעתם על התמוססות השיניים מצא כי מותג משקה הספורט גטורייד גרם להתמוססות השיניים בקצב המהיר ביותר, אפילו יותר ממשקאות כמו רדבול וקולה.

מיצי פירות

בשלב הזה אתם בטח כבר מבינים לאן זה הולך.

אכילת פירות היא דבר מאוד בריא וגם בהקשר של בריאות השיניים, אך כאשר אנו שותים רק את המיץ, אנו טובלים את השיניים שלנו באמבטיה של סוכר וחומציות וכמות גדולה של פירות שנסחטו, ללא ההגנה והסינון של סיבים תזונתיים הנמצאים כאשר אנו אוכלים את הפירות בצורתם הגולמית.

בשורה התחתונה, מיצי הפירות אינם טובים יותר ממשקאות מוגזים כמו קולה.

מה בקשר לקפה? תה? אלכוהול?

משקאות מוגזים, משקאות ספורט ומיצים הם לא המשקאות היחידים שמזיקים לשיניים שלנו. קפה, תה, ואלכוהול, במיוחד המשקאות הכהים יותר, עלולים להשאיר כתמים על השיניים.

קראו על  8 עובדות על מיגרנה שיעזרו לכם להתמודד טוב יותר
מודעה

בנוסף לכך, אנו נוטים להוסיף סוכר למשקאות כמו קפה ותה, ואלכוהול עלול לייבש את הפה, דבר הגורם לפה שלנו להיות פגיע לבקטריות.

לסיכום

לא צריך לוותר על המשקאות שאתם אוהבים לנצח, אבל בהחלט כדאי לצמצם את כמות צריכתם.

אפשר להילחם בהשפעתם המזיקה באמצעות שתייה מרובה של מים ושמירה על הגיינת הפה שלנו.

המוצר האהוב שלנו! אפטרמיל!