6 יתרונות בריאותיים לארוניה ברי + יתרון מיוחד נוסף
ארוניה ברי עשירה בנוגדי חמצון

6 יתרונות בריאותיים לארוניה ברי + יתרון מיוחד נוסף

ארוניה ברי, או בכינויה "מלכת האוכמניות", צוברת פופולריות בתקופה האחרונה בקרב חובבי הבריאות המחפשים להוסיף מזונות-על לתזונה שלהם. היא עשירה ברכיבים תזונתיים שונים, בנוגדי חימצון המעכבים את ההזדקנות, בנוגדי דלקות בדרכי השתן ועוד.

אוזבק תחאוכה | אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 1/8/15

עשירה בנוגדי חימצון

ארוניה ברי עשירה בנוגדי חמצון
ארוניה ברי עשירה בנוגדי חמצון

אחד מהיתרונות הבולטים ביותר של הארוניה ברי הוא התכולה הגבוהה שלה בנוגדי חימצון. למעשה, הארוניה ברי היא העשירה ביותר בנוגדי חימצון מבין האוכמניות. אפשר לייחס את העושר של הארוניה ברי בנוגדי חימצון לרכיבים הנקראים פנולים, למרות שגם הכמות הגדולה של ויטמין C "במלכת האוכמניות" היא גם בעלת תפקיד משמעותי.

נוגדי החימצון מסייעים בהגנה על גופנו מפני מחלות ניווניות שונות כמו מחלת הסרטן ומחלות לב, בנוסף, הם מעכבים ומאטים את תהליך ההזדקנות של גופנו. לכן, הם יכולים לסייע לנו גם בתזונה למניעת קמטים, בכך שהם מגנים על העור מפני השפעות הזיהום הסביבתי, נזקי העישון, קרינת השמש וגורמים נוספים המייצרים רדיקלים חופשיים הפוגעים בגופנו.

מניעה וסיוע בטיפול בסוכרת

ישנם מספר מחקרים אשר חקרו את ההשפעה של הארוניה ברי על סוכרתיים. אחד מהם מצא כי צריכה שלהן לא מעלה את רמת הסוכר בדם ואף יכולה להוריד אותה. הארוניה מסייעת לאנשים אשר מעוניינים במניעת הסוכרת ולסוכרתיים עצמם בשיפור איכות חייהם. מחקר אחר מצא כי מיץ הארוניה ברי ללא סוכר, מועיל בטיפול בסוכרתיים.

מניעת דלקות בדרכי השתן

צריכה של ארוניה ברי יכולה לשמור על בריאות דרכי השתן. דלקות בדרכי השתן הן מאוד נפוצות, ואחד הגורמים לכך הוא חיידק האי-קולי. הסימפטומים בדרך כלל הם תכיפות במתן שתן, כאב בזמן מתן השתן ושתן אפרורי. ידוע כי אוכמניות הן מעולות לטיפול בדלקות בדרכי השתן, אבל הארוניה ברי יעילה אפילו יותר.

רכיבים אנטי-סרטניים

צריכת אוכמניות באופן כללי מעולה להפחתת הסיכון להתפתחות סרטן, אבל ארוניה ברי יכולה להיות הפתרון האולטימטיבי כשמדובר במזונות אנטי-סרטניים. היא מסייעת בעיכוב התפתחות תאי סרטן בסוגים השונים של מחלת הסרטן.

שמירה על המשקל והפחתת כולסטרול

הארוניה ברי יכולה לסייע לנו בשמירה על המשקל. בנוסף, היא יכולה לסייע לנו במניעת אחסון השומן באזור הבטן, בעיה שרבים מאיתנו סובלים ממנה. היא גם יכולה לסייע לנו בהפחתת הכולסטרול הרע ורמת השומנים בדם, באמצעות ייצור הכולסטרול הטוב.

הגנה לעיניים

צריכה של ארוניה ברי מספקת הגנה לעיניים שלנו. היא עשירה בקרוטן, המגן על התאים והעיניים מפני התפתחות קטרקט. הארוניה גם עשירה בנוגדי חימצון פלבנואידים המסייעים בהגנה לעיניים מפני קרני ה-UV והגנה מפני דלקות עיניים.

היתרון הנוסף – הטעם

לארוניה ברי טעם ייחודי וטעים, גם בצורתה כמיץ אשר לא מכיל סוכר. קל לצרוך ולהוסיף את הארוניה לתפריט התזונה שלנו, היתרונות הבריאותיים בשילוב עם הטעם הופכות אותה לאפשרות נפלאה לתמיכה ושמירה על הבריאות.

איך צורכים את הארוניה ברי?

ניתן לצרוך כפרי טרי, פרי מיובש וכמיץ. בארץ יש קושי להשיג את הפרי, אבל יש אלטרנטיבה מעולה בצורת מיץ ארוניה. המיץ הוא סמיך והוא מיוצר בתהליך של כבישה קרה למיצוי מלא של הפרי. ההמלצה לצריכת המיץ היא 20 מ"ל יחד עם כוס מים, מיץ תפוזים טבעי או להוסיף לשייק הבריאות האהוב עליכם כפעם- פעמיים ביום.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!