כושר

איך להשיג בטן שטוחה וחטובה

מחקרים הוכיחו כי עודף שומן באזור הבטן מגביר את הסיכון למחלות לב, סוכרת ושאר מחלות. אך בוא נהיה כנים, לא זאת הסיבה לשאיפה שלנו לבטן השטוחה, מרבית בני האדם פשוט רוצים להראות טוב יותר עם בטן חטובה ויפה בעונת הקיץ. אז בוא נתחיל לדבר על איך אפשר להשיג בטן שטוחה, אשר תהיה מושא קנאתם של רבים.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 16/4/13

הרזייה ממוקדת באזור הבטן לא עובדת
הרזייה ממוקדת באזור הבטן לא עובדת

מיתוסים לגבי בטן שטוחה

נתחיל עם אחד מהמיתוסים הגדולים, כמו לדוגמא, מיליון כפיפות בטן יהפכו את הבטן שלנו לשטוחה. ברור שאימון הבטן עוזר בהשגת המטרה, אך אימון יתר לא יעשה לנו טוב כלל וכלל. אימון יתר של שרירי הגוף לא תורם יותר מאימון מאוזן ואיכותי המשלב מנוחה מספקת להתאוששות.

הטיפים שלנו להשגת בטן חטובה

השגת בטן מושלמת נראית לפעמים כמשוכה בלתי עבירה, אך למעשה, באמצעות הקפדה על הטיפים הבאים, החלום שלכם לבטן שטוחה יכול להתגשם.

1.הרזייה ממוקדת לא עובדת, יש להתמקד על כל הגוף

לצערנו הרב, אי אפשר להרזות חלקים בגופנו בצורה ממוקדת, לא משנה מה כולם אומרים לכם. בכדי לשרוף שומן בבטן שלכם, אתם חייבים לשרוף שומן בכל הגוף, מה שאומר שאימון אירובי הוא המפתח. כל סוג של פעילות אירובית המעלה את קצב הלב בצורה מבוקרת גורמת לגופנו לשרוף שומן. לכן, אם נתחיל להקפיד על פעילות אירובית 5 פעמים בשבוע למשך 30 דקות בכל פעם, הגוף שלנו יתחיל להשתמש בשומן העודף בבקשתו לאנרגיה. בסופו של דבר, כך רמת השומן הכללית בגופנו תרד והבטן שלנו תהיה שטוחה וחטובה יותר.

2.לא להתאמן כל יום על אזור הבטן

בעוד שהשומן נעלם מגופנו, אנו צריכים להתמקד בחיזוק שרירי הבטן, כך שהבטן שלנו תהיה יציבה ושטוחה. שרירי הבטן צריכים לקבל יחס דומה לכל שרירי הגוף, מה שאומר, שאנחנו לא יכולים לאמן אותם כל יום, בניגוד למה שרבים חושבים. לאחר שהתאמנתם, שרירי הבטן זקוקים לשני ימים עד שלוש להתאוששות. התמקדו באיכות התרגילים ולא בכמות. בחרו לכם מספר תרגילי בטן, הקפידו על בין 15-20 חזרות בכל סט, כשמספר הסטים יהיה בין 3-4.

קראו על  4 שלבים לעיצוב ולהרמת הישבן

3.הקפידו על תזונה מופחתת בקלוריות

המפתח הכי גדול לכל מה שדיברנו עד כה היא התזונה שלנו. רוב הסיכויים שחוסר פעילות גופנית ותזונה לקויה הובילה למצב של עודף שומן באזור הבטן מלכתחילה. אימון גופני אינטנסיבי לעיצוב שרירי הבטן הוא מעולה, אך תזונה לא נכונה עלולה לשבש את כל התוכניות והמאמצים שלנו. לכן, יש לצרוך פחות קלוריות ופחות שומן, כמו כן יש לשלב צריכה מספקת של חלבונים ופחמימות. הימנעו מאכילת מזונות מעובדים כמו לחם לבן, פסטה ואורז לבן, החליפו אותם במוצרים אשר עשויים מדגנים מלאים, פירות טריים וירקות. בנוגע לבשר, בחרו את הנתחים הרזים ללא שומן. הקפידו על אכילה לעיתים קרובות לאורך היום, 5-6 ארוחות, הדבר תורם לזירוז חילוף החומרים במהלך כל היום.

בטן חטובה ושטוחה זקוקה למשמעת והתמדה, עם עבודה קשה המשלבת פעילות גופנית ותזונה נכונה כל אחד יכול להשיג בטן שטוחה יותר.

תגובות

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!